Jump to content
IGNORED

Iggy Pop, a može i The Stooges


Ravanelli

Recommended Posts

7 minutes ago, I*m with the pilots said:

Hvala vam!  :heart:

 

Posto vam se svidja kako Igi zvuci i kada samo prica... 

 

Mrzim rec baršunast i ne znam sta tacno znaci, al on ima baršunast glas sa patinom. Matori car. Ima te bas dobre momente kada ga napali pesma pa krene da pevusi. Pustio jednom Skeptu 'that's not me' i počeo da repuje, znas kako dobro. Ja usto kad sam cuo.

I bio dobar posle kaze 'ja nisam uradio tetovazu jer that's not me' . 

Edited by Ravanelli
Link to comment
15 minutes ago, Ravanelli said:

 

Mrzim rec baršunast i ne znam sta tacno znaci, al on ima baršunast glas sa patinom. Matori car. Ima te bas dobre momente kada ga napali pesma pa krene da pevusi. Pustio jednom Skeptu 'that's not me' i počeo da repuje, znas kako dobro. Ja usto kad sam cuo.

I bio dobar posle kaze 'ja nisam uradio tetovazu jer that's not me' . 

Znam na sta mislis.

 

Ne bih da ih poredim, ali posto si pricao o radio emisiji..Na lokalnom rokundpop radiju svakog dana ima emisija koju vodi Alis Kuper. (Ne radi je za taj konkretni radio vec kapiram snimi to i posalje vise njih, nebitno za pricu) S' jedne strane bude zanimljivo slusati ga, izmedju ostalog otvara pisma obozavatelja i odgovara, deluje mi kao da mu je vodjenje radio emisije decacki san, ali s' druge me skenja to sto covek uglavnom nije mrdnuo iz te neke standardne rok price, pa cujes sve ono sta inace taj radio i pusta, nista specijalnije ili novije (a ako je i novije, onda je to neki mejnstrim). Nemam sad bolju ilustraciju, vec tipa Gansi, Deep Purple, svi oni bednovi iz 80tih koji imaju dve pesme po kojima ih znamo. Mozda on privatno i slusa nesto drugo, ali ovo sta salje u etar je meh.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Što se toga tiče Iggy je car. Super je show mada ga ne slušam često jer ipak imam potrebu za većim diggerima muzike a vremena nema.

@I*m with the pilots  Ovde imaš linkove za dnld njegovih, a i svih ostalih popularnih emisija, al je jebeni uploaded.to https://corenews.me/tag/iggy-pop/

Cillian Murphy takodje ima show, nijesam ga slušala, Martin Freeman ponekad, dosadan je, al svejedno respect za izbor i uopšte potrebu da se time bave.

Super je bbc app, skini ga. Friendly je za browse i podržava airplay

 

Edited by maheem
Link to comment
  • 2 weeks later...

a imao je i ovo. neki car preveo tekst. ja oduševljen :ziga:

 

Док живим на ивици ноћи
Отишла си далеко од реке,
толико да су димњаци потпуно избледели.
Овај град је мој, слободан и усамљен,
зато се не осврћем на прошлост.
Можда знам неке људе,
можда кршим нека правила,
али ово је улица, морам да се борим,
нисам луд, мала.
 
Зато уз добро узимам и мало зла,
ствари нису само црне и беле,
мораш да се носиш са оним што је стварно,
док живиш на ивици ноћи.
 
Свака луда жеља
дозива из мрака,
сам сам сам крив,
ал' не могу да ризикујем главу
док и даље пливам са ајкулама.
Свима треба нешто,
што понекад не знају зашто,
ал' толико тога је погрешно схваћено,
док трепнеш оком.
 
Зато уз добро узимам и мало зла,
и даље ништа није само црно и бело,
мораш да се носиш са оним што је стварно,
док живиш на ивици ноћи.
 
Кажеш да ти се то не свиђа
или да је просто мој живот такав.
Па добро, ти живи свој, ја ћу мој,
док се котрљам к'о точак кроз град
на ивици ноћи.
 
