Jump to content
IGNORED

Iggy Pop, a može i The Stooges


Ravanelli

Recommended Posts

trainspotting, almost famous... počinje iggy da postaje popularniji nego ikada i da mu se kače priznanja sa svih strana

nedavno sam čitao i njegov profil za newyorker

 

Quote

“He doesn’t want to re-tread ground that he’s covered before,” Wayne Kramer, the guitarist and co-founder of the Detroit rock band the MC5, told me. “A lifetime of creativity is a hard job, and he’s a soldier.”

 

živi u majamiju, vozi rols rojsa, nosi guči papuče, žena ima lepe silikone

 

počinjem često slušati razmatranja da li je za dalji muzički uticaj bitniji raw power ili the stooges

bio na nekoj svirci u beogradu. svirali novi novi novi val bendovi i posle toga pustili i wanna be your dog i baš dobro leglo

a bili nam stoogesi i na egzitu

 

 

već skoro pa godinu dana vrtim igijev podcast, iggy confidential i savršen je. pušta sve od sun ra, fka twigs, motowna, nekog južnoazijskog panka do skepte i onda se još napali pa krene da peva, repuje...

glas mu je savršen za radio i priča baš dobre stvari, iz srca preporučuje muziku...

često ga menjaju u podcastu kad on ne može, pa onda hostuju dobre face, npr henry rollins

 

meni omiljena epizoda je kada mu gostuje john waters u halloween specialu. znači kakve priče imaju. "kad smo ono bili u kanu..." ili kada iggy priča kako je bio u vezi sa ribom koja je lepa, ali luda, pa je mnogo patio i onda napravio pesmu o tome. pa joj se posle vratio, ali joj nije rekao za pesmu... super razgovor. kao bilo koja dva lika koji su dobri drugari.

Evo te epizode

 

Ide na BBC-u

 

Ovde možete čuti poslednjih nekoliko epizoda za džabe

https://www.bbc.co.uk/programmes/b03yblbx/episodes/player

neke stare možete naći ovde

https://www.mixcloud.com/discover/iggy-pop/

 

iggy mora imati topik i evo ga

 

190902_r34852.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

I za mene je prijatno iznenadjenje Iggy Confidential, pogotovo ta njegova muzicka svestranost. BBC6 ima tu praksu da zove poznate da povremeno odrade neku specijalnu emisiju i pustaju muziku po svom ukusu. Tako je bilo i u Iggyjevom slucaju, dok je on nesto bio u Londonu i snimao, pa su te emisije naisle na dobar prijem, pa preraslo u stalnu emisiju..

Link to comment

Bio na PTC2 Dzarmusov Gimee danger, prosle nedelje (valjda se jos moze pogledati ko ima EON).

 

A mozda bi se moglo iskopati (na trafikama™) od pre 4,5 godina isto par dobrih epizoda gde je Igi u 2 sata pustao muziku koja mu se dojmi. Takodje BBC radio six. 

Link to comment

Iggy Synth-Pop je kod mene na redovnoj rotaciji... Ali, lirika mu je ovde, realno, Stooges.

 

Let's hear it for... Johnny!
He's got a mortgage
He's got a house
Oh no!
He's got a house
There goes the little boy inside
Goodbye, little boy

 

 

Link to comment
On 25.1.2020. at 23:57, Indy said:

Let's hear it for... Johnny!
He's got a mortgage
He's got a house
Oh no!
He's got a house
There goes the little boy inside
Goodbye, little boy

 

 

 

 

baš sam razmišljao o ovom tvom postu kad sam naleteo na hamletovu hvalu da je otplatio kredit

 

ima ta neka mizantropska fora

 

ako ti se ne sviđa posao - oženi se. zavolećeš kancelariju

ako ti se ne sviđa šef - uzmi kredit. zavolećeš šefa

Link to comment

Ja to radim u Audacity (mora da se podesi tako da mu je interni audio "Recording Device"). Međutim, to je onako malo zahebano... Na Internetu ima saveta kako to može da se izvede, ja to radim na linuxu pa se ti saveti ne bi odnosili na Windows (ili Mac).

 

Druga opcija su plugins za Chrome (ili Firefox) ali oni što sam probao mogu da capture-ju stream samo do 20 minuta trajanja zbog memorijskih ograničenja.

Link to comment

Hvala vam!  :heart:

 

Posto vam se svidja kako Igi zvuci i kada samo prica, ako niste jos gledali Miticev dokumentarac "Slatko od nista", gogogo! (Preporucivali smo vec na temi o dokumentarcima, pa da podsetim)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...