Jump to content
IGNORED

Tenis 2020.


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, cedo said:

 

kakve sad to veze ima ? kao kad bi pitao koliko je Leskovac udaljen od Beograda  pricajuci o Srbiji

 

edit: gde je Partizan predstavnik Srbije u NBA

 

A koji kurac se ti mesas kad ne znas o cemu se pise? Naravno da to sto su upravo igraci Baksa pokrenuli ovaj najnoviji bojkot ima sve veze s tim gde se nalazi Kenosha i koliko je udaljena od Milvokija. To sto je Tsai kao i obicno ispao glup pokusavajuci da napravi fazon ne znaci da moras da skaces to the rescue.

Link to comment

"Već dugo u evropskim institucijama o tome pričamo i to je poruka koju ponavljam redovno od prošle jeseni, kada sam postao stalni izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju, ali i jedan od posrednika međustranačkog dijaloga u Skupštini Srbije. Koliko god bila teška situacija u srpskoj politici, bojkot demokratskih institucija i bojkot izbora nije put", rekao je Bilčik.

 

Po njegovim rečima, bojkotom se politika ne može menjati i "bojkot nije ni put standardne demokratije na koju su navikli u Evropskoj uniji".

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

A koji kurac se ti mesas kad ne znas o cemu se pise? Naravno da to sto su upravo igraci Baksa pokrenuli ovaj najnoviji bojkot ima sve veze s tim gde se nalazi Kenosha i koliko je udaljena od Milvokija. To sto je Tsai kao i obicno ispao glup pokusavajuci da napravi fazon ne znaci da moras da skaces to the rescue.

 

ne daj se nervirati ... eto neka bude i da je zvezda predstavnik Srbije u NBA :P 

 

sto te onda muci sto su igraci Milvokija predvodnici protesta ?

Link to comment
59 minutes ago, harper said:

 

Pa, sto su koji kurac dolazili u taj babl da igraju kosarku? Sta, ovaj poslednji slucaj ranjavanja je pokazao da u americkoj policiji dominira rasizam prema crncima a do juce to nije bio slucaj pa je moglo da se igra? Batali me s tim opstim mestima, majke ti. Nema nikakvih problema, neka kazu da nece da igraju dok "drzava ne donese duboke, konkretne i slojevite odluke i poteze" (a to je svakako nesto sto se donosi tek tako, preko noci), neka raskinu ugovore s mrskim, rasistickim klubovima i neka sede kuci. Ako treba, neka naprave i svoju ligu umesto da zabavljaju i donose profit mrskim belcima koji sede na celu vecine klubova ili su vlasnici istih. Sve je to savrseno legitimno i postiglo bi mnogo veci efekat od ovog "hocu piskim - necu piskim" ucenjivanja multimilionera koji su postali to sto su postali upravo u drustvu protiv cijeg rasizma se bore.

 

Da me neko pogresno ne shvati, problem rasizma u SAD je realan i protiv njega se treba boriti svim sredstvima. Samo ne vidim nikakvu svrhu ovih inicijativa koje kao treba da podignu svest u SAD o problemu rasizma do sledece utakmice i sledeceg masnog ugovora. Ovo je cisto isprdjivanje, otprilike kao ono kad se "Me Too" pokret koji je trebalo da poboljsa polozaj miliona sikaniranih i diskriminisanih zena pretvorio u naricanje javnosti nad sudbinom nekoliko holivudskih glumica koje mlate stotine miliona dolara i zive privilegovanim zivotima koje skoro niko sebi ne moze da priusti. "I bogati placu" fazon iz loseg vica.

 

Evo C Webb ima nešto da ti kaže

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, Jumanji said:

@Mos & @Mil@n

Ok. I kada ce tacno ta svest da se promeni ili zakoni njihovi problematicni izmene?
Mislim do kada ce da se bojkotuju takmicenja?

