Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 minutes ago, cedo said:

 

pocelo je pre dve nedelje, a mozda i ranije 

 

najgore od svega je sto svi deluju retroaktivno ... barem dve nedelje kasnije no sto treba

To je zato što se "to ne dešava nama, nego tamo negde u Kini".

Zato što je ovde jebena predizborna kampanja poćela i pre raspisivanja izbora.

Zato što smo bahati i glupi.

Mi ne otkazujemo ni jednu manifestacijiu, ništa.

 

Edited by Arkadija
Link to comment
Just now, Arkadija said:

To je zato što se "to ne dešava nama, nego tamo negde u Kini".

Zato što je ovde jebena predizborna kampanja poćela i pre raspisivanja izbora.

Zato što smo bahati i glupi.

 

 

 

ma nismo samo mi, ceo svet ... samo smo mi i amerikanci jos gluplji, pa jos vise kasnimo ... amerika ce tek da plati za sve ove nba utakmice sto se nesmetano odrzavaju

 

pogledajte japan ... njima je verovatno kruzer otvorio oci i dan danas su na <600 registrovanih iako su prve slucajeve imali tko zna kad ... iako su mozda i najstarija zemlja na svetu , imaju vrlo malo kriticnih slucajeva pa zato i mrtvih ... jednostavno je, situacija se moze hendlati samo ako si das dovoljno vremena da se brines za obolele a ne kao italija, da moras da odlucis da starijima od 60 neces/nemas uslova da pomognes)

 

verovatno bi i koreja bila kao japan da nemaju onu sektu

Link to comment

Sa covid19 rs:

 

Quote

јер је овим примером потврђено да су појединци олако схватили упозорења и препоруке струке

 

Struka im preporučila da idu u šoping u Milano :covid19:

Link to comment
2 minutes ago, maharaja said:

jel ima negde pouzdanih informacija kakve kapacitete ima Srbija? Koliko kreveta, respiratora i slično?

niko nije zvanicno objavio, pomenuto na ovom topiku da je oko 1000 respiratora

 

sad kad pantela i psiho objave nove mere popodne krece stampedo aj a nisam kupila ni najosnovnije potrepstine u apotekama itd 

Link to comment
46 minutes ago, theanswer said:

Sa 5 na 12

pobedjujemo :isuse:

budim se jutros, palim komp i kao ajd da vidim jel se zvanicno povecao broj, ocekujuci eventualno 1, dva nova slucaja, ono 7

i to ako ja razumem ove vesti od svega 117 testiranih

 

ako je to tacno, onda je pitanje kakvo je zapravo stanje

 

 

inace drugar, kuvar na recnom brodu, ovi "kruzeri" sto voze od holandije do bugarske, otisao juce na brod, pocinje im danas sezona

nije mi jasno da to nije otkazano. posebno sto im je klijentela u najvecem broju penzioneri, a u velikom broju penzioneri sa dalekog istoka

 

na sve to drugar ima "grip". zapravo se nadamo da ima obican grip, nije otisao kod lekara, posto nema osiguranje :isuse:

vec tri dana mu je bas lose i takav je otisao na brod

sad moguce da je zaista obican grip + stres (uvek prisutan kad se otvara sezona, sad pojacan), ali opet jbg...

Link to comment
16 minutes ago, maharaja said:

jel ima negde pouzdanih informacija kakve kapacitete ima Srbija? Koliko kreveta, respiratora i slično?

za respiratore, odnosno aparate za disanje, ako je to to, ovde je neko preneo informaciju da ih ima nesto ispod hiljadu u celoj srbiji

Link to comment

Ako je vest u tzv. medijima tačna, 7 od 12 slučajeva u Srbiji su povezani tj. dolaze od jednog nosioca. Strana državljanka bila u kontaktu sa dve koleginice u Srbiji, vratila se kući i dobila pozitivan nalaz, onda javila ovima u Srbiji, one takođe ispale pozitivne pa javile svom okruženju i sada je njih petoro takođe pozitivno. Dakle to sve dolazi iz jednog mikro okruženja i teoretski je moguće da je onih petoro zarazilo još dvadesetoro i tako dalje. A šta je sa hiljadama drugih koji su bili po Italiji, Nemačkoj itd...

 

Valja se pomoliti danas, čak i ako smo totalno antireligiozni.

Link to comment
39 minutes ago, steins said:

Živ nisam šta će državni vrh da smisli :unsure:

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

znaćemo u 11.

 

Doktor Nestorović : "u 11 idem kod predsednika Vučića da bi oni što me mrze dobili još materijala"

 

 

Link to comment

Turska razmišlja da zatvori škole. Ministarstvo zdravlja preporučuje ljudima starijim od 60 godina da sede kod kuće.

 

Jutros sam stigao da malo četujem sa ortakinjom koja radi u privatnoj bolnici. Kaže, svakog dana im dolazi gomila ljudi sa raznoraznim simptomima. Pošto je u ovo doba godine pola Istanbula uvek bolesno, bolnica fura sledeću strategiju: pitaju ih da li su tokom prethodne dve nedelje putovali u inostranstvo. Ako jesu, kažu im da odu u najbližu državnu bolnicu i urade test (još nisam uklavirio u čemu je tačno fora sa tim testovima i ko može a ko ne može da ih sprovodi). Ako nisu nigde putovali kažu im da idu kući i miruju dok ne prođe. Imaju spremno odeljenje za izolaciju ali je prilično jasno da im je cilj da nikog ne prime na to odeljenje.

 

Zvuči kao neki četvorodimenzionalni šah za izbegavanje panike ili naprosto kontaju da u ovolikom mravinjaku bilo kakve mere samo odlažu neizbežno pa čuvaju kapacitete za pun udar.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...