Jump to content
IGNORED

Ko nadzire Nadzirače


goofs

Recommended Posts

Iliti popularno "Who watches the Watchmen"
 

watchmen-header-image-1569626846155.jpg

 

Priča prihvata strip (i isključivo strp) kao kanon, dakle ništa "Before Watchmen", ništa film (iako je on 90% sličan stripu) i svakako ništa od onog uvrnutog sikvela doktor Menhetna i Supermena. 

 

Postavljen je i zanimljiv sajt - https://www.hbo.com/peteypedia - koji povezuje radnju s kraja stripa do početka serije, u vidu nekih kobajagi novinskih članaka i isečaka. Nažalost, sajt izgleda nije dostupan van Amerike, ali mu se može pristupiti putem trika i Googleove web arhive - http://web.archive.org/web/20191111170843/www.hbo.com/peteypedia/

Ili ako vas mrzi nađite random članak koji prepričava nađeno u peteypediji, poput ovog.

 

Moderacija please da prebaci postove sa onog topića na ovaj, da bismo imali sve na jednom mestu.

 

 

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • goofs

    14

  • ObiW

    9

  • ToniAdams

    8

  • *edited by mod

    5

Glede serije, ja sam dosta zadovoljan za sada. Čini mi se i dalje da je povezanost sa svetom Watchmena dosta nategnuta, ali o tome ćemo suditi na kraju sezone, pošto je priča još uvek dosta nejasna.

Pišem spojlere ako neko još uvek nije pogledao 4tu epizodu.

 


Kao i mnogi, nisam bio preterano oduševljen sa white-supremacy zapletom, međutim kako se radnja gradi može se ispostaviti da je to sve samo alat iskorišćen in "the grand scheme of things", što daje dodatnu dubinu priči i možda bolje povezuje svetove iz 80ih i današnjice.

Od Vočmena za sada smo videli Silk Spectre i Ozymandiasa. Šta on radi to bogsvetizna, izgleda da je zatočen u nekom čudnom sanitarijumu, definitivno nije mrtav već se, po onim člancima, pretpostavlja da je mrtav jer je nestao.

Niteowl je izgleda u ćuzi jer je, usled Keene akta postalo nezakonito biti vigilante (taj Keene je senator iz 70ih koji je doneo taj zakon, isprva sam pomislio da je ovaj klinjo senator iz serije neki njegov potomak, ali im se imena drugačije speluju). Verovatno je i Silk Spectre odležala svoje, ostaje pitanje zašto je preuzela očevo prezime kada je ćale bio psiho i silovatelj, možda da prikrije svoj javni identitet.
Menhetn je na Marsu, ima najava da će se vratiti na Zemlju, budemo videli to.

Sviđa mi se ona serija - "American Crime Story", nadam se da će tu predstaviti još maskiranih osvetnika, serija u seriji, kao što je Black Freighter bio strip u stripu. Do sada smo videli samo Hooded Justicea, ostaje mogućnost i da smo videli baš njega zato što je onaj rahmetli crnjo upravo on.

Zbunjen sam onom kišom lignjoslava, šta je to koj đavo i zašto se dešava. Vanzemaljska lignja i katastrofa iz stripa je isceniran događaj, Veidt je unajmio naučnike i umetnike za specijalne efekte da to kreiraju na verodostojan način, tako da ovo nema nekog smisla.

Ona letelica iz prve epizode je (ili ako nije, mnogo baš liči) Owlship, zašto je završila baš tu u sred ničega u jbnoj Tulsi ko zna. Možda je to i samo fan service gledaocima, pošto u prvoj epizodi gotovo ništa nema veze sa originalom.

E, i još jedna stvar, kad obesiše Neš Bridžisa, ispod njega je ležala njegova šerif značka, sa kapljom krvi preko nje, na isti način kao što je Komedijašev smajli bio umrljan u stripu. Guba.

Link to comment

Bogme, zapetljalo se posteno.

 



Videli smo lignjoslava :s_w:

 

Istorija onog staklenog lika mi se svidela, ima smisla i tragedija i paranoja, objasnjava dosta toga. Nije mi se svidelo kako su ga upecali, previse naivno je naseo za nekoga ko je toliko paranoican u zivotu.

 

Veidt je cini mi se na Mesecu? Ili na nekom Marsovom satelitu? Ona planeta pored je dosta crvenkasta, ne lici bas na Zemlju. Ko ga je tacno tamo smestio bogapitaj. Misilm, jedini koji bi mogao da ga smesti je ili on sam ili Menhetn, ne postoji drugo dovoljno sposobno bice da to odradi. Mozda kineskinja.

 

Onaj video mi je isto onako malo, meh, izlazi iz lika stripskog Ozymandiasa. Nema smisla snimati takav video, a ovamo je ubio nebrojeno puno ljudi, ukljucujuci Rorsaha, kako bi sakrio istinu. Takodje video kao takav rusi svetski poredak, sile su se ujedinile zbog vanzemaljske pretnje, vrlo lako i brzo ce da se razjedine kad bi se ispostavilo da ona ne postoji. Meh.

