Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

maske koje su kostale 7 din/kom navadno sada kostaju 200-500

meni bi bilo normalnije da ih besplatno dele po stanicama kad ljudi ulaze u bus kao obavezne

ako je situacija vec toliko alarmantna

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Pre oko 3h u Rodicu na NBG, bila neka trudnica sa maskom preko lica...jedina u polupraznom Rodicu. Inace ima svega, a ljudi kupuju gluposti  i prave zalihe.

 

 

 

Dokaz gluposti. Radi se sve suprotno od onoga sto treba. Ne treba praviti zalihe, treba nositi maske i rukavice.

Ali sta ocekivati kada vlast nece to da kaze i ponavlja.

Link to comment
2 minutes ago, Sara said:

maske koje su kostale 7 din/kom navadno sada kostaju 200-500

meni bi bilo normalnije da ih besplatno dele po stanicama kad ljudi ulaze u bus kao obavezne

ako je situacija vec toliko alarmantna

Nadam se da ce uvesti kazne za ovo. 

 

Link to comment

onaj kod Rogana kad je pričao o trudnicama u doba spanih flu, šta se tu dešavalo u organizmu...nisam mogao sebi doći pola sata :sad:

baš sam juče pitao ovde da li se zna nešto o koroni i trudnoći i neko mi dade ovaj link:

https://www.rcog.org.uk/coronavirus-pregnancy

 

a maske se valjda ne kupuju mnogo. male količine idu u apoteke za slobodnu prodaju i to kupe ljudi koji su zabrinuti i čuvaju sigurno dok ne vide da je stvar uzela maha.

većina maski se nosi direktno u bolnice

na KCV u NS neka odeljenja nemaju maske. Rehabilitacija i tako neka odeljenja nemaju ni maske, ni tople vode da operu ruke, ni ništa. a 50 metara od njih u dovoze zaražene. Sigurno je dosta prijatan osećaj raditi tako. 

 

Edited by omiljeni
Link to comment
7 minutes ago, Sara said:

maske koje su kostale 7 din/kom navadno sada kostaju 200-500

meni bi bilo normalnije da ih besplatno dele po stanicama kad ljudi ulaze u bus kao obavezne

ako je situacija vec toliko alarmantna

 

U vanrednom stanju bi morali da dele ili da cena bude simbolicna i da ima za sve.

Vanredno stanje upravo sprecava haos od panike kroz racionalizaciju primera radi nema pravljenja zaliha. Osnovne potrebe za zastitu stanovnistva, poput maski, se prakticno dele.

Edited by pasha
Link to comment

Ja sam kupio maske oko 20 februara kad je bio regularan grip, neke fensi za 300 i nesto dinara, imali 2 na stanju trebalo mi pet za posetu caletu u staracki dom.

 

U samom domu sam dobio one jednokratne i tu jednu cuvam i dan danas i nisam je nikad nosio.

 

Pre neki dan sam bio u Domu opet, osoblje ima rukavice, a korisnici nemaju ni maske ni rukavice, posete zabranjene.

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
3 minutes ago, Bogotac said:

Meni u jednoj apoteci radnica rekla,ako zelim masku sa filterom,1000 dinara,ceka se 4-5 dana,stavice me na spisak.:violin:

 

Pre bi trebalo njih staviti na spisak.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Pre bi trebalo njih staviti na spisak.

Ma,ja otkad radim kao terenac sam u kontaktu sa dosta ljudi svaki dan,zaista mi je drago sto sam terenac,nikada drugacije ne bi izbliza spoznao ljude kao i Srbe posebno,apsolutno sam se pomirio sa cinjenicom zasto smo tu gde jesmo.

Link to comment
29 minutes ago, Sara said:

meni bi bilo normalnije da ih besplatno dele po stanicama kad ljudi ulaze u bus kao obavezne

ako je situacija vec toliko alarmantna

 

Koliko sam razumeo, da bi uopšte imale neki efekat treba ih pažljivo namestiti da "dihtuju" i to čistim rukama, neko deljenje napolju teško da bi imalo smisla

Link to comment
39 minutes ago, Mos said:


U Frankfurtu jos vlada prilicna kurcobolja. Žena mi je danas zbog posla bila u Berlinu i iznenadila se praznim gradom, svešću o nerukovanju, natpisima. U Frankfurtu joj se šefica vratila sa skijanja i ronca danima kako ljudi paniče samo. :frust:

 

Pa, nije baš tako. U Hesenu su od danas zatvorili škole, vrtice, jaslice; sve aktivnosti vezane za decu se prekidaju; muzeji, bioskopi, koncerti i ostale artsy-fartsy stvari (Frankfurt i svi gradovi u okolini čija dešavanja pratim) samo šalju obaveštenja da su zatvoreni do daljnjeg ili do kraja raspusta u drugoj polovini aprila.

 

Mnoge firme šalju ljude da rade kući, uključujući i moju. Samo što to neće biti moguće kada dete ostaje sa nama kod kuće. Službena putovanja takodje prebačena na Skajp-sastanke ili odložena do daljnjeg.

 

A da ima mnogo ljudi koji su u fazonu "umire se i od gripa", ima.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...