Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

6 hours ago, Ayatollah said:

Igrao sam Plague Inc. Genijalna igra, ali pomalo jeziva u ovom kontekstu. Ja sam stigao do toga da eliminišem 99% stanovništva na planeti, ali uvek mi ostane neki ćošak planete gde preživi 5-6% populacije, obično Argentine, Novi Zelandi i slično.

4c04b04a169a17a9e48c441fd7fe1c74.jpg
Link to comment
5 minutes ago, gone fishing said:

u gradu od 11 miliona ljudi je obolelo 1000 stanovnika, to je 1 u 10000, mala je verovatnoća da među tim putnicima iz milana ima inficiranih

Trenutna situacija koja se vrlo brzo može promeniti. Taj period inkubacije je problem, nije džabe ceo grad pod karantinom.

Edited by mraki
Link to comment
On 22.1.2020. at 20:28, Skyhighatrist said:

11 miliona stanovnika u karantinu zbog koronavirusa :ph34r:

 

Za sad 17 mrtvih, 400+ obolelih. Zabeleženi slučajevi na Tajlandu, u Koreji, Meksiku i US, svi doputovali iz Wuhana.

Za 5 dana karantin zona povećala obujam na 33 miliona, mrtvi skočili sa 17 na 56, pul potvrđeno obolelih porastao sa 400 na 2118.

Još 10 dana karantina treba da prođe, pa da vidimo na čemu smo.

 

Link to comment

upravo stigao email od kolega iz kine:

 

Dear Colleagues,

 

We’ve just received the announcement from Shanghai City Government, that all companies in Shanghai have to extend the Chinese New Year Holiday till Feb. 09 due to current corona virus threat.

Link to comment

Ne znam šta da mislim, da li su ovolike mere predostrožnosti i stavljanje u karantin višemilionskih gradova usledili nakon iskustva sa SARS-om, ptičjim i inim gripovima; ili je u pitanju toliko opasan virus da mi u ostatku sveta nemamo predstavu o mogućoj eksalaciji?

Link to comment

kod nas u pekingu su produzili do ponedeljka za firme. vrtici, skole, univerziteti isto nece poceti sa radom 31.01. 

 

virus ce valjda kao sars nestati sa visokim temperaturama. mislim da ovom kontrolom gledaju da smanje broj obolelih.

 

vecina smrtnih slucajeva su starci od po 80 godina

 

 

Link to comment

Meni ove cifre obolelih i umrlih deluju smešno. Ja mislim sa u Srbiji svake zime od sezonskog gripa vulgaris oboli toliko i umre taj broj, uglavnom starih, slabih...

 

Jedino je inkubacija duža. Grip par dana, ovde koliko čujem 14, pa je tu bilo prostora da se raširi.

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Meni ove cifre obolelih i umrlih deluju smešno. Ja mislim sa u Srbiji svake zime od sezonskog gripa vulgaris oboli toliko i umre taj broj, uglavnom starih, slabih...

 

 

Mene plaši kaakv će virus biti kad bude mutirao u ljudskom organizmu, ove trenutne cifre nisu alarmantne, ali pitanje je da li će virus vremenom postati maliciozniji po ljudski organizam.

Link to comment

To ona grupica iz Hrvatske stize danas u Beograd? Zarazice pola evrope zuticom. Ljudi perite (im) ruke i ne dirajte usta i oci. Usi i nos moze :fantom:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

sablasno deluju ulice grada koji ima 1,5x više stanovnika od srbistana

- kaže ovaj lik da im je zabranjena vožnja kola, pod pretnjom kazni i oduzimanja dozvole, sada bib ilo interesantno uporediti podatke o zagađenju vazduha od prve polovine meseca i ovih dana da se utvrdi koliki je zapravo doprinos saobraćaja na aerozagađenje 

 

 

Link to comment

The top levels of the propaganda media—People’s Daily and the Xinwen Lianbo news broadcast—were still heavily downplaying the story until late in the week. People’s Daily hasn’t yet mentioned it on the front pages, which have been devoted entirely to praise of Xi and national prosperity; the story was buried on Page 4 on Wednesday, while it took the nightly news 22 minutes to reach the story. On Saturday, however, the broadcast led with a seven-minute meeting of the Central Committee, showing Xi in a leadership role.


https://foreignpolicy.com/2020/01/25/how-to-tell-whats-really-happening-with-the-wuhan-virus/

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...