Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

6 hours ago, Aleksija said:

ne znam da li je neko kacio ovaj link, ali bi trebalo da je informativno. 

znam samo da je prilicno grozno (bar za nas srecnike sa standardom)

 

http://www.amskv.sepa.gov.rs/mob/index.php

Kragujevac po njima ima dobar vazduh, kad ono...

 

12.png

 

Al sta da ocekujes da izmere ljudi koji ni google mapu ne umeju da integrisu kako treba.

 

13.png

 

Slepci ne mere PM10 i PM2.5. :D

 

Inače, neće niko ništa da uradi, niti bi uvođenje vanrednog stanja imalo smisla, šta, da zabrane saobraćaj, da zabrane rad fabrikama, da ugase toplane i elektrane, da idu od kuće do kuće i gase ljudima kotlove i peći...? Kratkoročno se ništa ne može uraditi, dugoročno... u zemlji lemingsa... 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

pa klasika, ignorisali dok su mogli, ali poshto bash nikako nema vetra kishe snega vanzemaljaca, moraju da svale na nekog, a to ce sada biti averidz mile. kako nije moglo na djilaka i sholasa i shta nam rade :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Ako padne kisa u avgustu..pa kukuruz poraste, imacemo rast BDP-a 5%.

 

Ako dune kosava ovih dana, prodisacemo kao ljudi.

 

Nasa dobrobit je sudbinski vezana za vremenske uslove..toliko je jednostavno.

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Kragujevac po njima ima dobar vazduh, kad ono...

 

12.png

 

Al sta da ocekujes da izmere ljudi koji ni google mapu ne umeju da integrisu kako treba.

 

13.png

 

Slepci ne mere PM10 i PM2.5. :D

 

Inače, neće niko ništa da uradi, niti bi uvođenje vanrednog stanja imalo smisla, šta, da zabrane saobraćaj, da zabrane rad fabrikama, da ugase toplane i elektrane, da idu od kuće do kuće i gase ljudima kotlove i peći...? Kratkoročno se ništa ne može uraditi, dugoročno... u zemlji lemingsa... 

 

da otkriju najvece zagadjivace i kazne upravnike, a potom ih primoraju da stavi filtere a u suprotnom uhapse posto ovo sto rade nije bas po zakonu? nemam pojma, razmisljam glasno

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

da otkriju najvece zagadjivace i kazne upravnike, a potom ih primoraju da stavi filtere a u suprotnom uhapse posto ovo sto rade nije bas po zakonu? nemam pojma, razmisljam glasno

Kako da kazne ljude koje su oni postavili ili koje su doveli u Srbiju po ko zna kakvim uslovima u sitnom printu?

 

 

Link to comment

Mi smo juce popodne isli* do Panceva, dok smo presli Pancevac i dosli do pola PA puta, sofersajbna je bila crna.

 

*Jurili 30 posto se videlo dva metera ispred

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

 

Quote

 

"Razboljevaće se deca, a za 20 godina će se plaćati lećenja astme, bronhitisa..." VIDEO

Beograd -- Lekari pričaju jedno, resorno Ministarstvo drugo. Danima pojedini pulmolozi upozoravaju na to da se povećava broj pacijenata s respiratornim tegobama.

Izvor: B92, prva četvrtak, 16.01.2020. | 07:23

 

*Ima li razloga za zabrinutost, svi se pitamo, kao i to da li maske pomažu? Prof.dr Branimir Nestorović, dečiji pulmolog i alergolog, načelnik pulmologije na Univerzitetskoj dečijoj klinici u Tiršovoj, kađe za TV Prvu da maske nemaju nikakvu svrhu, a pogotovo one hirurške koje ljudi nose po ulici jer su one namenjene da zaštite hirurga u sali, a ne ljude od aerozagađenja.

 

*Osim toga, napominje ovaj stručnjak, ni one druge maske napravljene za aerozagađenje, osim što su nepraktične i što u njima ne može da se diše, takođe uopšte ne štite. Naime, kako objašnjava dr Nestorović, u svetu je urađeno ozbiljno istraživanje o efikasnosti tih maski, a rezultati su bili, kako kaže, smešni.

Ispostavilo se da te maske štite svega 20 odsto.

 

*Postavlja se onda pitanje i ima li svrhe ostajati u kući, kao što glase mnoga obaveštenja i preporuke vezane za aerozagađenje - jer i u toj kući vazduh je isti onaj koji je napolju? Dr Nestorović se slaže s tom ocenom i dodaje da doduše postoje određeni prečišćivači vazduha za kućne uzlove, koji uspevaju da apsorbuju određenu količinu štetnih materija iz vazduha.

 

*Najzagađenije je ujutro, kaže on, a na pitanje da li bi svoje dete jutros pustio napolje, odgovorio je da ne bi.

 

*S druge strane, čuveni doktor napominje i da niko ne govori o onome što je najvažnije, a to je sumpor-dioksid koji je pravi ubica. Tu su i čestice dizela koje "kače" sve za sebe. Takođe, kada se govori o aerozagađenju treba napomenuti, kaže on, da nisu ugroženi samo disajni putevi već i oči, koje su same po sebi osetljive.

 

Problem o kom ovde govorimo je veliki i on zahteva široku društvenu konsenzus i velike napore države, objašnjava doktor i ističe da je ekologija skupa u početku, a jeftina posle.

Razboljevaće se deca, a za 20 godina će se plaćati lećenje astme, bronhitisa...

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=16&nav_category=12&nav_id=1642606

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Kako da kazne ljude koje su oni postavili ili koje su doveli u Srbiju po ko zna kakvim uslovima u sitnom printu?

 

 

znam, kazem da glasno razmisljam samo.

jedan mi je pricao da su cak i nasitm prodali rusima nis uz klauzulu da ne moraju da budze ne znam kakve moderne filtere.

sve te price naravno uzimam sa razervom, ali ovo su vec globalne stvari koje se ne mogu tek tako kurnuti pod tepih.

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

+100

jebote ne verujem kakva bezmudost. prvi put u zivotu sam bio srecan sto nemam decu sad kad sam bio u bgd.

koja je jebena sansa da ovo ne ostavi ozbiljne posledice?

Bojim se da je ovo već posledica svega što se dešava sa ovim društvom u poslednjih 30 godina...

 

Jebem ga, ja bih očekivao proteste, drkanje vlasti sa ovim, napade na vladu, nekog da povede narod... No nama su i sve vođe bezmude, kao i mi sami...

 

Ja sam se jutros vratio iz Bukurešta, i jebem ga sad razmišljam da li tripujem ili ne... Pre jedno pola sata su počela pluća da me bole i teže mi je da dišem... U Bukureštu je isto ovakva magla, ali je vezduh nekako svež, ne osećm tegobe... Nisma dolazio u BG predhodne nedelje, u NS mi je bilo OK... Sad sedim u kancu u BG i bukvalnno me pluća zabole ako malo jače udahnem...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...