Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts



Da. Gledajući iz perspektive onih nesrecnika što su sjedili u pandemiji ebole, da se udaras nogom u guzicu


Epasad... nije bila PANdemija. S obzirom da je smrtnost kod ebole oko 50% ništa ne ohrabruje da se ovakav virus ne uspeva pobediti. Suživot sa koronom u ovakvom smislu će više pogodovati bolesti nego zdravlju ali sami smo krivi.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, Mos said:

UK juče 847.000 nakon pada ispod 100k :blink: šta je bre ovo, kakvo je ovo jo-jo čudo od virusa


U jednom danu?
Po worldometers-u, u UK su imali 92K

A po istom izvoru juce je nakon dosta vremena, bio dan kada je broj oporavljenih bio veci od broja novozarazenih (za 50K)
 

Link to comment
27 minutes ago, Have_Fun said:


U jednom danu?
Po worldometers-u, u UK su imali 92K

A po istom izvoru juce je nakon dosta vremena, bio dan kada je broj oporavljenih bio veci od broja novozarazenih (za 50K)
 

 

 

Ovo sam video kad sam ustao.

 

uk.jpg.0d6db2774a6d1abd99d907b2b024d447.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Trenutno stanje kod mene: Prve komsije, komsinica pozitivna testirala se, muz se nije testirao ali je u izolaciji nema simptome nikakve kao ni dvoje dece 10godina i 7 godina ), nisu vakcinisani, prelezali koronu prosle godine u Januaru. Druge komsije kuca prekoputa isto komsinica pozitivna vakcinisana uredno 3 doze, muz nije pozitivan kao ni dvoje dece 17god i 14god. Komsinicina mama i baba su prelezale kovid pre 3-4 meseca 65god i 90god. Malo dalje u ulici isto zena pozitivna za ukucane ne znam. Od dvoje prijatelja sin srednjoskolac pozitivan morao se testirati zbog skole, mama , tata kao i stariji brat nisu. Prelezali koronu isto u januaru prosle godine a nisu vakcinisani. Od sestre muz ima simptome, nece da se testira, lezi kuci vakcinisan. sestra i cerka nisu vakcinisani nemaju simptome. Prijatelj i njegova supruga medicinska sestra vakcinisana tri doze imala je koronu pre vakcine radila u kovid odeljenju, muz nije imao onda ali je on sada pozitivan, nije vakcinisan. 

Sve su to prehlada simptomi, bez obzira vakcinisan ili ne. Omicron ne bira.

Ja cu sad otici na kafu kod ovih prijatelja kojem supruga je medicinska sestra. 

Link to comment

Последнава недела, од 24 до 30 јануари, во земјава како последица на ковид- 19 починале 148 граѓани, објави Институтот за јавно здравје во својот неделен извештај. Тоа претставува зголемување на смртноста за 40 проценти споредено со претходната недела.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=33

Тестирани се 38.518 брисеви за ковид, а од нив 11.916 биле позитивни, што претставува зголемување на бројот на позитивни тестови за 2.7 проценти споредено со претходната недела. Позитивните случаи се од 35 градови во државата, а најголемиот број заболени, односно 6.033 лица се од Скопје.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=25

Во текот на минатата недела вкупно се пријавени 1.558 реинфекции, скоро идентично во однос на претходната недела.

 

 

 

 

Вкупно 866 227 лица се вакцинирани со барем една доза вакцина. Комплетно вакцинирани (со две
дози) се 842 917, а трета доза примиле 128 268 лица.

Опфатот со две дози на вакцина против ковид-19 кај населението над 18 годишна возраст изнесува 50,6%, односно 46,7% над 12 годишна возраст. Опфатот со две дози кај вкупната популација е 40,7%.

 

image-1.png

Link to comment

Slusala sam Seselja kod Irine i Zike,

Ksenija Vucici je imala koronu i prelezala, ali je bila srcani bolesnik (aorta) nazalost kao i po ko zna koji put, kovid taj dugi uzima svoje zrtve. Dokada ce se voditi lazno ispiranje mozga da je obican grip??? Kada ce ova drzava i Evropa shvatiti da je ovo opasan virus koji ima dugosezne posledice 

 

 

Dno dna smo, tj ova nasa Vlada. Bole ih uvo za javno zdravlje 

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Slusala sam Seselja kod Irine i Zike,

Ksenija Vucici je imala koronu i prelezala, ali je bila srcani bolesnik (aorta) nazalost kao i po ko zna koji put, kovid taj dugi uzima svoje zrtve. Dokada ce se voditi lazno ispiranje mozga da je obican grip??? Kada ce ova drzava i Evropa shvatiti da je ovo opasan virus koji ima dugosezne posledice 

 

 

Dno dna smo, tj ova nasa Vlada. Bole ih uvo za javno zdravlje 

 

Danska vlada je izleda još gora  :( (ako je vest tačna, nova mi je još uvek na ne-proveravaj listi)

Quote

Uprkos ubrzanom širenju omikron soja, jedna evropska zemlja je odlučila da ukine sve restrikcije zbog kovida, uključujući nošenje zaštitnih maski.

U Danskoj su noćni klubovi ponovo otvoreni, prodaja alkohola je moguća i u noćnim satima, a aplikacija za praćenje kontakata više nije potrebna za ulazak u zatvorene objekte.

Iako je broj novozaraženih i dalje relativno visok, vlasti kažu da se virus više ne kvalifikuje kao „kritična pretnja“ zbog visoke stope vakcinacije u zemlji.

„Imamo izuzetno visok broj odraslih koji su vakcinisani sa tri doze. Obzirom da na to da omikron ne dovodi do teške bolesti za vakcinisane, verujemo da je razumno ukinuti ograničenja“, rekao je epidemiolog Lone Simonsen sa Univerziteta u Roskildeu.

 

https://nova.rs/svet/dovidjenja-maskama-prva-evropska-zemlja-koja-je-ukinula-sve-kovid-restrikcije/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...