Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

11 minutes ago, Svarog said:

 

Samo da se pohvalim da je ovo moj tim radio :blush:

 

Ček, "samo" na osnovu ovoga

" bracelet that monitors breathing rate, heart rate, heart rate variability, skin temperature and blood flow at night while sleeping."

je uspešno uhvaćeno 70% zaraženih, par dana pre no što su simptome ispoljili? O.o

 

Kako?

 

Mislim, impresivno je! I svaka čast!

Nego.. kako? :D

Link to comment
7 minutes ago, Kelt said:

skok frekvence ili hrv?

 

HRV.

 

6 minutes ago, Have_Fun said:

 

Ček, "samo" na osnovu ovoga

" bracelet that monitors breathing rate, heart rate, heart rate variability, skin temperature and blood flow at night while sleeping."

je uspešno uhvaćeno 70% zaraženih, par dana pre no što su simptome ispoljili? O.o

 

Kako?

 

Mislim, impresivno je! I svaka čast!

Nego.. kako? :D

 

voleo bih da mogu na taj deo da odgovorim. ali taj deo je radio Clinical tim.

ja vodim softverski deo, mi radimo prikupljanje podataka (kao najbitniji deo platforme, ima tu i dosta drugih funkcionalnosti).

 

dva parametra su tu najbitnija, relativne promene temperature i breathing rate (ovo ni ne znam kako bi preveo na srpski).

AI onda prepoznaje patterne i na osnovu njih radi predikciju.

tokom same studije smo par puta izbacivali nove verzija AI-a, jer je rađeno ponovno treniranje na osnovu do tada prikupljenih podataka. sem tih parametara koji je je narukvica pripljala korisnici su morali svakodnevno da unose dodatne podatke, između ostalog razne simptome (kašalj, slinavost, bolovi u raznim predelima tela...) kao i rezultate COVID19 testova.

 

zanimljivo, cela studija je dovedena u pitanje kada je krenula masovna vakcinacija. jer učesnici su hteli da se vakcinišu a time bi njihovi podaci postali neupotrebljivi.

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Svarog said:

zanimljivo, cela studija je dovedena u pitanje kada je krenula masovna vakcinacija. jer učesnici su hteli da se vakcinišu a time bi njihovi podaci postali neupotrebljivi.

 

mogu misliti :sad: 

 

a je l' će to biti komercijalno ili slobodno dostupno, tj postoji li već? Kontinuirano praćenje bioloških signala će biti jako zanimljivo, pošto trenutno ne znamo šta da radimo sa tim. Vrunac do sada je bio da teraš pacijenta da meri pritisak dvaput dnevno i da iz toga izračunaš prosek.

Link to comment

how yes no pa holteri se koriste duže od decenije kod nas, mogu misliti kada se sa time počelo na zapadu i dokle su sada stigli sa monitoringom :happy:

Link to comment

pa holter ekg-a je dostigao do spektralne analize frekvence, ali realna primena toga je i dalje polu-diskutabilna.. a holter pritiska radi izmeri pritisak i da prosek za dan i noć. Ovde pričamo o podacima koji se prate danima/mesecima. 

 

Slična diskusija se vodi oko bioloških pasoša za sportiste. Prate se parametri krvne slike sa odredjenim vremenskim razmakom, a onda šta sa tim podacima (mada se napravilo pomaka)

Link to comment
13 minutes ago, Kelt said:

 

Kontinuirano praćenje bioloških signala će biti jako zanimljivo

 

Dobar deo ovoga radi smart watch 24/7 dok ga nosiš na ruci

 

Moj ima opcije merenja pritiska i ekg.

Uz "standardne" kao što su saturacija, puls, nivo stresa.

Sat mi meri čak i kvalitet sna, rem faze, faze dubokog/plitkog sna itd. Sve pokaže na grafiku i pokaže vreme trajanja.

Čak snima i hrkanje (bukvalno zvuk) :D i pokazuje koliko dugo se hrkalo.. kao i ako saturacija padne tokom sna.

Link to comment

još da daje elektrošokove kada krene hrkanje brzo bi ga skinuo :happy:

- u budućnosti će i wc šolje biti smart i online :D, analziraće jutarnji urin i stolicu i ako nađu da neki parametri odskaču od normalnih slati te podatke vašem lekaru...

- to je navodno već danas moguće i računa se da bi se tako mogli uhvatiti tumori prostate ili debelog creva u ranoj fazi, kada je mnogo veća šansa za izlečenjem

- beat that smart watch :happy:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Tehnologija  (s medicinom) zaista fantastično napreduje.

I sjajno je što tako neke stvari mogu da se prate 24/7 pomoću neke naprave kao što je sat, ili narukvica.

Te nam daju head start i mogućnost da delujemo preventivno 

Vremenom će biti sve više toga, i biće sve precizniji ti aparati

 

Meni je to baš uzbudljivo :D

 

Edit: ne mislim "uzbudljivo" zbog merenja :D

nego zbog vremena u kojem živimo i kako se nauka razvija

Edited by Have_Fun
Link to comment



 
Dobar deo ovoga radi smart watch 24/7 dok ga nosiš na ruci
 

Sat mi meri čak i kvalitet sna, rem faze, faze dubokog/plitkog sna itd. Sve pokaže na grafiku i pokaže vreme trajanja.



Meni smartwatch meri kvalitet sna i kad ga ne nosim nocu :D Zasto to radi, pojma nemam, ali je uzasno zabavno :D

Honor MagicWatch 2, ako je bitno :D

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Link to comment
41 minutes ago, Milosh76 said:


 

 


Meni smartwatch meri kvalitet sna i kad ga ne nosim nocu :D Zasto to radi, pojma nemam, ali je uzasno zabavno :D


 

 

 

Zato što je Smart 😀 

  • +1 1
Link to comment

Je l' istina da se od avgusta ukida karantin u Austriji za pozitivno testirane? O.o

 

Kako su od obavezne vakcinacije, frke s merama došli do ovoga? (Ako je istina)

Link to comment

Po podacima iz Portugala hospitalizacija s novom dominantnom podvarijantom omikrona BA.5 triput je veća nego s ranijom BA.2 kod onih koji su primili 3 doze.

 

FYkWvYoVQAA6ByS?format=png&name=large

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...