Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

11 minutes ago, gone fishing said:

i to čudo se dogodilo :ohmy:

 

 

Turci se izuvaju ispred vrata za razliku od ostalih prljavaca koji gaze po ulicama punim psecih govanjaca i izbljuvaka pa onda s ulice ne izuvajuci se direktno u fotelju da gledaju picoshirke po rijalitijima.

Link to comment
3 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

kako bar nisu uspeli da naprave do sada neki brzi test koji daje rez odmah (do 30min)

Njemci su jutros počeli testiranje nekog novog testa koji daje rezultata za 20 min.

 

U ostalim vestima:

Quote

The Department of Health and Social Care has now confirmed that Nadine Dorries, the MP for Mid Bedfordshire and a junior health minister, has contracted coronavirus. A spokeswoman confirmed reports, first made in the Times, that Dorries was being treated for the illness and said a fuller statement would be released out soon.

Quote

The paper’s reporting that Dorries has “met hundreds of people in parliament in the past week and attended a reception at No 10 with Boris Johnson”. She is said to be recovering. This is the first case of an MP testing positive and the news comes amid discussions over whether parliament should be temporarily shut down.

 

Link to comment

Bila u Domu zdravlja jutros, videla samo jedna vrata na kojima piše izolacija.

 

Popodne išla u ambulantu i na ulaznim vratima piše - " Ukoliko imate povišenu temperaturu, odmah se javite sestri na šalteru".

 

Od dve medicinske sestre samo jedna nosi masku-običnu, hiruršku.

 

Dr ne nosi masku i kada sam mu rekla da me hvata panika od ovog virusa, rekao mi je da sedim kod kuće ( to mogu jer ne radim ) i da ne čitam vesti..da slušam muziku, igram igrice i gledam filmove.

 

 

 

 

Link to comment

pominje  se jako cesto nedostatak kapaciteta, posebno nedostatak "aparata za disanje" kao veliki problem

 

jel ima neko priblizno predstavu kako izgleda proizvodnja istih?

cena, brzina izrade, stepen tehnologije?

 

posto se sa druge strane cesto pominje i da bi "pik"  virusa mogao biti tek za par meseci, negde se pominje i sledeca godina

pa mi laicki deluje da bi za to vreme ovaj gore problem mogao biti prevazidjen uz malo truda

svakako ne u banana drzavama poput nase koje ne proizvode nista, ali "prvonapadnuta kina" se nekako namece kao neko ko bi to mogao

 

 

msm, jasno da to nije jedini problem, ali sticem utisak da se o tim aparatima govori kaoo necem cije brojno stanje nije lako promenljivo, pa me zanima koliko u tome ima istine

Link to comment
Ne, ja sam bio prisutan, čak sam i detaljno pročitao Uredbu, koja ima dve sekcije. Jedna za  provincije koje su posebno regulisane gde su žarišta, mnogo striktnije, i druga za ostatak teritorije, koja je blaža, ima naravno i nekih odredbi koje su univerzalne(sportske priredbe, okupljanja, škole.......).
Što se tiče izlaska iz sopstvene opštine, iz onih  provincija gde su žarišta nije moguće izaći, a za druge važi samo da moraš da imaš sa sobom formular autodeklaracije o tome odakle dolaziš, gde ideš i zašto, koji moraš da imaš popunjen sa sobom ako te kontroliše policija, koja ti na tom formularu i potvrdi da te je kontrolisala. Formular ima da se downloaduje na sajtu ministarstva unutrašnjih poslova. Dakle, nije potrebna nikakva dozvola da izadješ iz sopstvene opštine. Ja sam danas prošao kroz 3 opštine province di Trieste, i imao sam sa sobom popunjen formular, i nikakav problem.
Evo, ovde recimo idioti iz lokalnog lista Il Piccolo, pišu kako Slovenija od sutra zatvara sve granice sa Italijom(granice koje više ne postoje by the way), a u stvarnosti, Slovenija je samo najavila da će postaviti sanitarne kontrole na bivšim graničnim prelazima.
Na žalost doživljavamo jos jednu tužnu reprizu medijskog rata koji uništava sve sto dotakne. kao i (namerna) fuga di notizie oko dekreta od 8 marta koja je buknula u esodo al sud i koja je direktno kriva za ovaj policijski čas u celoj zemlji. ne znam kako ce se zavrsiti ali mi ovo sve izgleda tako orkestrirano (da napravi) od ove vlade amatera, social (false) news pande(mic).
Zbog čega da samo Lombardija ispašta, ajde malo da se dokažemo kao motor ove zemlje i nametnemo (avangardno) silu. Medicinsko osoblje na udaru i ovi jadni zatvorenici su bili samo kolateralna šteta. Forze dell'ordine nikako ne mogu da iskontrolišu ovoliku i takvu zemlju tako da je blokada (samo)ubistvo privrede. Od danas su zabranili pristup i do Fontana di Trevi, kao da je u pitanju neka šugava bara. U 6 milionskoj regiji sa stotinjak bolesnih.
Nadam se da grešim i da će ovo pomoći ublažavanju prenošenja virusa ali pored ovakve ujeb(dinj)ene EU to neće proći.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, JozoMujica said:

