Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

81% од моментално хоспитализираните со Ковид 19 и 78% од починатите се невакцинирани

 

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август 2021 година заклучно со 13 јануари 2022 година. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора доза вакцина.

Во период од 06.08.2021 до 13.01.2022 година на територија на државата 85.593 граѓанин, се позитивни од тестирани на Ковид 19, од нив 37% биле целосно вакцинирани, односно 32.079 лица. Голем е бројот на невакцинирани граѓани кои се заразиле со Ковид 19. Според статистиката за изминативе месеци, 53.514 граѓани, односно 63% од позитивните на Ковид 19 не биле вакцинирани. Според извештаите од болниците моментално се хоспитализирани 340 лица, a од нив 19% се вакцинирани, 81% не се вакцинирани. Изминативе неколку недели, притисокот врз болниците е намален што се однесува до хоспитализациите, но зголемени се амбулантските прегледи, кои се движат и до стотина пациенти на ден, од болница.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=7&

Смртноста кај невакцинираните е драстично поголема, покажува анализата. Во период од 6.08.2021 до 13.01.2022 година 78% од починатите лица со ковид, биле невакцинирани, а само 22% примиле вакцина. Според анализите починатите имале повеќе комбинирани хронични заболувања. Пациентите биле вакцинирани со сите типови вакцини кои ги има на располагање кај нас.
Министерството за здравство укажува на важноста на вакцинација. Апелираме граѓаните да се вакцинираат, само така ќе дојдеме до колективен имунитет и ќе спречиме ширење на мутации на SARSKоV2.

Link to comment

 Ми овај филм нећемо да гледамо.

 

Quote

Скоро цео кризни штаб поднео оставку

ВАРШАВА - У Пољској је 13 од 17 чланова медицинског тима који саветује премијера о пандемији корона вируса поднело оставке, због, као су навели, недовољног утицаја науке на политику, јавила је данас државна агенција ПАП.

„Несклад измеду научног и медицинског става и праксе постао је посебно очигледан у контексту веома ограничених мера у јесењем таласу корона вируса, а затим и након појаве омикрон варијанте, упркос огромном броју очекиваних смртних случајева”, рекли су чланова савета.

Иако има једну од највећих стопа смртности у свету, Пољска је у последњем таласу пандемије увела блаже мере него многе друге европске земље, преноси Ројтерс.

На снази су правила попут ношења маски у затвореном простору и ограничења броја гостију у баровима и ресторанима.

У Пољској је вакцинисано 56,4 одсто популације, што је испод просека Европске уније, преноси Танјуг.

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/497031/Skoro-ceo-krizni-stab-podneo-ostavku

  • +1 1
Link to comment
Quote

h ago 17:21

Polish Covid advisers quit over concerns government not following science

More than two-thirds of Poland’s Covid-19 medical advisory body resigned on Friday, saying the government was not heeding their advice in its response to the pandemic.

AP reports: 

In a statement, 13 of the board’s 17 members said they were experiencing a ‘lack of political possibilities to introduce the optimal and globally tested methods of fighting the pandemic’.

They also complained of a ‘growing tolerance’ in the government for state officials who play down the threat of the pandemic or the need for vaccination.

The mass resignation comes days after a regional education official was criticised for describing Covid vaccines as an “experiment”.

Poland’s government has ignored calls for her dismissal.

In a letter to Prime Minister Mateusz Morawiecki, outgoing board members said “very limited action” was taken during the autumn surge and against the ongoing threat from the fast-spreading omicron variant, “despite an expected huge number of deaths”.

Morawiecki’s office said the government had to take into account various differing opinions from businesspeople and educators. It said the makeup of the advisory body will be changed, but gave no details.

To counter a rise in infections, Poland’s government brought in restrictions last month on access to indoor public areas, but avoided a lockdown or outdoor mask mandate.

This week Poland’s coronavirus death toll topped 100,000. Its death rate per 100 million inhabitants is currently among the highest in the world, according to the Our World in Data project at the University of Oxford, at more than 57 compared to about 34 in the United States and 38 in Russia. 

Only 56% of its 38 million population is vaccinated – lower than the average in the European Union. 

Upda


Izvor: Guardian

 

 

Link to comment
20 minutes ago, cedo said:

zamislite sebe/nas na prvom (eventualno drugom talasu)


Zato su nas ovde preventivno jebavali sa nestorovićima i sličnim budalama, pa ni u muci nismo mogli da budemo jedinstveni.
Australijanci, su čini mi se, svi manje više zajedno u govnima dve godine, pa im svima podjednako na ganglije ide antivakserski cvetak-izuzetak (a kad mediji to dodatno razbuktaju, ode sve dođavola),

Edited by Frile
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

 

a vidis, gadjajte me svim i svacim, ali ja uprkos svemu mogu da razumem njihov bes. samo sto je manipulisan i kanalisan i iskoriscen na pogresan nacin. jebiga

