Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

10 minutes ago, x500 said:

Filozofe,

 

Meni se cini da je odluka vlade malo drugacije i da je bolovanje skraceno na 7 ili 10 dana za one koji se lece od kuce (a to je velika vecina trenutno)

 

https://rs.n1info.com/biznis/upola-krace-kovid-bolovanje-sedam-dana-za-sve-koji-se-lece-kod-kuce/

 

Pozdrav,

X500

 

Znam za odluku Vlade, i Batuta, rapsravljalo se o tome ovde i ranije.

a opet, kod mene u firmi se i dalje računa početno bolovanje na 14 dana (pošto se ne zna da li je omikron ili delta soj, pa se ne rizikuje sa preuranjenim povratkom na posao).

Link to comment

Filozofe,

 

Pravo svake firme je da ima svoju politiku, i duze bolovanje nije problem. Cak je i bolje za ljude da se bolje oporave.

 

Ovde postoji globalni problem, usled masovnog testiranja, u svetu se otkrivaju novi slucajevi koji su bez ili za minimalnim simptomima. Trazi se nacin kako da se takvi ljudi vrate na posao.

Kao u vreme obicnog gripa, niko nezna koliko ima inficiranih, vec na na bolovanje idu samo oni koji se stvarno razbole. Svi ostali rade.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

naravno da je bolje da se ljudi potpuno oporave.

Ono što mene buni kod ovog skraćenja bolovanja, je da se to odnosi i na one sa simptomima, i na one bez, a kako smo videli svi su podjednako zarazni u inkubacionom periodu.

Meni je to skraćenje bez dodatnog negativnog testa teško sranje.Što će se i videti u zemljama koje to forsiraju.

  • +1 1
Link to comment

tu se sad javlja komplikovan problem za vladare iz senke, krupan kapital i njegove vlasnike. oni bi da mi sedimo mesecima zaključani u svojim kućama i gledamo serije vascijeli dan. kako bi nas lakše kontrolisali. a ujedno žele da mi i dalje rintamo kao konji čak i kad smo zaraženi i da zaboravimo na bolovanje. isto da bi nas lakše kontrolisali.

baš me zanima kako će ovo da reše.

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

taj kraći period je za kontakte, oni koji su se testirali, a sa simptomima dobijaju 14 dana

 

tako je bilo u ponedeljak

Simovicu,

 

Pogledaj ponovo vest koja je objavljena. Dakle, prica se samo o obolelila, kontakti se ne pominju. Mislim da u Srbiji kontakti vec dugo nisu praceni, osim na individualnom nivou. 

 

Dakle:

 

Vlada je danas usvojila, Službeni glasnik objavio i na snagu je već stupila promena - zaraženi koronavirusom koji se leče kod kuće, obavezni su da budu u izolaciji sedam dana, a ne 14 kao što je važilo do sada. Nakon sedam dana, oboleli od kovida 19 javlja se lekaru u kovid ambulanti i izolacija se, bez testiranja - prekida, a pacijent je spreman da se vrati na posao.

 

Pozdrav,

X500

 

 

Link to comment

kao što sam napisao, u ponedeljak je kolega testiran u covid ambulanti u čarli čaplina, bio pozitivan i dobio je bolovanje(izolaciju) od 14 dana

 

verujem da je pored toga što objavi službeni glasnik lekari u covid ambulantama ne postupaju drugačije dok ne dobiju nove smernice iz ministarstva zdravlja

Link to comment

Tako je. Niko me ne može ubediti da nevakcinisana osoba koja se inficira omikron sojem prestaje biti zarazna posle 7 dana. Notorna je glupost je tačunati tih 7 dana na osnovu vakcinisanih osoba, i to posebno kod nas.

Link to comment

Citiram doktorku: " mi dok ne dobijemo odluku iz Min. o promenama vezanim za karantin i bolovanje, propisujemo 14 dana" ( misli na tradicionalni papir crno na belo). A odluka je nasjtu Batuta objabvljena 18.1.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

Filozofe,

 

Pravo svake firme je da ima svoju politiku, i duze bolovanje nije problem.

 

Zaboravih danas da se osvrnem na ovo, ne odlučuje firma niti otvara bolovanje, to rade zaduženi lekari u kovid ambulantama.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Lucia said:

Ako si drustveno odgovoran vakcinises se prvom prilikom zbog toga a ne zato sto te je neki Makron naterao.

 

Niko ga nije naterao da uradi tu uzasnu, jezivu stvar. Sam je hteo da se vakcinise, sam se prijavio, sam otisao. I sad propoveda drugima da ne obracaju paznju na to i da ne gledaju sta je on uradio, vec da mu veruju da je to gore od smrti. Vrhunac licemerstva.

  • +1 1
Link to comment
 
Niko ga nije naterao da uradi tu uzasnu, jezivu stvar. Sam je hteo da se vakcinise, sam se prijavio, sam otisao. I sad propoveda drugima da ne obracaju paznju na to i da ne gledaju sta je on uradio, vec da mu veruju da je to gore od smrti. Vrhunac licemerstva.

Cek, zar ti mene optuzujes da ja sirim pricu i ubedjujem druge da se ne vakcinisu? Stvarno nemam problem ni sa kim ni sa vakserima ni sa antivaxerima. Svako ce uraditi onako kako misli da treba. Drustvenu odgovornost mozes zakacit macku o rep. To je samo propaganda. Sad su vam svima bitni stariji a do pre korone niko nije vodio racuna o njima. Sede sami kuci. Deca ih ne obilaze pa cak i kad su u bolnici ili starackim domovima. To se zove licemerje. Vakcinisao sam se dva puta zbog sebe i zbog drugih a ovaj treci put je bukvalno pritisak i uslovljavanje nesposobnih politicara. Besan sam na Microna, zelim mu bukvalno sve najgore. Nisam besan niti imam nesto protiv vas ovde, niti vredjam kao sto mene neki psuju ovde.
  • +1 4
Link to comment
Ma to je onaj lik što je smarao na vox92 o vakcinama i maskama, pa su ga najurili sa kovid tema.

Ko je smarao o vakcinama i maskama. ? Ne smaram, masku uvek nosim , vakcinisan sam.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...