Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

23 hours ago, banecare1 said:

pre je do omicrona koji je nezadrziv kineskim metodama. deltu su genijalno zaustavili, spasili milion+ zivota, ali dalje nema sanse da izdrze.  prica se da ce blokirati sve letove u kinu, ali ja se nadam da to nece biti slucaj 

 

mozda im i uspe. uvode se nove metode i reinforcement

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

 

Sa tim starim ljudima u Hong Kongu je slična situacija kao u Singapuru prošle godine, plaše se nuspojava jer su stari a otprilike četvrtina ih ne veruje u vakcine i uopšte u zapadnu medicinu. U Singapuru su tada postavili vakcinu uslov za ulazak u restoran ili u šoping centar, valjda će i u Hong Kongu to da pomogne.

 

SaE

Link to comment
On 16.3.2022. at 0:30, vememah said:

Potpuno sam zabezeknut, s jedne strane zavaruju vrata i zaustavljaju ceo Šenžen, a s druge ne vakcinišu ogroman broj najstarijih.

 

Pa kad im nije obavezna vakcinacija. 

Oni se ne cimaju zbog starih nego zbog radnog naroda.   🤫

Link to comment

Znači, da se spremam da regularno nosim duple maske...:isuse:

 

(A i za ovu jednu me stalno pitaju šta će mi, kažu "mi smo zdravi, ne treba to"... hbt. kaće da nauče).

Link to comment
20 hours ago, mareeee said:

 

Pa kad im nije obavezna vakcinacija. 

Oni se ne cimaju zbog starih nego zbog radnog naroda.   🤫

 

vecina 80+ kineza se nije vakcinisala zbog hronicnih bolesti, ne iz drugih razloga. pretpostavaljam da ce forsirati karantin i paralaleno vakcinisati starije. ne znam sta bi jos mogli da urade pre otvaranja. trenutno je ogroman broj u karantinu.

 

ne znam da li se salis u drugoj recenici. kinezima mozemo samo da zavidimo kakvu brigu i uvazavanje pruzaju prema starijima. znam licno mnogo kineza koji nisu realnizovali sopsvene planove vezano za prelazak na drugu lokaciju samo zbog obaveze da paze roditelje ili dede-babe

 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...