Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

On 26.1.2020. at 17:31, Ayatollah said:

Igrao sam Plague Inc. Genijalna igra, ali pomalo jeziva u ovom kontekstu. Ja sam stigao do toga da eliminišem 99% stanovništva na planeti, ali uvek mi ostane neki ćošak planete gde preživi 5-6% populacije, obično Argentine, Novi Zelandi i slično.

 

On 26.1.2020. at 20:15, Weenie Pooh said:

Novi Zeland je skoro neuništiv, govnari zatvore luke i aerodrome čim krene prva kijavica da se širi, pa krenu polako da rade na leku dok oko njih milijarde umiru. Ako im treba sto godina da ga proizvedu - sto godina, šta da se radi.

 

Nije slučajno da svi prepper milijarderi tamo grade bunkere, zlu ne trebalo. (Svi osim onih koji se uzdaju u Elona Marsa.)

2a9851c87de090705b956364e49ab547.jpg

 

Stari meme iz pandemica koji je bio, da kažemo, inspiracija za Plauge Inc, ali Plague Inc ako se dobro sećam ima nivoe težine, ili zavisno od vrste bolesti koju želiš da raširiš, ne sećam se, ali znalo je da bude dosta teško istrebiti čovečanstvo u određenim scenarijima... moraću i ja ponovo da probam :)

Link to comment

sada su nas proveravali lokalni sluzbenici sa pitanjem da li smo bili u wuhanu. dovoljno je bilo reci da nismo, zahvalise se i odose. sve ljubazno i na engleskom. ocigledno da obilaze celu zgradu, sumnjam da ce im iko odgovoriti potvrdno.  

 

 

in other news :blink::D

Vchzhyk.jpg

 

 

Link to comment

problem je sto sam odlazak iz zemlje podrazumeva izlaganje riziku zbog boravka na aerodromu i avionu koji je idealna sredina za prenosenje virusa. ako ovo potraje i bude sve gore, ima smisla otici sto pre, ali ako ce se sanirati za mesec-dva, ne vredi cimati se. jos uvek se veoma komotno zivi u pekingu, nema problema sa snadbevanjem, ali ako dodje do naglog pogorsanja situacije i zatvaranja grada na karantin, vecina koja je resila da ostane ce sazaljevati sto nisu na vreme izasli iz zemlje. trenutno ima avionskih karata za sve destinacije.

 

sada je vec za svaki izlazak iz zgrade obavezna maska:

 

ZmmE3GA.jpg

 

 

Link to comment

Najblizi slucaj slucaj mi na stotine kilometara odavde, ali panika zahvata maha. Stigao mi mail iz hr-a da ako se osecam imalo bolesno, ne pricam ni sa kim vec samo odem kuci i javim se menadzeru da je stanje takvo. Onda treba da radim od kuce 2 nedelje, pa onda tek mogu da se vratim na posao sa potvrdom od lekara. 

 

 

Link to comment

Ako sam najbolje razumeo, najveći problem sa wuhanskim virusom je produžen period inkubacije (u odnosu na prethodne viruse), i što je nosilac zarazan za to vreme i pre pojave prvih simptoma bolesti?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...