Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

16 minutes ago, dùda said:

sirotinja smo jbg, iako je prošao gas u mom naselju, ostalo je dosta onih koji nisu imali novca da se prebacuju na drugi medij, nego se furnja ugalj samo tako

 

 

 

 

nije problem da li je bila gasifikacija ili ne nego je problem cena gasa,jako je skup!

upola je jeftinije grejati se na drva...evo mi prvi imamo gas ali nema sanse da platimo pa jbga drvo

a to se desava i u ostatku zemlje.

 na stranu sto je loseg kvaliteta gas...

plus otpad od automobila koji se uvozi...plus anticiklon koji je vec nedeljama na snazi..

 

 

resenje je dosta jednostavno-manja cena gasa ...a to niko ne trazi.

Link to comment

@dùda a i @Filozof manijak koji ima osecaj za filing da li je zagadjeno ili ne

 

https://www.vazduh.info/sta-su-pm2-5-cestice/?

 

Meni je potpuno razumljivo da je histerija pocela kada su pocela i merenja, jer je sad i opipljivo kakvo je stanje i daje potvrdu ranijim sumnjama. Slicno kao kada bi dobio rezultate od doktora koji ukazuju na neki problem, zar se ne bi covek uzrujao i krenuo da gleda kako da to promeni ili ublazi?

 

Moj tata isao sa unkom juce napolje, posto je kao sinulo sunce, i jedna baka ga zaustavila i rekla mu da se vrati kuci : )

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Zbog zagađenja vazduha imam astmu od 10.godine, odavno sam se saživeo s bolešću i pumpicama, zato je ova situacija meni već poznata i ne vidim šta mi, kao pojedinci, možemo uraditi da poboljšamo kvalitet vazduha koji udišemo.

Što se tiče histerije, kontam da je ona dobra u smislu da će naterati nadležne da reaguju, ali bojim se da mi je strepnja dublja od nade, jer glavne zagađivače ne možemo remontovati ili iseliti u drugu državu. 

Što se tiče masovne kupovine prečišćavača vazduha, u taj vagon neću uskakati.

Link to comment

Ako i ne mozemo nista da uradimo da sprecimo, onda da gledamo kako da napravimo da nam bude sto bolje u datim okvirima. Otici negde gde nije tako gadno ko ima gde i moze, ne izvoditi male bebe napolje tako dugo (znas li koji je prosek setnji napolju sa malim bebama? nekoliko sati dnevno) i slicno.

 

Mislim, sto je sada problem sto ljudi reaguju ("hajpuju") na saznanje da se truju, pa jos decenijama? Ne razumem.

 

 

Link to comment

za pochetak bi pomoglo da se zvanichno imenuju izvori, koncentracije i sadrzaj, te plan uprave ove parcele na kojoj obitavamo shta namerava da uradi i u kom (hitnom) roku. jer drzava ima svoje ustanove i tela koja se precizno bave.

 

igranka ubedjivanja da nije tako, da se palimo na numeriku i histerishemo nije pristojna u najmanju ruku.

 

ja sam juche u gornjoj varoshi bukvalno plakala od sumpora. ceo vek zivim u gradu, 20 godina visim tamo, nemam astmu, nemam druge bolesti, nisam ometena, znam kako smrdi sumpor, znam da prepoznam kad mi idu suze i ne mogu da dishem. ne zivim pored termoelektrane. a to nije svakog dana, nije bilo ni proshle godine, nije bilo oduvek. nije bilo nikad.

 

ali to srbi tako, prvo nahajpuju, a onda nasrcu na saborce i istomishljwnike, vec negde posle 10 dana, kad ce da nas naprave na lude i histerike koji kupuju maske i uredjaje, to ful ochekivano. shta je to malo zagadjenja uporedivog sa shangajima i delhijima, svuda u svetu.

 

realno ce neke vrticke grupe da najebu zbog ovoga, dok se mi dobacujemo.

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

citam i neverum. da li stvarno mislite da je tesko naci izvore na osnovu materija koje su najvise zastupljene?

pa to sto stanje verovatno vec dugo traje samo je razlog vise za ostru reakciju.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Mislim, sto je sada problem sto ljudi reaguju ("hajpuju") na saznanje da se truju, pa jos decenijama? Ne razumem.

 

 

To je, verovatno, samo moj namćorluk i antiprotivnost, smorila me ta histerija koja se najednom pojavila u društvu, sad svi o tome komentarišu, o maskama, filterima itd. Kao da je vazduh tek od ove godine zagađen. Prosto, smatram da je to trend, koji će nestati kad se bude pojavilo nešto novo, a vazduh će i dalje ostati vidljiv i zagađen. 
Ali, nemoj obraćati pažnju na mene, samo bulaznim po forumu.

 

A u međuvremenu, u nekoj paralelnoj dimenziji:

Quote

Radojičić: Beograd će ove godine podneti kandidaturu za Zelenu prestonicu Evrope: 

 

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić najavio je danas da će glavni grad Srbije ove godine podneti kandidaturu za Zelenu prestonicu Evrope, priznanje koje Evropska komisija dodeljuje od 2010. godine gradovima koji prednjače u brizi o okolini.

 

Link to comment
43 minutes ago, Ravanelli said:

Trivan dosta dobar (imho, kao i uvek)

 

Ne da nije dobar nego je jedan od top govnara u drzavi, direktno je svojim necinjenjem odgovoran za ovo sta se desava. Neka pita u svojoj stranci ko je ministar energetike.

Link to comment
citam i neverum. da li stvarno mislite da je tesko naci izvore na osnovu materija koje su najvise zastupljene? pa to sto stanje verovatno vec dugo traje samo je razlog vise za ostru reakciju.

 

 

 

vec danas smo pocheli da se chelichimo, a ko nece on je sisica, ne mozesh srbinu doakati. sledeca generacija ce da dishe na shkrge i sija u mraku. sad samo sedi i gledaj kako smo haha najjachi.

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

ma sve je ovo izazvala odsutnost košave :D nema je već dobrih 15-20 dana, ovaj severac koji duva 0,5 m/s ne može da pomera vazduh i da razveje dim i maglu

- samo kada počne ponovo da duva žaliće se mnogi da im je hladno :happy:

 

Ima istine u tome, ali ne mozes ovako bahato i neodgovorno da se ponasas i da se uzdas da ce priroda da te spase. A mi Srbi to radimo decenijama. Evo i sad povrh svega ovoga mi dodajemo i tu neku spalionicu 15km od najgazadjenijeg grada u drzavi. 

 

Imbecili nam vode zemlju.

Link to comment

pre sat vremena se šunjao po nbg, čak i nekakvog vetrića bilo, sunce i sve po redu

 

dođem kući bacim pogled na ac kad ono aqi200 i kusur

 

sad je 248

kako je jebeno moguće

Link to comment

Mnogi toga utuce, nedistatak kosave koja ove jeseni-zime bas zatajila dodatno pogorsava situaciju.

Ali u ovom korumpiranom i mafijaskom drustvu, a kazu da su silne donacije date za neko regulusanje tipa toplana i elektrana, tesko da cemo uspeti da se izborimo sa bilo cim. Ali bar neka se laje.

 

Jedan parametar mi je bio uocljiv. Na Bozic sam vise puta ulazila u app i svaki put je pokazivala veoma visoke vrednosti preko 180 svuda u gradu, a da se razumemo ako je saobracaj nekog dana bio mrtav, to je tog.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...