Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2020


Cash

Recommended Posts

Nije ponasanje promenio iz cistog mira, ili shvatio ne znam sta, vec prosto covek, mladic valjda negde i nekad odraste i jos vaznije shvati sta mu je do tada oduzimalo nepotrebnu energiju.

 

Isti je slucaj i sa kondicijom. Doslo je do promena, ne samo dolaskom Grica u tim, vec i promenama u ishrani koje su mu i te kako pomogle da se resi nekih zdravstvenih problena sa alergijama ili jednim oblikom astme, odnosno da ih drzi pod kontrolom.

 

Pobeda u DC je bio okidac za enormni podstrek i vetar u ledja, jer za ove sve godine unazad jeste prestao da dize tri prsta, ali mu igranje za reprezantaciju predstavlja oduvek nevidjeno zadovoljdlstvo i podstrek. Koliko je samo puta igrao za nju i iscrpljen, pa i povredjen.

 

A to sta se sve desavalo tacno godinu i po dana posle RG 2016. pored povrede lakta koju je vukao nekoliko meseci pre toga, saznacemo verovatno jednog dana u nekim njegovim nemoarima. Najlakse je traziti krivicu u drugima ili porediti kako to Mirka i Rodzer rade bolje. Ljudi su razliciti, povlaciti paralelu je bas besmisleno, a i nezahvalno.

Ja sam recimo sigurna da Mirka ne ide sa muzem, pored cele bulumente koju vodi sa sobom od porodice do pomocnika, na skoro svakom turniru, sto je verovatno nevidjena egzibicija i ne bas tako jednostavna stvar, da bi njen muz okacio reket o klin pre jos ihaaa godina.

 

I ako sada Novak uzme neku "pauzu" naravno da je to kraj. Niti moze da se vrati, niti ce to zeleti, alli nece ici ni na kakvu pauzu, dokle god se oseca fizicki sposobnim i ima tu glad u sebi pre svega.

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    193

  • Jumanji

    160

  • Arkadija

    135

  • Tsai

    123

5 hours ago, James Marshall said:

 a sa druge strane oni pokušaji pridobijanja publike srcima, imitacijama su meni bar odbojni. 

pridobijanje publike srcima jeste bilo shit, hvala bobu te je sa tim prestao, ali imitacije nisu za poređenje sa tim

novak se bavio imitacijama kada je bio baš mlad, i ne zbog pridobijanja publike, prosto, on ima urođeni talenat za to i bio je sjajan (jedino ne ono imitiranje rafe sa gaćama, to je bilo malo isilovano)

ono imitiranje federera negde u svlačionici (dakle nije bilo za publiku) je vrhunsko, i bilo je više nego simpatično, to je radio za kolege i svi su se super zabavljali koliko se na tom klipu vidi

on je bio baš duhovit u to vreme a i spreman da se našali na sopstveni račun (vamos nole flomasterom na patikama na rg, kada je bio maltene nepoznat)

imitacije su počele da iritiraju kada je nole počeo da se probija u vrh, onda je i prestao sa njima mada su velika većina bile potpuno benigne

Link to comment
7 hours ago, harper said:

If you want to find a trio to match Federer, Nadal and Djokovic for dominance and, particularly, longevity you have to look to Earth, Wind and Fire (the actual elements, not the band) or the Father, The Son and the Holy Ghost.

 

:laugh:

Ovaj ga je bash #objasnio. :) 

Link to comment
5 hours ago, ObiW said:

Kad smo već kod psihe, hoću da kežem dve bitne stvari za Novaka. Prva je dobra: on je otprilike od 2008 pa do 2011 bio prototip “Serbia against the world” (videli ste majicu pre neki dan) narativa. Prkosio publici, dizao 3 prsta sa obe ruke, prosto uživao da svima pokaže kitu i da ispadne mangup pa makar izgubio. I redovno gubio bitne mečeve, ponekad i predajom kada je bilo jasno da gubi. Naravno i familija, a posebno otac, su potpirivali taj narativ da ga mrze zato što je Srbin, i Novak je bio na dobrom putu da možda osvoji još 1-2 GS i ode u zaborav.

 

 

 

 

 

A da se ti ipak drzis Mime Jausovec?

Link to comment



Vo imja Federera, Rafe i Nole sabija :ziga:


Nema dileme, ne razumem zasto bi se neko sablaznjavao sto je Federer veciti prvi i najbolji teniser u svemiru, Rafa najveci njegov konkurent i najbolji teniser na zemlji a Nole najljuci njihov protivnik i najbolji teniser sadasnjice. Koza, jarac ili ovan? procenice razne sekte i slavice svoga boga kako i(m) i i/dolikuje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

Nikad se sa Novakom ne zna, ovaj GS može biti i poslednji. 

 

 

 

To je istina, i važi za svakoga. Recimo, može planetu da udari zalutali asteroid, da se Tramp oklizne na majonez iscureo iz Big Maca i pošalje atomsku na Peking... Svašta može da se desi. Možda i ukinu grand slamove. Potpuno nema veze da je Novakova karijera toliko nestalna, to si načisto izmislio.

Link to comment
4 hours ago, dùda said:

pridobijanje publike srcima jeste bilo shit, hvala bobu te je sa tim prestao, ali imitacije nisu za poređenje sa tim

novak se bavio imitacijama kada je bio baš mlad, i ne zbog pridobijanja publike, prosto, on ima urođeni talenat za to i bio je sjajan (jedino ne ono imitiranje rafe sa gaćama, to je bilo malo isilovano)

ono imitiranje federera negde u svlačionici (dakle nije bilo za publiku) je vrhunsko, i bilo je više nego simpatično, to je radio za kolege i svi su se super zabavljali koliko se na tom klipu vidi

on je bio baš duhovit u to vreme a i spreman da se našali na sopstveni račun (vamos nole flomasterom na patikama na rg, kada je bio maltene nepoznat)

imitacije su počele da iritiraju kada je nole počeo da se probija u vrh, onda je i prestao sa njima mada su velika većina bile potpuno benigne

 

Ljudi previse ucitavaju u te sitne stvari koje igraci rade tokom odrastanja i sazrevanja. Svi oni su nam bukvalno odrasli pred ocima od tinejdzerskih do zrelih zivotnih godina, u sportu koji je postao strasno popularan i igra se tokom cele godine, tako da su cele godine pod lupom. Pogotovo su njih trojica pod uzasnim pritiskom jer se od njih vec duze od decenije da pobedjuju cim se pojave na terenu i sluze kao sampionski role model. Sa tim se svako od njih nosi na svoj nacin. Sva sreca je da smo svi mi ostali od rodjenja zrele, pametne, racionalne osobe besprekornog ponasanja, pa smo stoga licencirani da kritikujemo druge zbog svega i svacega.

Link to comment
Ko je djuka bizon? Ozbiljno ne znam
To je jedno govedo.
Ako ne zivis u Srbiji onda ne moras ni da znas tj. blago tebi sto ne znas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
11 hours ago, nahbar said:

Ko je djuka bizon? Ozbiljno ne znam

guglaš tri pojma zajedno:

 

đukanović novak hrvatska

 

i dobiješ sasvim logičan odgovor u vezi: "blago tebi"   ;)

Link to comment
7 hours ago, Moća said:

To je jedno govedo.
Ako ne zivis u Srbiji onda ne moras ni da znas tj. blago tebi sto ne znas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Trenutno ne zivim ni blizu, aj da ti verujem da je bolje da ne znam

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...