Sta ce biti kad Lebron prestane kao zlatna koka da donosi novac, sta ce njegove platise da donesu i promene u drustvu da bi on opet zaigrao? Koji je to momenat koji ce da ga natera da zaigra opet (ako nije istanjen novcanik, da ne budem bas maliciozna, jer ajd verujem u njegove porive)?

Relaitalvizujete i rasplinjujete problem, koji je mnogo dublji i ne lako resiv. Bojkotom se nece nista promeniti kod onog u Tekasasu koga zabole d za NBA i koji bi rado da vrati vreme Dzesi Ovensa,koji je morao sebi u cast posle OI u Berlinu da ulazi na poseban sporedni za pripadnike crne rase.
Sto je najgore ispostavice se da je ubistvo ovog coveka mozda i bilo opravdano, ali da vidimo istragu sta ce reci.

 

Pa sigurno će pre da se ta svest promeni (verujem i da se menja koliko toliko sada više nego ikada u USA poslednjih decenija, kao i uvek kada se dese veliki rasni incidenti) na ovaj način nego kao da se svi ponašaju da je sve normalno. Ne znam šta očekuješ, da Lebron James prepravi ustav? Bojkot NBA lige uz bojkote ostalih major sportova u USA je svakako samo jedan u nizu koraka ka rešavanju tog problema pre svega u smislu ukazivanja na isti i davanja mu na težini, za ostalo, tu su institucije, mislim da je to poprilično jasno, malo banalno gledaš na sve to. 

Problem relativizuješ i rasplinjuješ ti, mada ne znam zašto, valjda jer ti se gleda tenis. Što se mene tiče, nek se bojkotuje sav sport na svetu ako će to doprineti borbi protiv rasizma i dubljem i značajnijem ukazivanju na taj problem. Ništa ljudski rod gluplje i gore od rasizma nije iznedrio u celoj svojoj istoriji postojanja na ovoj jadnoj planeti. 

Naravno, da ne govorim da je  biti bele kože u Srbiji značajno ugodniji položaj za gledanje na stvar, ne znam da li bi isto pričala da ti neko oca ispred kuće upuca u leđa 7 puta. Pretpostavljam da bi ti onda značio svaki vid podrške, od komšije, preko Novaka Đokovića do Lebrona Jamesa, kao i da bi ti pucala ona stvar za tenis i NBA košarku ili bilo koji drugi sport. Veruj mi, zahtevala  bi neku pravdu, sad i odmah.

Link to comment

Pa mijenja se, definitivno, Kapernik bio izgnan iz lige, jer je bio sam, a sad se otišlo u drugu krajnost. Iskreno, žao mi je Kepa ali na kraju će ispasti da je ipak uradio nešto

Link to comment
 
Pa sigurno će pre da se ta svest promeni (verujem i da se menja koliko toliko sada više nego ikada u USA poslednjih decenija, kao i uvek kada se dese veliki rasni incidenti) na ovaj način nego kao da se svi ponašaju da je sve normalno. Ne znam šta očekuješ, da Lebron James prepravi ustav? Bojkot NBA lige uz bojkote ostalih major sportova u USA je svakako samo jedan u nizu koraka ka rešavanju tog problema pre svega u smislu ukazivanja na isti i davanja mu na težini, za ostalo, tu su institucije, mislim da je to poprilično jasno, malo banalno gledaš na sve to. 

Problem relativizuješ i rasplinjuješ ti, mada ne znam zašto, valjda jer ti se gleda tenis. Što se mene tiče, nek se bojkotuje sav sport na svetu ako će to doprineti borbi protiv rasizma i dubljem i značajnijem ukazivanju na taj problem. Ništa ljudski rod gluplje i gore od rasizma nije iznedrio u celoj svojoj istoriji postojanja na ovoj jadnoj planeti. 

