Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Indy said:

 

Dobra maska, 3x vax, razuman izbor lokacija za mešanje s drugim ljudima (ako se već mora)... Pa, šta ti bob udeli.

da, upravo tako i funkionisemo. maska, 3xvax, mala boca alkohola u dzepu iako sada ga ima svugde, max izbjegavanje hepeninga i mega druzenja. to je otprilike to. mozda nema potrebe i smisla razbijati glavu statistikama/dubiozama. pamet u glavu pa da bob odradi svoje

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

70%

 

99% prebrzo isparava i ne vrši posao toliko efikasno.

 

 

Ja sam ćorav i ne umem da čitam - na ovom što koristim već 2 godine (kupio sam veliku količinu) lepo piše 75%:D 

 

 

 

Spoiler

s-l500.jpg

 

  • +1 1
Link to comment

Pronasao sam onu aplikaciju koja generise nas EU green pass ( ne samo nas vec bilo koji ) . Problem je da sad kad sam skenirao QR cod na zelenom sertifikatu koji sam dobio od euprave, on ga kreira i sve pise oko vakcine 3od3 ali kaze da unet fajl ne sadrzi sertifikat. Kad sam unosio od druge doze bilo je sve uredno , cak sam ga dodao i u Svajcarsku aplikaciju i pisalo je do kad vazi. Medjutim sad kad sam ovaj dodao u Svajcarsku aplikaciju pise 3 od 3 ali pise cerificat with invalid signature

Link to comment
6 hours ago, braca said:

 


Pa umiru od vakcine.

 

Pametnom dosta

 

Nego sta. :cry:

 

Danas jos 14. Jeza potpuna. Preko 600 hospitalizovanih i 100 kriticnih na populaciju od cirka 2M.

 

I to sve jer smo ubedjeni da novi soj covida koji smo prvi put videli pre dva meseca znaci i kraj pandemije.

Link to comment
4 hours ago, papapavle said:

Ovo je vanvremenski savet - ranije se to samo zvalo "pljoska".

Dobro si. Da se ruke ne tresu.

 

Danas objavljeno da ukidaju sve mjere osim obaveznih maski u bolnicama i staračkim domovima. Sve. Nema ništa više . Ono što je najvažnije ili najnebulozinje je da ce korona biti označena kao bolest koja nije opasna za drustvo. Pobijedili smo koronu, ukinuli značenje i to je bilo to. Gazda gasi ovaj podforum , motaj kablove, pa da se vratimo na staro.

 

 

Znači, javljam se sljedeće sedmice na drugoj temi ovde :wacko:

 

  • Tužno 1
Link to comment
6 hours ago, chandra said:

 

Nego sta. :cry:

 

Danas jos 14. Jeza potpuna. Preko 600 hospitalizovanih i 100 kriticnih na populaciju od cirka 2M.

 

I to sve jer smo ubedjeni da novi soj covida koji smo prvi put videli pre dva meseca znaci i kraj pandemije.

 

Još je gore kad je leto, kao ovde kod nas, i kad smo debelo navakcinisani (a jesmo)... Izgibe nas jedan pun autobus dnevno (u proseku, a često i više). No, retkost je imati posla s nekim ko nosi masku, pošto - maska je bljak na 34 C (što jest - jest).

 

Rečju, ukinulo je sva ograničenja (a i ono što je ostalo, slabo ko mari) - a nikad se više nije umiralo. Ali, kao to su sve u pitanju starci i oni već bolesni, pa se "ne računa". Važno da smo Novaka izbacili... :fantom:

Link to comment

Posle kazu Omicron nije ubitacan, Kod mene u pustinji svaki dan preko 300 novozarazenih, tu je delom kriv optimizam u medijima: ''jos ovo da protutnji i gotovo..'' ljudima malo fali da se opuste.

FJ4A-4TXoAMMWHb.png

Link to comment
8 hours ago, Slavke1976 said:

Pronasao sam onu aplikaciju koja generise nas EU green pass ( ne samo nas vec bilo koji ) . Problem je da sad kad sam skenirao QR cod na zelenom sertifikatu koji sam dobio od euprave, on ga kreira i sve pise oko vakcine 3od3 ali kaze da unet fajl ne sadrzi sertifikat. Kad sam unosio od druge doze bilo je sve uredno , cak sam ga dodao i u Svajcarsku aplikaciju i pisalo je do kad vazi. Medjutim sad kad sam ovaj dodao u Svajcarsku aplikaciju pise 3 od 3 ali pise cerificat with invalid signature

 

Koju?

Link to comment
8 hours ago, chandra said:

 

Nego sta. :cry:

 

Danas jos 14. Jeza potpuna. Preko 600 hospitalizovanih i 100 kriticnih na populaciju od cirka 2M.

 

I to sve jer smo ubedjeni da novi soj covida koji smo prvi put videli pre dva meseca znaci i kraj pandemije.

 

Ovo je Spanija.

 

Uobicajena greska generalizacije sopstvenog iskustva. Omicron mozda nije laksi grip ali svakako nije niti Delta niti neka kuga.

 

Quote

image.png.920f7fbbdb2502930aab946bbfbb7e01.png

 

 A ovo Kanari. Sasvim drugacije. Zasto?

 

image.png.370c0145567a59429bde6ec8512ca673.png

Edited by Budja
Link to comment

Gledam nesto, proslu jesen je neki dnevni maksimum u Germaniji bio oko 30k zarazenih, to bi trebalo da je bila beta. Ovu jesen je delta pravila oko 70k zarazenih na dan, a sada omikron pravi oko 150-170k. Kad tako gledam laicki, reklo bi se da je slabljenje™ virusa uz rast zaraznosti trend. Samo ne znam sta je onda sledece, da se svi zarazimo odjednom na pogled iz daljine ka zarazenom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...