Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

i meni to tako izgleda u teoriji, al reko da vidim s terena. otkud znam, možda turistima ne odgovara da ulete u neke masovne proteste izazvane lošom ekonomskom politikom. 

tako, to. 

Link to comment

Sto se tice unapred ugovorenih aranzmana, tu je sve u cvrstoj valuti i nema promena cena. Ali u samim cenama u Turskoj itekako ima. Pa je za turiste tamo sve jeftinije nego do sada. 

 

Samo izbeci agencije i direktno sa hotelima dogovarati.

 

I cepaj nar i narandze do mile volje :D

Link to comment
25 minutes ago, nisam ja said:

i meni to tako izgleda u teoriji, al reko da vidim s terena. otkud znam, možda turistima ne odgovara da ulete u neke masovne proteste izazvane lošom ekonomskom politikom. 

tako, to. 

 

Šansa da u Istanbulu naletiš na neki protest je 80% :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 24.8.2018. at 10:37, nisam ja said:

ja samo da prijavim da ću negde u oktobru da banem u stambol. 

jel to ok glede ove inflacije or what?

 

За сада је ОК и лепо ћеш да прођеш у мењачници али за сваки случај сврати поново на топик крајем септембра јер у Турској свашта може да се догоди за једно вече а камоли за једну недељу или месец.

 

Шансе да налетиш на неки протест су једноцифрене а и то само у варијанти неког контролисаног перформанса испред израелске или америчке амбасаде. Све друго се превентивно и промптно забрањује, мада је то нешто што туристе уопште не дотиче. Овако како је сада, добар сити брејк ти је загарантован а ако буде неких значајних новости гледаћу да их поделим овде. За сада је поскупела струја али то, опет, не дотиче туристе.

Link to comment
On 24.8.2018. at 10:27, Bright Billy said:

kuda si ovo zaplovio? 

 

Околина Бодрума и њене безбројне лагуне :) Реално је мејнстрим варијанта али не треба ми ништа јаче од тога после две године паузе. Пловидба на гулету је једна од неколико ствари у Турској које масовни туризам није упропастио. Пријатељи добили препоруку за брод и посаду, испаде пун погодак (никада се нисмо разочарали али сад смо били екстра задовољни).

 

Након тога, нешто сасвим другачије - седам дана у пренапуцаном и предимензионираном ultra-AI резорту у Анталији. Мислио сам да никада нећу тако нешто урадити али налетесмо на неку сулудо добру понуду у једном од најпопуларнијих голф центара у Белеку па рекосмо аупм, вреди испробати. Испало је неупоредиво боље него што сам очекивао, иако ми Бодрум остаје број 1 на мору (док још има скривених бисера који некако одолевају туристичкој масовки).

Link to comment

strava! jednom cu da te pitam i za taj bodrum, al mi sad trulo posto si se iscimo da mi das uputstva za istanbul u septembru a meni to otpalo jer mi iskrso amsterdam. onda sam hteo da se najavim za istanbul u oktobru/novembru, al mi onda iskrso napulj. tako da nista do iduce godine...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...