Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

omicron bot isuse.gif



U Francuskoj postoji jedna satiricna emisija koja se zove Groland . U toj drzavi Groland , predsednik se zove Micron. Zato ja Macrona zove Micron. Nema veze sa omicronom niti korona virusom.
  • +1 1
Link to comment
Ti sto pre nisu marili za stare su isti oni sto sad ne haju da li ce im preneti koronu. 
 
 

O boze, radim sa starima vec 20godina. Valjda znam. Sad im je izgovor sto ne dolaze taj sto im mogu preneti koronu [emoji2]
  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Slavke1976 said:

Deca ih ne obilaze pa cak i kad su u bolnici ili starackim domovima.

Voliš, izgleda, da generalizuješ... malko.

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment

Do marta 2020 bi vec sve bilo gotovo.
Sad se omicron prvi put pojavio 20 i nekog novembra i do kraja decembra i pocetka januara su zarazene stotine miliona. A sve to uprkos cinjenici da je ceo svet vec 2 godine u drillu i pod mjerama.
Prva ona vuhanska korona je mnogo sporije isla od ovog sada. Vec bi u januaru 2020 ceo svet planuo u roku od nekoliko nedelja i sigurno bi bila opsta frka, a kako bi se zavrsilo nemam pojma. Cek najpre da vidimo kako ce sad izgledati pa onda mozemo pricati [emoji16]

Link to comment
11 hours ago, Indy said:

Huge if true, što se ono kaže. Masivno dobro izgleda taj grafikon, držim fige da odgovara situaciji na terenu.

 

Samo jedan caveat.

 

U situaciji kada je 74% vakcininisano, kao u Njujorku, sasvim je izvesno da vakcinacija nije slucajno rasporedjena medju populacijom vec je autoselekcija jaka.

 

Dakle, "vaccine effectiveness" ne moze da se racuna na sonovu grafika bez kontrolnih faktora. To moze da rezultira i u manjoj i u vecoj efektivnosti vakcina, zavisno od razlika u karakteristikama vakcinisane i nevakcinisane populacija.

 

S jedne strane, moguce ja da neki ranjiviji jesu predominantni medju nevakcinisanima jer vakcinu ne smeju da prime, pa stoga i lakse zavrse u bolnici sto bi trebalo da znaci manju efektivnost vakcina. Sa druge strane, moguce ja da je veci udeo mladih zvrndova medju nevakcinisanima sto uvecava efektivnost vakcina u odnosu na ovu prikazanu.

 

Vazno je znati razlike izmedju te dve populacije.

 

To i sami kazu u metodoloskim crticama:

 

Quote

The vaccine effectiveness measure, as estimated in this analysis, is a summary comparison among (or of, but not both) those who are fully-vaccinated. This comparison includes all COVID-19 vaccine doses given to New Yorkers and may reflect other behavioral, medical, and exposure differences between fully-vaccinated and unvaccinated people.

 

Edited by Budja
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...