Jump to content
IGNORED

Лединe и све о њима


б1lme3

Recommended Posts

brate mili...

ne treba nam wikipedia za to

danasnje naselje ledine su vecim delom na teritoriji opstine novi beograd, manjim delom na teritoriji opstine surcin (ex zemun, radikalsko uporiste)

jedino eventualno pitanje je bilo da li je sirenja naselja islo (iskljucivo) sa nbgd strane ili (i) sa surcinske strane, pa da su eventualno "privilegovani krajisnici" imali povoljnosti prilikom kupovine od tadasnjeg rukovodstva opstine

 

na ledinama ima solidan broj ex izbeglica, sto iz bosne, sto iz krajine, ali nije iskljucivo, a sad vise ni pretezno izbeglicko naselje

ja znam nekoliko nbgd porodica koje su prodale stanove na nbgd i kupili placeve, kuce, stanove na ledinama

 

zamo gde su izbeglicka naselja busije, grmovac, sangaj i u doborj meri plavi horizonti, nema potrebe to jos 5 puta ponavljati

Edited by pbg12345
Link to comment
Just now, pbg12345 said:

brate mili...

ne treba nam wikipedia za to

danasnje naselje ledine su vecim delom na teritoriji opstine novi beograd, manjim delom na teritoriji opstine surcin (ex zemun, radikalsko uporiste)

jedino eventualno pitanje je bilo da li je sirenja naselja islo (iskljucivo) sa nbgd strane ili (i) sa surcinske strane, pa da su eventualno "privilegovani krajisnici" imali povoljnosti prilikom kupovine od tadasnjeg rukovodstva opstine

 

na ledinama ima solidan broj ex izbeglica, sto iz bosne, sto iz krajine, ali ije iskljucivo, a sad vise ni pretezno izbeglicko naselje

ja znam nekoliko nbgd porodica koje su prodale stanove na nbgd i kupili placeve, kuce, stanove na ledinama

 

zamo gde su izbeglicka naselja busije, grmovac, sangaj i u doborj meri plavi horizonti, nema potrebe to jos 5 puta ponavljati

Nije. Ja koliko znam širenje je od Novog Beograda i to u relativno skorijem periodu. Kada su radikali bili na vlasti tamo na surčinskoj strani nije bilo ničega...

Link to comment
58 minutes ago, Tutankamon said:

Ледине су једно од насеља града Београда, које се налазе на Новом Београду, а једним делом и у општини Сурчин.

Ледине се налазе западно од центра Београда,преко реке Саве и од њега су удаљене око 12 км., док је удаљеност од аеродрома Никола Тесла око 4 км. [1].Налазе се на крајњем западу општине Нови Београд. Са источне стране се граниче са Бежанијском косом, Бежанијом и новобеоградским блокововима, са западне и северне са општином Сурчин, док са северне стране излазе на „Новобеоградски насип“ и простор иза насеља Др Иван Рибар.[2] Насеље има око 6.800 становника, по попису из 2011. године

U tom klipu se pominju ove ledine:

https://www.worldplaces.net/sr/bih/02/ledine/

Zato sam i napisao prethodni post...inače pojam, imenica ledine znači polje, livada...

Link to comment
7 minutes ago, djordje geprat said:

koliko se na forumu raširilo skretanje sa teme.........da ne veruješ. ledine pa ledine.....

 

4 minutes ago, ToniAdams said:

Stvarno treba biti doktor lingvistike da bi znao da su ledine livada.

Nekad ovde nije bilo toliko glupih ljudi.

 

Link to comment

kazem ja, ive jase kroz Orasje :fantom:

 

ako je verovati gociju i zaretu, cija je original pesma izgleda da se zaista radi o (nekim) Ledinama

jer su navedene velikim pocetnim slovom, a osim Ledina i Pala se spominju i Banja Luka i Mokracke strane

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

kazem ja, ive jase kroz Orasje :fantom:

 

ako je verovati gociju i zaretu, cija je original pesma izgleda da se zaista radi o (nekim) Ledinama

jer su navedene velikim pocetnim slovom, a osim Ledina i Pala se spominju i Banja Luka i Mokracke strane

Koliko ja znam ne postoji nikakvo mesto Ledine kada se dolazi na Pale bez obzira dolazilo se iz pravca Rogatice, Sokolca, Goradza, Sarajeva. Prilicno brain damage rasprava.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Лединe и све о њима

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...