 

zasto da te gadja bilo tko

ja se, evo, posipam pepelom sto sam na pocetku pandemije bio za full locdown (iako sam tada mislio da bi to bilo za neko krace vreme)

 

ti ljudi tamo izgleda zive u strahu ... evo dve godine

ne znam cime su zasluzili imao pa nemao ... slobodu kretanja

mislim ... svi imamo manje slobode ... ali ... mi smo prikocili ... oni su izgleda stali

da ne mozes van drzave ... da ne mozes izmedju drzava clanica ...

ne znam ... jel oni sad ovaj omikron dozivljavaju kao smak sveta

mozda sve ovo sto sam napisao i nije onako kao sto jeste dole... ali, kako drugacije objasniti da te ministar tretira na isti nacin kao sto zeljko mitrovic tretira gledaoce svoje televizije

  • +1 1
Link to comment
Just now, cedo said:

 

zasto da te gadja bilo tko

ja se, evo, posipam pepelom sto sam na pocetku pandemije bio za full locdown (iako sam tada mislio da bi to bilo za neko krace vreme)

 

ti ljudi tamo izgleda zive u strahu ... evo dve godine

ne znam cime su zasluzili imao pa nemao ... slobodu kretanja

mislim ... svi imamo manje slobode ... ali ... mi smo prikocili ... oni su izgleda stali

da ne mozes van drzave ... da ne mozes izmedju drzava clanica ...

ne znam ... jel oni sad ovaj omikron dozivljavaju kao smak sveta

mozda sve ovo sto sam napisao i nije onako kao sto jeste dole... ali, kako drugacije objasniti da te ministar tretira na isti nacin kao sto zeljko mitrovic tretira gledaoce svoje televizije

 

pa ne znam sta da ti kazem. tim lockdownom su spasili desetina hiljada zivota. mozda je zapravo bila greska sto citava planeta nije pratila taj nacin. odavno bi se ratosiljali virusa

  • +1 3
  • -1 2
  • Tužno 1
Link to comment
6 minutes ago, cedo said:

ti ljudi tamo izgleda zive u strahu



a možda su disciplinovani i slušaju šta im se kaže, a i sami vide da daje rezultate
(to što je ovde, kao, procentualno manje zaraženih nego dole kod njih - treba okačiti mačku o rep, ovde je najobičniji kupleraj. jedino smo imali sreće sa vakcinisanjem)

edit: Glede straha, ja sam se prestravio neki dan u maksiju kada sam video da većina ne nosi masku. A tašta mi nevakcinisana, nema šanse da je ubedimo. Moji roditelji vakcinisani, ali matori. Tako da straha ima i ovde koliko hoćeš. Da ne pričam o strahu da se pandrkne od slomljenog kuka ili nečeg sličnog.

Edited by Frile
  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Tsai said:

 

pa ne znam sta da ti kazem. tim lockdownom su spasili desetina hiljada zivota. mozda je zapravo bila greska sto citava planeta nije pratila taj nacin. odavno bi se ratosiljali virusa

 

I stvorili nekoliko miliona besnih ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom od terora kojem su ocigledno izlozeni. Razumem ih ja isto kao i ti, razume ih svako ko je prelistao bilo koji udzbenik iz psihologije.

 

A to da bismo se ratosiljali virusa lockdown-om je tragikomicna zabluda, a cak nije ni najludja stvar koja se moze ekstrapolirati iz te recenice. Mogu samo da zamislim 8 milijardi ljudi na svetu koji bi bili u stanju ovolike psihoze, kad bi uopste bilo realno da celom svetu neko nametne to ludilo. Nema te antiutopije i filmova katastrofe koji bi bili dovoljno mastoviti da opisu kataklizmu koja bi usledila.

 

Ponekad covek zaista mora da zastane i da vizuelizuje ono sto ima nameru da napise pre nego sto to napise.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

I stvorili nekoliko miliona besnih ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom od terora kojem su ocigledno izlozeni. Razumem ih ja isto kao i ti, razume ih svako ko je prelistao bilo koji udzbenik iz psihologije na temu poremecaja licnosti.

 

A to da bismo se ratosiljali virusa lockdown-om je tragikomicna zabluda, a cak nije ni najludja stvar koja se moze ekstrapolirati iz te recenice. Mogu samo da zamislim 8 milijardi ljudi na svetu koji bi bili u stanju ovolike psihoze, kad bi uopste bilo realno da celom svetu neko nametne to ludilo. Nema te antiutopije i filmova katastrofe koji bi bili dovoljno mastoviti da opisu kataklizmu koja bi usledila.

 

Ponekad covek zaista mora da zastane i da vizuelizuje ono sto ima nameru da napise pre nego sto to napise.

 

pa evo ti kina, tajvan, vijetnam, japan, cela istocna azija.

moglo je tako

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

pa evo ti kina, tajvan, vijetnam, japan, cela istocna azija.

moglo je tako

 

Pokušavam da zamislim da se Brazilci zatvore po kućama kao Tajvanci.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...