Jump to content
IGNORED

Tenis 2020.


Ros

Recommended Posts

Pa dobro, Novaku je bitna borba za prava afro-amerikanaca. Videli smo to kad je okačio crnu fotku na instagramu ili pre neki dan rispektom za Kobija. Očekujem da će se povući ako se dogovore tako, u znak solidarnosti. Nisu titule sve.

Link to comment

Jedno je kada osudis rasizam, sto treba svaki normalan covek da uradi, jedno je kada se setis Kobijevog rodjendana... ipak je on njega javno izabarao "Novak is my man" od vodece trojke, i davao podrsku dok je ovaj nas bio povredjen, tj na rehabilitaciji.
Ovo je nesto drugo. Ali ako otkaze vecina verujem da ce i on.

Link to comment

Ja sam za to da igraju. Drkali su ih najstrasnije od svih sportova tokom ovih 6 meseca i ovo nije njihova borba zaista. Ali ako se povuce velika vecina iz top 30 onda treba i Novak, jebiga

Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

Pa dobro, ima i bitnijih stvari od tenisa. Lebron koji je favorit za titulu i koji juri da stigne Dzordana po broju prstenova je glasao za otkazivanje sezone. A nece biti mladji sledece sezone

 

Svaka čast za Lebrona, verujem da je napržen kao magarac da osvoji ovaj prsten. 

 

50 minutes ago, Jumanji said:

Gde sam to rekla?
Ovo mesanje sportista, a da nisu Amerikanci, meni je totalno neverovatno, ovo je cista manipulacija i mesanje politike, i to samo zato sto se tu ogroman novac vrti.
Ta podrska recimo a la Raonic je prazan gest, nesto sto apsolutno nece nista da promeni, jer je problem mnogo, mnogo dublji. Super sto se Milos oseca i solidarise sa Afroamerikancima, to treba svaki normalan covek na ovom svetu, da zastupa i brani jednakost po boji koze, vere, ali kao ok sada bojkotujem takmicenja, a dovukli sportiste iz celog sveta pri veoma rizicnim uslovima po njihove zivote, totalno je suludo.

Ako je Le Bron odlucio tako, on emotivno moze sebi da priusti takav gest, on jeste umesan ovde po vise osnova, mada je pitanje koliko je to i racionalno, da li ce sledece godine da osvoji prsten i sta ce uopste biti sledece godine, to ni sam bog ne zna, no ok ovo je njegova borba. Drugima, neamerikancima-neafroamerikancima, nije.

 

 

Could not disagree more, rasizam je globalna pojava i kao što svi treba da budemo jednaki u smislu tretiranja po rasnoj osnovi tako i svi treba da budemo jednaki u borbi protiv diskriminacije tog tipa, bez obzira na boju kože i/ili demografiju. To pogotovu važi za osobe čije reči imaju veliki reach, one treba i moraju da budu najglasnije.

  • +1 3
Link to comment

Apsolutno. Lebrona prati 70 miliona ljudi na Instagramu. Ako može da nam prodaje patike, dresove, kola, satove, Geico osiguranje i sav ostali merch, može i da stane iza nekih bitnijih vrednosti. 

Link to comment

Dok god dikatatorski rezimi pojedinih zemalja budu bili veci trn u oku svetske zajednice od globalnog rasizma i rasizma u najvecoj demokratskoj zemlji, svako prozivanje javnih i slavnih je tesko licemerje. 

Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

Pa dobro, ima i bitnijih stvari od tenisa. Lebron koji je favorit za titulu i koji juri da stigne Dzordana po broju prstenova je glasao za otkazivanje sezone. A nece biti mladji sledece sezone

 

Naravno da postoji ali i ovo sa tenisom i NBA kosarkom nije nista drugo do najobicnija histericna farsa u svrhu licnog marketinga. Pricamo o multimilionerima koji imaju brojne opcije da pomognu svojoj zajednici a svaki hiljaditi od njih ce dati nekog cvonjka za bilo kakvu humanitarnu akciju. Stav ogromne vecine sportista po pitanju rasne nejednakosti je jasan i vise puta iskazan, ako neko zeli da dosledan u tome onda neka sedi kuci i ne igra a ne da zajebava druge sportiste zbog svog licnog marketinga.

 

Sta se postize ovim najnovijim bojkotom? Podize se nacionalna svest o tom konkretnom problemu? U SAD se poslednjih meseci prakticno ni o cemu ne govori osim o tome. I treba da se govori o tome, treba da se vrsi pritisak, treba da se ucestvuje u raznim akcijama pre i posle utakmica, ne vidim problem ni da igrac kaze "dok se ovo ne promeni ja necu da igram i zabavljam publiku, jebe mi se". To bi bilo posteno i principijelno. Ovo sranje iz kategorije "ne sedi mi se vise u bablu jer nema koksa i kurvi pa hajde malo da dizem prasinu" je cisto drkanje kurca. Modni detalj.

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Dok god dikatatorski rezimi pojedinih zemalja budu bili veci trn u oku svetske zajednice od globalnog rasizma i rasizma u najvecoj demokratskoj zemlji, svako prozivanje javnih i slavnih je tesko licemerje. 


Ko ih proziva? Za sad ih svi hvale, naročito osvešćene mladje generacije koje su se zainteresovale za stvar. Mislim, osim u Srbiji ali to i nije neki parametar.

Link to comment
1 minute ago, Mos said:


Ko ih proziva? Za sad ih svi hvale, naročito osvešćene mladje generacije koje su se zainteresovale za stvar. Mislim, osim u Srbiji ali to i nije neki parametar.

Govorim u smislu da se u javnosti vise prica, dal ce ovaj ili onaj da da podrsku i kako ce da izgleda ta podrska, umesto da to bude posao institucija na nivou drzava ili EU, npr. koji su vrlo demokrate i glasni kad je Belorusija ili neka druga boranija u pitanju.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...