I u KC Kragujevac, ogromna metalna vrata koja dele centralni deo zgrade od jednog od prometnijih ulaza/izlaza i puta za laboratoriju su razvaljena i sad svako ko ulazi spolja mora da se uhvati za kvaku.

A pre nego sto udje u zgradu na taj ulaz / izlaz, doceka ga ćebe (!!!) umesto otirača za noge i pored ulaza gomila upotrebljenih rukavica, i par krvavih gaza. I to stoji tu mesecima.

 

20200210_090859.jpg

koje smo mi

djubre od naroda i drzave

 

nama virus ne treba

u sopstvenim govnima ima da se podavimo

Link to comment
6 hours ago, Boza_zvani_Pub said:

Ovo zvuci vrlo relevantno. Ocigledno da i zarazeni od 20-40 godina mogu da zavrse u bolnici... Koliko god malo respiratora ovde imali prioriteti moraju da idu od najmladjih. 
 

Nevezano za snimak, kako bar nisu uspeli da naprave do sada neki brzi test koji daje rez odmah (do 30min), nisam bas ispratio tu problematiku?

 

Video je jeziv.

 

Kaže Coriere da je sa Kinezima dogovorena hitna isporuka hiljadu respiratora koje ovi imaju na lageru i procenjuju da neće biti potrebni tamo. Ako je video autentičan ona doktorka Martina kaže da u celoj Italiji trenutno ima tri hiljade uređaja, tako da je hiljadarka značajno pojačanje. Samo da što pre stignu. Usput se nabavlja još dosta toga od Kineza koji će pride da doniraju neke desetine hiljada maski i zaštitnih odela.

 

Od Angeline Evrope snažna moralna podrška.

 

Kinezi su onim svojim vanzemaljskim merama bukvalno kupili mesec dana celom svetu da se pripremi. Razumem da Republika Neće Valjda nije ništa uradila ali da EU ovako epski fejluje, dve nedelje bleji dok žarište divlja, i ostavlja članicama da samostalno hendluju situaciju po sistemu "svako za sebe", to je stvarno da se čovek zamisli.

Link to comment
3 minutes ago, mareeee said:

E sta da se radi, oni su se udruzili zbog ekonomije bogatih a ne zbog zdravlja.

Po EU statutu zdravstvo je u rukama pojedinacnih drzava. Sto bi svaba trosio pare na Bugarsku I sl boraniju.

Link to comment
1 minute ago, lo zingaro said:

Po EU statutu zdravstvo je u rukama pojedinacnih drzava. Sto bi svaba trosio pare na Bugarsku I sl boraniju.

pa upravo to sto je receno, udruzili se zbog ekonomije bogatih ne zbog zdravlja bugara i rumuna. U pravu si sto bi trosili pare na njih.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...