Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

10 minutes ago, lo zingaro said:

Pojma nemam. Danas ministar vanjskih poslova rece da stizu neki aparati i specijalizovano osoblje iz Kine sledecih dana. Od EU usmena podrska i drzanje figa. 

 

Htjedoh ovo da pitam. Raspace se EU samo tako. :ph34r:

Edited by borris_
Link to comment
1 hour ago, lo zingaro said:

Da, ali danas rekose da Im Lombardia jos kasni. Bilo pre 10 min

Cekaj ovi podaci za Italiju (+977 obolelih i +168 umrlih) nisu konacni za poslednja 24h? Nedostaju podaci za deo Lombardije ili celu Lombardiju?

Link to comment

Ex-Yu da se nada da se broj obolelih u Evropi smanji i da karantini urode nekim plodom jer su svi letovi iz Nemacke, Austrije, Svajcarske, Francuske i sire rasprodati za vreme uskrsnjih praznika tj skolskog raspusta koij krece 4. aprila (barem u Nemackoj). Mogu da zamislim 100 000+ balkanaca kako jurisa na jagnjice (i rumuna, bugara...)..

 

Bas sad gledam po amazonu, onih plavih maski ima da se naruci danas za sutra bez problema. Sredstva za desinfekciju i one n95 maske tek za mesec i po dana.

Edited by Zlurad
Link to comment
1 minute ago, steins said:

I dalhe nema nikakvih podataka o petom pacijentu

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Quote

Otkriveno kako se korona virusom zarazila peta osoba u Srbiji

U pitanju je muškarac koji je bio u kontaktu sa ženom iz Švajcarske
 
Peta osoba u Srbiji sa korona virusom zarazila se od istog izvora kao i dve devojke iz Beograda kod kojih je prethodno otkriven virus, saznaju “Novosti”.

U pitanju je muškarac iz prestonice koji je takođe bio u kontaktu sa ženom iz Švajcarske. Ona je boravila u gostima u Beogradu, a kod nje je nedugo potom dokazano da je imala virus.

Pacijent je smešten na Infektivnu kliniku i oseća se dobro.

 

Link to comment
4 minutes ago, gsb said:
 

Ovaj Kozic, kaze da su 2 devojke saradjivale sa njim... zaradile u Nisu na zurci

 

 

Ako mu je verovati, još kaže :

 

". Imam simptome prehlade, nemam temperaturu ali sam bio u direktnom kontaktu sa zaraženom devojkom.

Jedini razlog zašto su me "primili" je taj što imam astmu i može da bude kobno po mene, inače zaboravite na test, ima ih jako malo."

Link to comment
14 minutes ago, napadaj said:

A kako je taj avion stigao u Niš kad su Italijani proglasili karantin u celoj zemlji? Ili to još nije stupilo na snagu?

Nije niko proglasio karantin u celoj zemlji u Italiji, ko piše te gluposti? Nije nigde proglašen karantin. Samo je u nekim zonama ograničeno kretanje i ne može da se iz tih zona izadje osim u slučajevima realne potrebe.

Putovanja iz Italije nisu uopšte ograničena drugačije.

Link to comment

Kako se kina bori (la) protiv virusa

 

https://www.nytimes.com/2020/03/04/health/coronavirus-china-aylward.html#click=https://t.co/k3wF1EEB2L

 

Ali ovo:

 

What were mild, severe and critical? We think of “mild” as like a minor cold.

No. “Mild” was a positive test, fever, cough — maybe even pneumonia, but not needing oxygen. “Severe” was breathing rate up and oxygen saturation down, so needing oxygen or a ventilator. “Critical” was respiratory failure or multi-organ failure.

So saying 80 percent of all cases are mild doesn’t mean what we thought.

I’m Canadian. This is the Wayne Gretzky of viruses — people didn’t think it was big enough or fast enough to have the impact it does.

 

 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...