Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, papapavle said:

Ja nisam siguran da je video autentičan, valjda je sad tamo sve zatvoreno, pa su i škole remote...  Možda bi @banecare1 mogao da prokomentariše?

 

ja sam u pekingu i ovde klinci idu normalno u skolu. u sangaju su jos uvek zatvoreni i mislim da skole ne rade, jedino ako su poceli ovih dana da otvaraju. 

 

video je verovatno autentican. pretpostavljam da je neka severna provincija i ideja nekog direktora skloe ili lokalne uprave :blink: 

  • Hvala 3
Link to comment
Quote

Kakva je zaista situacija i sa čim se suočavaju stanovnici milionskog grada [Šangaja], svedoče priče naših državljana koji tamo žive.

"Od danas su neka naselja krenuli da otvaraju i puštaju napolje, pa ljudi, hvala bogu, mogu da izađu i da se malo prošetaju, što je odlično, zato što mnogo utiče na mentalno zdravlje, počinjemo da ludimo jer ne možemo da izađemo napolje, čak ni u dvorište", kaže V. L., državljanin Srbije u Šangaju.

Ispričao je da je na početku bilo pet dana, onda su krenuli da produžavaju – ljudi se nisu adekvatno spremili i samim tim mnogo ljudi je ostalo bez hrane.

"Pošto su zatvorili ceo grad, to je značilo kompletno zatvaranje za male poslove, za škole, negde čak i bolnice, mnogo ljudi se razblelo i nisu mogli da dođu do bolnice jer nisu imali dozvole", rekao je V. L.

Gradske vlasti preuredile su škole, novoizgrađene stambene zgrade, sajamske hale u karantinske centre, mnogi svedoče da su u njima nehumani uslovi i ne smatraju uvedene mere opravdanima.

"Stranci iz celog sveta koji žive u Šangaju su besni, čak su i Kinezi počeli da budu besni. Pričao sam sa svojom šeficom, ne može da veruje šta se dešava. Ljudi su jako besni na šangajsku vladu, na Kinu, na način na koji ovo rade, zato što više smrtnih slučajeva i više ugroženih slučajeva i ljudi koji su stvarno bolesni, pate, više od samog kovida", kaže V. L.

blic.rs/vesti/drustvo/kineska-strategija-nulte-tolerancije-ispovest-srbina-iz-sangaja-pocinjemo-da-ludimo/0vtlhdb

Edited by vememah
Link to comment

Ljudi moram nešto da pitam nevezano za temu - da li imate u okruženju nekog sa žuticom?
Nije nikakva frka, samo mi je potrebna informacija zbog nekog internog istraživanja

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...