Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

cekaj znaci vi hocete da kazete da je bolje da je tih nekoliko desetina hiljada ljudi umrlo nego ovo sad sto imamo u melburnu? 
oprostite ako pogresno razumem
Lockdown je ultimativni pristup od kojeg su mnogi odustali posle par meseci jer nije popularan a ni nešto efikasan ako se izuzme Kina. Počinje da liči na kulturu smrti i jer se plaća velika cena od nekoliko desetina miliona radno sposobnih ljudi koji sede kući i gledaju u zid. Kao što rekoše već par puta, vrlo teško je napraviti crtu jer će uvek neko biti zgnječen lenjirom a mnogi ograničeni u svojim slobodama.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Just now, mlatko said:

Lockdown je ultimativni pristup od kojeg su mnogi odustali posle par meseci jer nije popularan a ni nešto efikasan ako se izuzme Kina. Počinje da liči na kulturu smrti i jer se plaća velika cena od nekoliko desetina miliona radno sposobnih ljudi koji sede kući i gledaju u zid. Kao što rekoše već par puta, vrlo teško je napraviti crtu jer će uvek neko biti zgnječen lenjirom a mnogi ograničeni u svojim slobodama.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Ja sam lockdown shvatio kao odlicnu meru do pojave vakcina, tj do finalizovanja imunizacije veceg dela stanovnistva. Naravno da je sada besmislen kad imaju 93% vaks i omikron

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

ne vidim nikakve komplikovane analize nego više nabrajanje nekih opštih mesta.

 

 

Lici na neki sf scenario, plus sam ja sto kao pazim, u vreme korone imao nekoliko vanbolnickih kretanja, mnogi sto paze naprave vise upada na slobodnu teritoriju jer nemaju koga da im dostavi/donese il generalno stvori uslove za izolaciju. Dostava je isla kako gde, vise licno, organizaovano moze da traje nekoliko dana ovde a nekoliko meseci u bogatim drzavama.

Oni sto ne veruju jer je to samo prehlada/isti k. sto i gripa, e ti  naprave sva ta kretanja puta 100.  

 

Samo crtica jer pise na ovom decijem crtezu kako bolesni treba da ostanu kuci i da se ne mesaju.

To je realan, ozbiljan problem sto svako ko hoce da nadje nesto izmedju zatvaranja i setanja treba da ispostuje, sa vise od jedne debilne recenice.

 

Mi smo smo se ovde mnogo kretali bolesni svuda samo se mnogo pravimo ludi jer necemo mi nikoga zaraziti, vec je prosla inkubacija, pa ko ce da plati racune, sto samo ja da patim...za druge ne znam al ne verujem da je mnogo drugacije. 

 

Ljudi generalno pokazuju nepostovanje jedni prema drugima, biti jedini nevakcinisan medju igracima sto mozda imaju iste il slicne stavove je nepostovanje publike i svih onih sto je neko, mozda i neopravdano i prejako, drzao zatvorene produzeni vojni rok.

 

Po meni, trebao je da preskoci turnir kada je video da su skoro svi vakcinisani i da nije dobra atmosfera(pogresna je procena bila da je dovoljno sto ima sve papire) i da dodje sledece godine po neki 22 il 23.

Papire ima tako sto mu je ova trula garnitura sredila jer nacionalni interes.

Nije nacionalni interes da se uvede red i svi su isti vec je interes da se lik sto zivi kao Tesla u drugoj zemlji a stvara struju zahefta za izbore nekako, pa boze moj posle ako pohvali nekog neprijatelja negde, ima dana, bizon prati.

 

Najvecu krivicu za ovu brljotinu snosi AO jer je pokusao da progura skoro pa porodicu na mala vrata. 

 

Milsim da sada treba da ga puste da igra jer je vec kaznjen odnosom koji ce publika imati prema njemu i na ovom i na drugim trunirima bar dok traje epidemija i nije pretnja po zdravlje, sem ako se budala ne zarazi, samo ne vidim sta dobro moze da donese, za njega licno, da se muci sto kaze cale, kao isus da bi podigao taj neki metal dok ga gadjaju flasama. Odavde se treba izvuci sa najmanje stete.

 

 

E malo sam se zapricao, ne znam sad je vec se nesto desilo novo jbg.

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, cedo said:

Од вкупниот број на позитивни (1 635), регистрирани се 184 реинфекции.

 

opet nesto vise od 10% reinficiranih

 

izgleda da je to otprilike mera (nesto vise od 10%), barem po onome sto sam pratio poslednjih dana

Ako ti nije teško prati i dalje. Mislim da je ključ gde ćemo stići sa pandemijom je koliko ide reinfekcija i kako oni prolaze, jer su vakcine izgleda fejlovale sa ovim mutacijama.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...