Naravno, da ne govorim da je  biti bele kože u Srbiji značajno ugodniji položaj za gledanje na stvar, ne znam da li bi isto pričala da ti neko oca ispred kuće upuca u leđa 7 puta. Pretpostavljam da bi ti onda značio svaki vid podrške, od komšije, preko Novaka Đokovića do Lebrona Jamesa, kao i da bi ti pucala ona stvar za tenis i NBA košarku ili bilo koji drugi sport. Veruj mi, zahtevala  bi neku pravdu, sad i odmah.


Problem sa tobom, ako tako mogu da kazem, sto ovu komunikaciju spustas na licni nivo i sto mi neke stvari ucitavas koje veze sa mozgom nemaju, niti sa onim sta sam pisala.

Niti znas ko sam, niti sta radim, koje su moje borbe ili kako sam, u kojoj sredini odrasla, cime doprinosim da svet oko mene bude bolji, no verovatno sve to pises posto si ti odrastao u medjurasnoj sredini i cesto se desavalo da neko bude upucan ispred tebe, a druge je boje koze?

Ljudska svest se jako sporo menja, tome doprinose i neobrazovanje, razne predrasude ili ustaljenje navike, kao i ko zna kakvi zakoni, a naravno da je potrebno preduzeti akcije i konkretne mere (s tim sto sam stava da bojkot sporta nece doneti nista bitno), a svi vrhunski sportisti imaju bezbroj prilika da tome i doprinesu i stvarno nesto promene, pogotovu sto mogu mnogo toga i da finansiraju.
Uostalom NBA je americko takmicenje, ovi teniski turniri su medjunarodni i to je bitna razlika.
Bojkovati dan, pa i dva, izdati saopstenja, osude, javno nagrditi ...naravno, ali ukinuti USO recimo ove godine, posle toliko peripetija da se ikako organizuje i dovuku vrhunski teniseri iz celog sveta dok vlada smrtonosni virus, totalno je besmisleno.







Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

Problem sa tobom, ako tako mogu da kazem, sto ovu komunikaciju spustas na licni nivo i sto mi neke stvari ucitavas koje veze sa mozgom nemaju, niti sa onim sta sam pisala.

 

 

Kakav crni lični nivo, polemišem sa tvojim stavovima. Nije da imam nešto protiv tebe, svašta, pa da je to lično.

 

Slobodno reci šta učitavam, pa mi objasni, rado ću saslušati. 


Kao što rekoh, bitno je znati šta bojkot sporta može doneti, pa to i očekivati i po tome suditi. Sigurno da će veći uticaj da ima u USA neodržavanje NFL, NHL ili obustava NBA sezone nego obustava Sinsinatija ili US opena. Ali statement je statement i kao što Lebron ima svoju publiku do koje će dopreti lakše i brže nego bilo koji političar ili bilo koja individua na svetu, tako ima i tenis i Đokovića i Rafu i Feda i još dosta njih koji isto tako mogu lako da svojim razmišljanjima dosegnu milione u sekundi pa možda nekome malo, malčice i utiču na svest.

 

Borba protiv rasizma traje vekovima, nemoguće je da se bilo šta reši po tom pitanju u mesec dana pa i u par godina. Sve što se dešava samo može da utre put širenju svesti o problemu kakav rasizam jeste što će da utiče i na veću želju svih ljudi da se taj problem reši.


NBA je Američko takmičenje ali koje se prenosi u celom svetu.

 

A i dalje stojim iza toga da bi drugačije posmatrala problem da imaš neko lično iskustvo. Što je naravno, normalno, samo možda treba imati u vidu to pre ocenjivanja neke stvari i neke tuđe borbe.


U NBA igra više od 100 stranaca od 300+ igrača. Pogledaj samo popularnost Jokića koji je jedan od njih i koliko je ljudi samo on vratio ispred tv-a da gleda NBA. 



 

Link to comment





 
A i dalje stojim iza toga da bi drugačije posmatrala problem da imaš neko lično iskustvo. Što je naravno, normalno, samo možda treba imati u vidu to pre ocenjivanja neke stvari i neke tuđe borbe.


Ovo apsolutno nije nikakav polemika, vec spustanje na licni nivo, posto vidim ne znas.

