Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

On 11.5.2022. at 12:31, pt 2.0 said:

Hvala ti puno, uradila sam sve zaključno sa pretposlednjim korakom.

Cena je 138 EUR (sa povratkom). Videću da li će neko da napiše da je žuti taksi povoljniji, ako ne - uvek imam ovo...

 

PT, pogledaj PM ako nisi već krenula na put.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 months later...
On 15.5.2022. at 9:44, Redoran said:

PT, pogledaj PM ako nisi već krenula na put.

 

Znam da si na odmoru, pa odgovori kad stigneš.

 

Sledeće nedelje ću poslom sa firmom provesti tri dana u Istanbulu, lokacija je Renaissance Polat Istanbul Hotel. Pitanje glasi kako da tamo najbolje organizujemo slobodno vreme/izlaske za neku ekipu mlađih do srednjih godina (od 35 do 45), oba pola i sa komfornim budžetima, a da ne izgubimo po dva sata u nekom prevozu, i uz pretpostavku da nećemo ići do Aja Sofije i slično (ja svakako neću ići, jer sam tamo bio barem tri puta). Hvala unapred.  

Link to comment
  • 5 months later...
On 2.3.2023. at 16:29, Poludziber said:

Planiram u Istambul krajem maja na 5-6 dana. Posto je grad ogroman povrsinski, u kojoj zoni mi preporucujete da trazim hotel? 

 

Da počnemo od toga šta je cilj posete - obilazak istorijskih lokacija npr? Ili opšti sightseeing, ne nužno ograničen na istorijski kontekst? 

 

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Da počnemo od toga šta je cilj posete - obilazak istorijskih lokacija npr? Ili opšti sightseeing, ne nužno ograničen na istorijski kontekst? 

 

Prvi put idemo tamo tako da su istorijske lokacije neizbezne. Ali volimo da vidimo SVE! U smislu opsteg sisajtinga naravno.

Link to comment
On 2. 3. 2023. at 14:29, Poludziber said:

Planiram u Istambul krajem maja na 5-6 dana. Posto je grad ogroman povrsinski, u kojoj zoni mi preporucujete da trazim hotel? 

 

Da sad idem i da imam para na raspolaganju, uzela bih hotel gde sam označila crveno, ali okej je recimo i ono gde je ljubičasto. Ovo oko Galata kule je lep, umetnički kraj, s dosta galerija, a ovo dole je ispod Hipodroma i Plave džamije (Sultanahmet), to bi bio moj izbor. 

A zapravo, tu je u blizini najveći broj najpoznatijih turističkih lokacija.

 

image.png.f9594b8a52a28c4269e7aceb6ed8c84e.png

 

 

 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, ivy said:

@Poludziber

 

procitaj temu od pocetka,ima gomila informacija

 

Vec sam planirao, cim uhvatim vremena :thumbsup:

 

3 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Da sad idem i da imam para na raspolaganju, uzela bih hotel gde sam označila crveno, ali okej je recimo i ono gde je ljubičasto. Ovo oko Galata kule je lep, umetnički kraj, s dosta galerija, a ovo dole je ispod Hipodroma i Plave džamije (Sultanahmet), to bi bio moj izbor. 

A zapravo, tu je u blizini najveći broj najpoznatijih turističkih lokacija.

 

image.png.f9594b8a52a28c4269e7aceb6ed8c84e.png

 

 

 

 

 

Hvala! :thumbsup:

 

Cekam @Redoran da preporuci.

 

Zelja je da se oseti sarm autenticnog Stambola sa svojom svakodnevnicom ali da nije predaleko ili barem ne lose povezano sa istorijskim stvarima za videti. 

Link to comment
10 minutes ago, Poludziber said:

 

Vec sam planirao, cim uhvatim vremena :thumbsup:

 

 

Hvala! :thumbsup:

 

Cekam @Redoran da preporuci.

 

Zelja je da se oseti sarm autenticnog Stambola sa svojom svakodnevnicom ali da nije predaleko ili barem ne lose povezano sa istorijskim stvarima za videti. 

To je zapravo, koliko ja znam i najstariji deo Istanbula, taj Sultanahmet. "Zlatni rog" tzv. Tu odmah je Plava džamija, a na pet minuta hoda Aja Sofija i iza nje TopKapi palata. Kad se pređe most je Galata kula, i tipa 3 stanice metroom Dolmabahče palata. Galata kula ti je kao u Beogradu Terazije, a odmah od nje počinje Istiklal ulica, pandan Knez Mihajlova, i ide na Taksim (kao trg), iza njega je noviji deo grada. Imaš kod Taksima Nišantaš, tu je recimo neki 19. i rani 20 vek.  Ali nastariji, Osmanlijski deo ti je ovo gde sam ti označila, i tu je centar svega. Kad se ide zapadnije od toga, kad bivšem Ataturk aerodromu, idu Laleli, Aksaraj, Bejoglu delovi, i tu ima dosta džamija, a na nekih deset minuta hoda od označene lokacije ti je i pijaca Kapali čaršija. Sve ti je bukvalno ono između 10, 15 minuta, pola sata ili sat hoda, ili taksijem na po 5-10 minuta. Tramvaj je vrlo fensi i kulturan, tačan u sekund i prazan, i stižeš svuda od navedenih lokacija njime.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Poludziber napisao sam ti sitnu knjigu sa predlozima.

 

Za ostale posetioce našeg malog grada, informacija da je najzad otvorena aerodromska metro linija. Dosta je dobro urađena, pa ko voli takvo iskustvo umesto taksija, bujrum. Jedino što ne ide baš u centar pa je potrebno jedno presedanje, možda i dva.

  • Hvala 1
Link to comment




[mention=1793]Poludziber[/mention] napisao sam ti sitnu knjigu sa predlozima.
 



Aj sad prekopiraj ovde sitnu knjigu za nas ostale koji bi u Istanbul, a nismo poludziber [emoji16]

Nesto kao zecica iz svemira
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...