Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

  • 3 months later...

Hajde mi dajte malo detalja o tim uređajima koji prečišćavanju vazduh od zagađenja - nekoliko forumasa je pisalo da ih ima. Koliko su veliki, ima li nečeg dovoljno malog da se strpa u kofer i ponese avionom?

 

Sinoć sam odlučila da odem da vidim moje pa se pitam šta mogu brzo da nabavim ovde (.de) i ponesem im sa sobom. Idem za par dana pa bi mi značilo da čujem neka direktna iskustva asap.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Hajde mi dajte malo detalja o tim uređajima koji prečišćavanju vazduh od zagađenja - nekoliko forumasa je pisalo da ih ima. Koliko su veliki, ima li nečeg dovoljno malog da se strpa u kofer i ponese avionom?

 

Sinoć sam odlučila da odem da vidim moje pa se pitam šta mogu brzo da nabavim ovde (.de) i ponesem im sa sobom. Idem za par dana pa bi mi značilo da čujem neka direktna iskustva asap.

veličina direktno zavisi od m3 koju pokrivaju, tako da te malene zaboravi

 

ja imam neki gorenje optiair 203m i dobra je stvar, taj vazduh koji izbacuje je nekako mekšitm ne bih znao kako drugačije da ga opišem. vidim da je u tehnomaniji 15(a ja sam ga uzeo za 9999). imaju i neki xiaomi, prošle zime je to bio jedini dostupni model na tržištu, za relativno pristojne novce, al je 24k ima i zepter i neki swiss air il tako nešto al je to sve preko 1k€

 

ovaj gorenje je najbolje ocenjen na tehnomanijinom sajtu ako je to kakav reper

  • Hvala 1
Link to comment

Nije ni sada ok. Prekjuče je npr. gorela plastika na Karaburmi, užasno je bilo. Ima sada i u novinama o tome, samo kasno za sve ljude koji su juče bili napolju. Prati stranicu Eko straza, nenormalno je. A biće samo gore.

 

Nisu problem pare nego znam da prečišćivaca nije više bilo prošle zime, pa otud moja želja da nešto nabavim ovde.

Link to comment

upravo gledam na novoj prilog iz smedereva. i nešto mi je blesavo: ideš u železaru da radiš a ona ti sjebava zdravlje porodice. pa za koji qrac ne uđu u štrajk, građani blokiraju prilaz železari. žena priča: "eto, zatvaramo prozore". gde su mooda? 

 

EDIT: belanovčani sede u kafanama. j reko komšiji, on reče " vidi, stvarno". prošao sam danas putem od garaša do belanovice. kuća koliko hoćeš. iz svake se vidi dim. sve treba "neko drugi". valjda će je ugasiti jednog dana.

Edited by djordje geprat
Link to comment
20 minutes ago, djordje geprat said:

evoovde već dva dana kulja dim sa ljiške deponije stacionirane iznad belanovice. ne verujem da je iko to prijavio. a, ako jeste da nema nekoga koga ne boli qrac za to.

Gore i deponije u Boljevcu i Boru, cudna slucajnost. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...