Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, vememah said:

Testovi su apsolutno najbolja moguća investicija u ovom trenutku. Ako ne testiraš dovoljno, virus ti se širi ubrzano ispod radara i medicinski radnici delom obrađuju te slučajeve bez zaštite pa ih tako izbacuješ iz stroja.

 

Troškovi zbog izbacivanja iz stroja lekara i medicinskog osoblja zato što se ljudi ne testiraju daleko premašuju troškove testova.

Naravno da si u pravu....ali ajde ti to objasni ovima nasima koji se pitaju povodom ovoga

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

jebale nas pare da nas jebale pare

 

 

Ih, pa ne može i 12 milki subvencija za stranog investitora i tamo neki testovi. 

 

Link to comment

par impresija iz kupovine:

 

- police u Maksiju i SuperVeru, gde su ubrusi i vlažne alkoholne maramice, ispražnjene

- svi na kasi bar po kilo ili dva brašna, so i ulje.

- asepsola isto nema. našao u nekoj manjoj radnji u bloku.

- u apoteci pre mene gospođa hoće da kupi maske, i ova joj odgovara da nema više ali da stižu danas popodne samo da će sigurno biti još skuplje (a koliko sam razumeo već su ovih dana podizali cene).

 

tako da, ono, stižemo u full panic ali i hoarding mod.

što neko reče, tamo direktno iz boljenje kurca moda bez usputne stanice.

Edited by Svarog
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

to je verovatno prividno, 10% testiranih, zato shto prate ovu jednu jasnu liniju prenoshenja, kad bude vishe "nasumice" razredice se.

 

hocu da kazem firma se lako prati, autobusi teshko, a autobus daje ono shto statistika zaista jeste.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

jasno da je procenat posledica toga sto je testirana samo najrizcnija grupa

izmedju ostalog zbog toga i pitam da li je to praksa i u drugim drzavama ili samo kod nas

moguce da sam u zabludi, ali meni 130 deluje bas malo

9 minutes ago, svajcika said:

Jedini razlog su pare.

Testovi za koronu su jako skupi, barem za nase prilike i stedi se. Samo onaj ko ima simtome ide na testiranje inace zamisli situaciju da svako ko misli da ima ili je neki hipohondar da se testira....pa koliko bi bilo baceno para 

 

i pored svega i apsolutne svesti gde zivim, nadam se da je ovo samo tvoje razmisljanje, a ne i ono sto se zapravo desava

 

jer ako je ovako kao sto kazes, opasno smo najebali

testiranje je prvi korak da se makar pokusa nesto uciniti

Link to comment
14 minutes ago, svajcika said:

Jedini razlog su pare.

Testovi za koronu su jako skupi, barem za nase prilike i stedi se. Samo onaj ko ima simtome ide na testiranje inace zamisli situaciju da svako ko misli da ima ili je neki hipohondar da se testira....pa koliko bi bilo baceno para 

 

 

9 minutes ago, svajcika said:

Naravno da si u pravu....ali ajde ti to objasni ovima nasima koji se pitaju povodom ovoga

i o kojoj se ceni uopste radi?

koliko kosta jedan test?

Link to comment

Italijani su prvih dana testirali nasumicno sve zivo i broj je vrtoglavo rastao iz sata u sat pa je doslo do panike i opozicija naravno kritikovala sto se previse testira zbog slike u svet, turizam i sl. Evo i ovde na forumu Mlatko kaze previse testova pa zato broj obolelih prevelik. Sve zavisi u kom kontekstu gledas na stvari. :covid19:

 

Link to comment

Poređenja radi, u Gvangdongu, provinciji koja je druga po broju zaraženih, u danu pika su prema izveštaju SZO o misiji u Kini imali 0,5% zaraženih među testiranima, a kasnije je to palo na 0,14%. Toliko o tome da je 5% zaraženih među testiranima u Italiji ili 9% kod nas znak da se bacaju pare.

 

Ako želiš da sprovodiš iole ozbiljne mere, moraš znati šta ti se dešava u populaciji.

Edited by vememah
Link to comment

Pitala sam osobu koja je kod mene zadužena za sanitarni nadzor, da li ćemo dobiti neke antiseptičke gelove, nešto za dezinfekciju, bilo šta? Odgovor je bio, to puno košta, uzećemo iz apoteke asepsol pa ćemo ga razblažiti vodom, i to ćemo podeliti . Nije mi rekla gde će to stajati. :covid19:

 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...