Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

18 minutes ago, Redoran said:

Virus očigledno ubija, brzo se širi i nije nimalo naivan. Niko ne stavlja milionske gradove u karantin eto reda radi. To što u velikim zemljama svake godine hiljade starijih ljudi umru od običnog gripa nije nikakav reper, različite stvari su u pitanju. Ovo naprosto mora da se suzbije.

 

Pa masovni karantin je preventiva zbog visoke prenosivosti, ne zbog visokog mortaliteta. Zaraze se suzbijaju čak i ako nisu apokaliptični zombi virusi.

 

Inače, Plague, Inc opet skočila popularnost. Ja sam u toj igri (zamalo) uspeo da potamanim ljudsku rasu običnom bakterijom i to počevši iz Balkana - iz Kine je previše lako.

 

 

Link to comment

Igrao sam Plague Inc. Genijalna igra, ali pomalo jeziva u ovom kontekstu. Ja sam stigao do toga da eliminišem 99% stanovništva na planeti, ali uvek mi ostane neki ćošak planete gde preživi 5-6% populacije, obično Argentine, Novi Zelandi i slično.

Link to comment

Novi Zeland je skoro neuništiv, govnari zatvore luke i aerodrome čim krene prva kijavica da se širi, pa krenu polako da rade na leku dok oko njih milijarde umiru. Ako im treba sto godina da ga proizvedu - sto godina, šta da se radi.

 

Nije slučajno da svi prepper milijarderi tamo grade bunkere, zlu ne trebalo. (Svi osim onih koji se uzdaju u Elona Marsa.)

Link to comment
3 hours ago, Redoran said:

Virus očigledno ubija, brzo se širi i nije nimalo naivan. Niko ne stavlja milionske gradove u karantin eto reda radi. To što u velikim zemljama svake godine hiljade starijih ljudi umru od običnog gripa nije nikakav reper, različite stvari su u pitanju. Ovo naprosto mora da se suzbije.

 

Ja kontam da je jedini problem ovog virusa taj što nema vakcine ko za obični grip. Eventualno se možda brže prenosi. 

Link to comment

I pošto je nov i nepoznat virus, ne mogu da predvide kako će mutirati kad počne da se prenosi sa čoveka na čoveka. I koliko sam shvatio, izuzetno je virulentan

Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Nadam se da ne palis cigaru u sumi u avgustu, jer "sta moze jedan pikavac".

cekaj, ne kapiram te, hoces da kazes da je ovo sto je nick na forumu preneo vest sa nekog portala i povezao sa virusom moze da ima neke posledice. jebote, pa ni na forumu to nece videti vise od 100 ljudi. 

ali ajde i da se zakotrlja po srbiji i krenu svi da tvituju o tome, sta ce to tacno proizvesti, sumski pozar?
 

Link to comment

u cetvrtak ujutru je dosao poslednji avion CS645 iz Wuhana do Rima, 202 uglavnom kineza i od njih su mnogi otisli za Milano isti dan. Specijalna kontrola zdravstvenog stanja je ukljucena tokom njihovog iskrcavanja. Neki su bili prehladjeni... mala panika u Milanu ali niko nije karantiran.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...