Da li svi ovde misle kao ti? Da li si i drugima ovo pisao?

Jel znas gde sam rodjena, kako sam odrasla, bili ratovi ovde da li sam imala neke verske probleme, cemu sam uzivo prisustvovala ili dozivela?

Svasta.




Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Iste zlatne koke koje su juce igrale kosarku a danas je ne igraju jer niko nije smeo da stisne muda i suprostavi se nekolicini igraca Milvoki Baksa koji su doneli odluku za sve druge, da ne bi ispalo da su "losi crnci" koji ne brinu o interesima zajednice. To je realan problem kad se ozbiljne drustvene kontroverze resavaju histerijom, dovoljno je da se jednom ili nekolicini likova iz nekog razloga ne igra kosarka pa da kidnapuju bilo koji proces na platformi "ja sam do jaja svestan i drustveno odgovoran a ti si nigga koji je srecan da ga beli gazda jase". To ce samo dalje da antagonizuje zajednicu i svede realan i ozbiljan problem na gomilu ad hoc situacija iz koje ce svako da izvlaci kao korist ono sto mu licno treba u tom trenutku.

 

Ono sto bi zaista imalo smisla je da su igraci kolektivno odbili da nastave sezonu i prestali da igraju kosarku dok ne dobiju cvrsta i garantovana uveravanja da drzave SAD i federalna vlada imaju jasne, efikasne i izvodljive contingency planove u borbi protiv rasizma. Ali onda nema lova da kaplje od te mrske zajednice koja im obezbedjuje milionske ugovore, bolje je ovako da ne igraju kad im se ne igra, da im lova stize kao i do sada, a da niko ne sme da im pisne da ne bi ispao rasista. Licemerno sviranje kurcu.

 

To je ubistvo demokratije. Ne smeju LeBron, Beyonce, NRA i bilo koja god lobi grupa da zamene ustanove izabrane da resavaju tu vrstu problema.

 

 

Link to comment
1 hour ago, levi said:

kako je ovo do jaja kako beli Milivoje i Slavica iz Srbije znaju tačno šta  bi ZAISTA trebalo da urade crnci u Americi da im bude bolje 

Forumaše s kojim se ne slažeš nazivaš "belim Milojem i Slavicom"?  Ne primećuješ tu rasizam? Jedna od bitnih odlika takvih poput tebe je rasizam u odnosu na niže biće zvano beli Miloje.

Što se tiče  teme, beli Miloš Raonić bi mogao da porazmisli da li je brutalnija policija u US, ili u njegovoj rodnoj zemlji. Samo to nije ni moderno, ni popularno, ni komercijalno. Ovako je ubrao poene ispao Cool u društvu, a nikom se nije zamerio. Kad bi Raonić i Đoković komentarisali rodne zemlje mnogim bi se zamerili, a ne bi imali od toga koristi.

Policija na proteste u US reaguje značajno uzdržanije, nego što bi reagovala u Srbiji, CG i drugde. Zamislite da na litijama, ili nekim protestima u BG, zapale policijsku stanicu. Kako bi vlast ovde reagovala?

 

Rasizam postoji, treba se boriti protiv njega, ali ovo sad postaje kontraproduktivno. Sva ubistva nisu deo državne akcije trenutne vlasti usmerene protiv crnog stanovništva, već su nešto što se dešavalo uvek, samo nije bilo kamera. Policija u SAD je tradicionalno laka na obaraču, a crnci su često mete. Na te dve stvari treba raditi. 

Ubeđen sam da ovakve akcije među belcima s rasističkim stavovima samo pojačavaju te stavove. S druge strane kod nekih crnaca stvara potrebu da se dokazuju pred policijom. To sve kreira spiralu nasilja.

 

Poredi se ubistvo jednog čoveka sa genocidom. Da zanemarimo činjenicu da on nije poštovao naređenja policije, bio nasilan i potencijalno opasan. To je negiranje Holokausta 1/1.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...