Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Evo ključnih grafikona i tabela iz te studije i linka na nju.

 

U pogledu rizika od hospitalizacije zbog omikrona ne pomaže onima koji su već preležali u starosnoj grupi 45-64.

 

Onima koji nemaju imunitet i te kako pomaže, tu smanjuje rizik više od 4x u starosnoj grupi 45-64, a 6,7x u grupi 65+.

 

qVOtYID.jpeg

 

OGEFYPM.jpeg

 

https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2204919?articleTools=true

Edited by vememah
Link to comment
  • 4 weeks later...
1 hour ago, Mos said:

The next wave may also provide better clues about what factors trigger or prevent severe disease, Murrell says: “I think we’re going to learn a lot this winter.”

 

bogami, izgleda da cemo na svim poljima, ne samo u vezi sa koronom, mnogo nauciti ove zime. ili necemo nista, ali ce proces svakako biti bolan.

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Mos said:

To se misli po principu - će izgine slabih dovoljno da ostali nauče čemu služi maska. Neće se naučiti po principu - ja nisam izgino pa šta će mi onda maska. 

 

Ne znam sta da ti kazem. Ja sam vakcinisana samo jednom, mislim da smo svi imali kovid sad u martu, pre neki dan sam duplirala broj ljudi sa maskom na aerodromima kuda god sam isla. Stariji ljudi cak penzioner generacija - sve bez maske.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...