Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

Naravno, Ataturk je jedan od onih aerodroma gde se i na samom ulazu u zgradu vrše bezbednosne provere putnika ... Info koji može nekome da koristi, jer ko to ne zna, može da se zbuni i ne može na prvu da provali gde je ulaz, ima ih valjda samo jedan ili dva ...  

Edited by stoka
Link to comment
  • 1 month later...

bila sam na putovanju u Istanbul i želim još jednom svima na temi (plus pok. Vasi) da se zahvalim na savetima. sve ste lepo napisali.

@halloween svakako treba poslušati kad su preporuke na kojima insistira u pitanju (krstarenje od 6 sati do onog mesta na azijskoj strani i pentranje na tvrđavu).

 

niko mi nije rekao da je Istanbul jedno bolno uzbrdonizbrdo pa opet tako hodanje. a to je za lenje bube poput mene glavna stvar. nahodala sam se koliko nisam od nove godine.

znači - udobna obuća, nešto protiv upale mišića i alah da vas vidi.

 

što se tiče taksija, mog omiljenog poroka, on je jeftin i treba ga koristiti kad zanemoćate, ali: gužve su velike i nekada prosto neće da vas voze tamo gde biste išli jer im se ne isplati.

takođe, koliko god kratko da se vozite, oni naplate 10TL (to je minimum cene, nije start, start je oko 4 i nešto TL).

 

misterija oko museum pass je konačno razrešena: on sada košta 125 TL i obuhvata i harem! najbolje ga je kupiti prvog dana kad dođete popodne na biletarnici arheološkog muzeja jer tada nema gužve.

 

do 15. maja nema ulaza u plavu džamiju za nevernike (u toku je rekonstrukcija), aja sofija se delimično rekonstruiše, a i kora crkva se spolja rekonstruiše (ali oni mozaici vrede cimanja preko pola grada).

 

Link to comment
  • 2 months later...

Ako sletim na Sabiha airport a imam smestaj u evropskom delu koliki je to smor i koje vreme treba za transfer do smestaja u regionu turistickih lokacija , otprilike?

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

na aerodromu u istanbulu cu imati 7 sati izmedju dva leta. Moze li se bilo sta videti? kapiram da mi treba neko vreme do grada i nazad na aerodrom, plus vreme pred poletanje. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Sednes na metro, na stanici Zeytinburnu presednes na tramvaj i ides do Sultan Ahmeta, tamo vidis Plavu dzamiju, Aja Sofiju, prosetas okolo, dodjes do Galata mosta i hvatas tramvaj za nazad. Mislim da ces imati oko 2 sata za setnju.

Link to comment

E, hvala obojici. 

 

MIslio sam da se zapljunem na par mesta. Pa cu jednoga dana sve detaljno i po redu. 

 

Bice ovo sto Delija kaze. Pokusacu da izmedju dzamija i mosta ubacim neku od dve nabitnije pijace.

 

 

Link to comment

Ne reče samo da li si na Ataturku ili S. Gokčan? 

Kod Galata mosta ti je Spice Bazaar (Misir çarşi), tamo idi i kupi svega! Za Kapali çarşi nemaš para ni vremena. 

Cisternu preskoči tj sačuvaj za drugi odlazak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...