Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

Ne, ali kad su u pitanju međunarodni autobuski aranžmani, ako krećeš iz Beograda proveri odakle autobusi polaze  (bez obzira šta piše na internet sajtu u programu putovanja). Otkako je srušena Lastina autobuska stanica, odlukom Grada Bgd međunarodni polasci su sa Lastinog terminusa na autoputu Bgd- Niš, što je suludo. Svaka agencija ima svoje "divlje" stajalište, obično na nekom velikom parkingu.
Viva je ranije stajala kod Rode na autoputu za Zagreb (što je takođe ludilo), sad su možda promenili. Ako dolaziš svojim kolima pa ostavljaš na parkingu, onda ti ovo nije toliko bitno. 
To znam, idu ili sa BAS ili kod Laste na autoputu prema Nisu. Posto razlika u ceni nije mala a isti je aranzman, Kontiki ima neki renome po meni ali je i skuplji da moze jos 1 osoba sa nas dvoje da putuje. Zbog toga sam u nedoumici.
Link to comment

15-16 sati ili malo više, nije strašno, ako dobro pamtim.

 

Ja sam išao preko pomenute Vive, ali to je bilo pre 7-8 godina i sve je bilo okej, smeštaj je bio izvanredan, sve kako treba.

 

Edited by copkillah
Link to comment

Agencije ionako smeštaju putnike uglavnom u slične hotele u ovom gradu. Kad se već odlučuje na autobuski prevoz, onda bolje birati što jeftiniji aranžman. Naročito ako se ide u društvu i ne ide na te zajedničke izlete sa vodičem. Samo da se dokopate IstaNbula,

Link to comment
Agencije ionako smeštaju putnike uglavnom u slične hotele u ovom gradu. Kad se već odlučuje na autobuski prevoz, onda bolje birati što jeftiniji aranžman. Naročito ako se ide u društvu i ne ide na te zajedničke izlete sa vodičem. Samo da se dokopate IstaNbula,
Isla koleginica za Uskrs, utisci sve 5. Nocna voznja, nije strasno...malo duze su cekali na granici, ostalo super. Hotel sa 3* gde su bili skroz ok, nude ga vise agencija. Ono sto je meni primarno je da je polazak siguran i da je u septembru jer mi istice pasos u aprilu pa zbog onih 6 meseci...

Hvala na savetima, sve se slazem [emoji3]
Link to comment
21 minutes ago, halloween said:

Agencije ionako smeštaju putnike uglavnom u slične hotele u ovom gradu. Kad se već odlučuje na autobuski prevoz, onda bolje birati što jeftiniji aranžman. Naročito ako se ide u društvu i ne ide na te zajedničke izlete sa vodičem. Samo da se dokopate IstaNbula,

 

To je i nama bio rezon. Nasli random agenciju preko grupnih popusta i platili aranzman cini mi se 110e po osobi. Prevoz, smestaj sa 3 nocenja u prihvatljivom hotelu na solidnoj lokaciji (10min peske od Kapali, na liniji tramvaja) sa sve svedskim doruckom. I sve bilo skroz ok. Put je bio cini mi se 14-15h. 

 

Kapiram da oni tu zaradjuju na izletima koje su svaki dan organizovali i vecina ljudi isla. 

Link to comment
On 18.2.2018. at 22:31, Bright Billy said:

kul, hvala ti puno :)

 

doduse, ja planiram tek u septembru da idem pa cu te tad podsetiti na ovu pricu, ako nema nista protiv. hvala jos jednom!

 

Evo da podsetim ja tebe :) na neke od opcija:

 

16. septembar: Bešiktaš - Yeni Malatyaspor

30. septembar: Bešiktaš - Kayserispor

Biće verovatno i Europa Legue u nekom terminu :wicked:

 

Nudimtm ti samo Bešiktaš iz prostog razloga što Fener gostuje a Galata igra na periferiji grada i nema svoju čaršiju blizu stadiona pa nema ni onog šmeka koji jednostavno moraš da okusiš u Čaršiji ili Feneru. U svakom slučaju, ako hoćeš da ideš na tekmu moraćeš da izvadiš posebnu identifikacionu karticu bez koje niko ne može da uđe na stadion. To bi trebalo obaviti jedno nedelju dana unapred. Karta za ove dve ligaške bi trebalo da se zadrži na 20-30 evra na mojojtm tribini, Europa League će da bude nešto tipa 80 evra.

 

Postoji i jedna alternativa ako ti poseta padne na 23. septembar: uveče je derbi Fener-Bešiktaš, pa će u Bešiktaš Čaršiji da se kolektivno mezi, cirka i gleda tekma. To nije loše za odraditi, ako se ne može biti na stadionu.

 

Link to comment

hvala sto si se setio, sto bi se reklo, mog slucaja :)

 

medjutim, doslo je do promene plana pa u septembru ipak idemo u amsterdam. prelomio je glory kickboxing na johan krojf areni... 

od istambula nikako nisam odustao i dolazim prvom prilikom. javlajm kad budem znao termin, pa ako budes imao volje i vremena, voleo bih da se upoznamo i malo zamezimo u toj besiktas carsiji... 

 

hvala jos jednom :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

İyi Bayrmlar iliti Čestit Bajram braćo i sestre, dok se gulet lagano ljulja pod suncem i zvezdama. More je sa-vr-še-no, pivo hladno, pejzaži poznati a opet magični, dočim skiper pokazuje brutalno umeće u kuhinji. Realno ne može bolje od ovoga, a i da može nema potrebe.

 

Image.thumb.jpg.33e10bcf65e9b4a61a92a74d70488ad3.jpg

 

Image1.thumb.jpg.8594c6187603031d157ff0883149f85a.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...