Jump to content
IGNORED

Farska Ostrva


Mil@n

Recommended Posts

Elem, pošto mi je Island i dalje nešto najlepše i najbolje i najzanimljive i sve naj što sam u životu video, malo ispod Norveška, hteo bih da odem na Farska ostrva jer su em zanimljiva em retka destinacija, tako da kažem nekomercijalno urbano putovanje, a i verujem da po svojoj geografiji, poreklu sastavu i prirodu i sl podsećaju na Island.

Uglavnom, možete ovde sipati sve informacije, kako najlakše tj najjeftinije otići tamo, cene kontam da su paprene kao i svuda po skandinaviji, kako se kreće po ostrvima, da sli su spojena putevima, a na kraju krajeva i šta videti... Davno sam se sa urbanog turizma prebacio na uživanje uglavnom u prirodi, i verujem da tamo ne može da omane što se toga tiče, al opet, treba videti što više što se "treba" videti :)

 

Ovo je tek početak pravljenja nekog plana, ali definitivno bih da idem tamo, 2019 nisam bio ni na jednom konkretnom putovanju /sem ciriha 7 dana što mi preselo i doduše dosta vikend planinarskih i sličnih akcija po prirodi/. Vreme je za nešto konkretno. 

Link to comment

SAS ima jeftine karte iz Koenhagena.

Atlantik ponekad promocije, pogotovo u letnjem periodu kada lete na vise evropskih destinacija.

Smestaj je skup u Torshavn-u (skoro 100eur noc u guesthouse-u na obodu grada), a preskup u ostalim mestima.

Helikopter i trajekt izmedju ostrva nisu skupi jer su subvencionisani.

Ja sam trebao da idem ovog meseca, ali otkazah jer mi je nesto drugo uletelo.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 9.1.2020. at 21:52, Delija67 said:

Izletelo mi na fleksbuksu ovo. Nemam pojma kakva je to organizacija, ali moze njihov program da posluzi kao neka osnova.

 

Toliko sam ukupno para potrošio na 7 dana na Islandu i 8 u Norveškoj... Ali koristan info, tnx :)

Jebote, najveći problem je naći sa kime ići. Ekipa sa kojom često putujem svi su novopečeni roditelji, dakle teško naći sapatnike :)

Link to comment

Ne znam da li sam tebe baš pitala, ali na forumu jesam pominjala - da li si u fazonu kauč surfinga? Ako ideš sam, izvodljivo je, uz malo planiranja unapred. Ako ideš u grupi, ne baš.

Vidim da imaju oko 300-400 registrovanih domaćina.

Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

 

Toliko sam ukupno para potrošio na 7 dana na Islandu i 8 u Norveškoj... Ali koristan info, tnx :)

Jebote, najveći problem je naći sa kime ići. Ekipa sa kojom često putujem svi su novopečeni roditelji, dakle teško naći sapatnike :)

pa nadji ribu 😀

Link to comment
9 hours ago, Mil@n said:

 

Toliko sam ukupno para potrošio na 7 dana na Islandu i 8 u Norveškoj... Ali koristan info, tnx :)

Jebote, najveći problem je naći sa kime ići. Ekipa sa kojom često putujem svi su novopečeni roditelji, dakle teško naći sapatnike :)

povedi stimca. ti ces imati drustvo, a gomila na forumu ce biti srecna :D

Link to comment
  • 3 years later...

Da li je neko bio u medjuvremenu? I dalje najjeftinije iz Kopenhagena, preporuke za smestaj, kada treba ici?

Ako je istina da je vreme uvek super promenljivo; ne predstavlja mi problem da budem u magli u ovakvom krajoliku, ali postajem dzangrizav ako bas lije non stop. :ph34r:

 

spacer.png

  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
Elem, pošto mi je Island i dalje nešto najlepše i najbolje i najzanimljive i sve naj što sam u životu video, malo ispod Norveška, hteo bih da odem na Farska ostrva jer su em zanimljiva em retka destinacija, tako da kažem nekomercijalno urbano putovanje, a i verujem da po svojoj geografiji, poreklu sastavu i prirodu i sl podsećaju na Island.

Uglavnom, možete ovde sipati sve informacije, kako najlakše tj najjeftinije otići tamo, cene kontam da su paprene kao i svuda po skandinaviji, kako se kreće po ostrvima, da sli su spojena putevima, a na kraju krajeva i šta videti... Davno sam se sa urbanog turizma prebacio na uživanje uglavnom u prirodi, i verujem da tamo ne može da omane što se toga tiče, al opet, treba videti što više što se "treba" videti [emoji4]
 
Ovo je tek početak pravljenja nekog plana, ali definitivno bih da idem tamo, 2019 nisam bio ni na jednom konkretnom putovanju /sem ciriha 7 dana što mi preselo i doduše dosta vikend planinarskih i sličnih akcija po prirodi/. Vreme je za nešto konkretno. 
posle farana na svalbard pa nuuk

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...