А кад црна киша падне
на овај хладан, сиви град,
ја ћу чекати,
чекаћу на ивици ноћи.
Док живим на ивици ноћи,
док живим на ивици ноћи...
 
(превео Гаврило Дошен)
https://lyricstranslate.com

 

 

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

U 60im su beli klinci otkrili ritam i bluz. Medjutim, beli klinci u Americi bluz nisu skontali preko Delte, vec preko Londona. London im je "pomogao" da otkriju ono sto je sve vreme vec bilo oko njih. 

 

Tako su, na primer, beli klinci iz Detroita otkrili Detroitsku bluz skolu:

 

Tokom 20ih i 30ih, u potrazi za poslom narod je iz Delte i Memfisa migrirao u Cikago i Detroit. Sa sobom su nosili i bluz.

 

Cikaska skola se razvila u dominantnu formu isto kao sto ce pola veka kasnije to biti slucaj sa House muzikom. 

 

U Detroitu se, medjutim, razvio underground. Opskurna skola bluza koju je predvodio Dzon Li Huker. Monoharmonske, obicno molske,  repetitivne bajalice. Pesme koje se najcesce zasnivaju na jednom ili dva tona. Linearne, primitivne melodije. Gotovo mehanicki, metalni zvuk..

 

Klinci iz Detroita nisu morali da tragaju daleko za inspiracijom. Huker, Pop, Derik Mej, Atkins, Sanderson, Rici Hotin..

 

 

 

 

Link to comment

White Stripes, Von Bondies, Tamla i Motown, Marvin Gay i Steve Wonder, Madona, Elvin Jones i Ron Carter, MC5 i Stooges, Parliament i Funkadelic, J Dilla!!!, Jeff Mills, jebeni Moodymann (moj omiljeni autor), jos jebeniji Plastikman u Detroitu pocetkom 90ih napravi Minimal ... mogli bi da nabrajamo tri dana.

 

Od opskurnih bendova najinteresantnija je grupa Death. Tri crna momka koji su 1973 svirali pank pre panka. 

 

Cudesan grad.

Edited by Minimoog
Link to comment
33 minutes ago, Minimoog said:

White Stripes, Von Bondies, Tamla i Motown, Marvin Gay i Steve Wonder, Madona, Elvin Jones i Ron Carter, MC5 i Stooges, Parliament i Funkadelic, J Dilla!!!, Jeff Mills, jebeni Moodymann (moj omiljeni autor), jos jebeniji Plastikman u Detroitu pocetkom 90ih napravi Minimal ... mogli bi da nabrajamo tri dana.

 

Od opskurnih bendova najinteresantnija je grupa Death. Tri crna momka koji su 1973 svirali pank pre panka. 

 

Cudesan grad.

 

čekaj,čekaj... fali ti tu dosta još ozbiljnih imena

 

aretha franklin, fakin suzi quatro, stevie wonder, eminem, dirtbombsi koji su bili jedno 5 puta u beogradu,jeff mills, sonny (muž od šer) i ajd da dodamo i sixto rodrigueza ...

 

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da, sjajno..

 

Kontam da su ovde u pitanju grad, kultura i nasledje. Ma kako autenticno zvucali, oni se po pravilu nastavljaju na neku lokalnu tradiciju. I ono sto im je svima karaktersiticno su pre svega inovacije a onda i ekonomicnost, stedljivost u izrazu. 

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

Ne mogu da se setim gde sam citao da je u nekom trenutku tokom 80-ih, valjda, Igi Pop poceo da se zali da je Bowie svojom produkcijom zapravo upropastio Raw Power. Da je originalno snimljen materijal bio siroviji i energicniji, da ga je Bowie preproducirao, da mu je sjebao sut, itd.

 

Onda je Columbia negde iskopala originalan nemiksovan materijal, i izdala ga. Naravno, ispostavilo se da to sto je Igi upamtio nema blage veze, da je nemiksovan materijal to sto jeste - nemiksovan, a da je Bowie uradio sjajan posao. 

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...