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

 

  Hide contents

Onaj video mi je isto onako malo, meh, izlazi iz lika stripskog Ozymandiasa. Nema smisla snimati takav video, a ovamo je ubio nebrojeno puno ljudi, ukljucujuci Rorsaha, kako bi sakrio istinu. 
 

Rorschacha je u stripu ubio Dr.Manhattan.

 

U suštini jednostavna priča smeštena u čudan ambijent sa "neobičnim" likovima. O (po meni) nategnutosti postavljenog ambijenta već sam nešto pisao ali su mi još veći problem likovi izgrađeni tako da teško koji može da ozbiljnije zaintrigira, evo već i nakon pola sezone. Najzanimljiviji u tom smislu je Veidt čija je priča, za sada, ipak malo iz drugog plana te ni on ne predstavlja nekoga za koga ćete se toliko vezati (a teško da imate za koga drugog). Sad, ono što mi je čak iritantno su i gomile gotovo nevidljivih odrednica, ili ka stripu ili nečem drugom, a koje su uglavnom bez svrhe za samu radnju. Kapiram da ogromna većina to ne primećuje ali je po produkciju korisno imati i mali broj "stručnjaka" koji će naširoko i nadugačko "dešifrovati" takve detalje i na taj način doprinositi "kultu" serije. Sve viđeno do sada, kod mene izaziva pak priličnu ravnodušnost koja prelazi u blagu dosadu ali ću se eto "žrtvovati" do kraja sezone.

 

Link to comment
15 hours ago, variola said:

 

 

I u filmu je Rorschacha ubio Dr Manhattan jer je procijenio da je manja šteta da se Ozymandiasov plan ostvari nego da se razotkrije, a Rorschach na to nije pristajao.

Link to comment

Jeste ga Menhetn ubio, ali principle cause je sam Veidt.

 

15 hours ago, variola said:

Sad, ono što mi je čak iritantno su i gomile gotovo nevidljivih odrednica, ili ka stripu ili nečem drugom, a koje su uglavnom bez svrhe za samu radnju. 

 

Ovde pretpostavljam mislis na onog FBI klinju, gospodara ekspozicije? I recimo na onaj cudni reenactment kreacije doktora Menhetna. Meni to isto malo bode oci, ali nije strasno i kapiram zasto mora da bude tu.

 

Svidelo mi se na kraju kako je white-supremacy samo pozadina za glavnu spletku, isto kao sto je hladni rat u stripu. 

Link to comment
On 18.11.2019. at 14:25, goofs said:

Bogme, zapetljalo se posteno.

 

 

  Reveal hidden contents

 

 


Videli smo lignjoslava :s_w:

 

Istorija onog staklenog lika mi se svidela, ima smisla i tragedija i paranoja, objasnjava dosta toga. Nije mi se svidelo kako su ga upecali, previse naivno je naseo za nekoga ko je toliko paranoican u zivotu.

 

Veidt je cini mi se na Mesecu? Ili na nekom Marsovom satelitu? Ona planeta pored je dosta crvenkasta, ne lici bas na Zemlju. Ko ga je tacno tamo smestio bogapitaj. Misilm, jedini koji bi mogao da ga smesti je ili on sam ili Menhetn, ne postoji drugo dovoljno sposobno bice da to odradi. Mozda kineskinja.

 

Onaj video mi je isto onako malo, meh, izlazi iz lika stripskog Ozymandiasa. Nema smisla snimati takav video, a ovamo je ubio nebrojeno puno ljudi, ukljucujuci Rorsaha, kako bi sakrio istinu. Takodje video kao takav rusi svetski poredak, sile su se ujedinile zbog vanzemaljske pretnje, vrlo lako i brzo ce da se razjedine kad bi se ispostavilo da ona ne postoji. Meh.
 

 

 

 

Lignja :hail: Cijela uvodna sekvenca je izvanredno odradjena. Saznali smo dosta o Looking Glassu, ali bas je out of character™ da onako uleti u zamku, i meni je to zasmetalo.

 

Veidt je na Evropi, Jupiterovom satelitu, ako je vjerovati internetu. U svakom slucaju nije na Zemlji i nije na Marsu kod dobrog Dr.-a, to je dovoljno da znamo.

Sto se videa tice koji je snimio za Roberta Redforda, na prvu loptu je i meni bilo tupavo da sve onako prizna, ali onda sam otisao korak dalje: on mora nekako da odrzava iluziju o narednom "napadu", tako da imaju smisla i periodicna kisa lignji i "instrukcije" Redfordu da ne talasa i otkriva istinu nego da uradi sve sto moze da ne dodje do neizbjeznog rokanja nuklearkama.

 

U svakom slucaju odlicna epizoda, a ako je vjerovati pisaniji po internetu, sljedeca bi trebala da bude najbolja.

Link to comment

A bre, usrali su -_- mislim, možda i nisu, ali nije mi se svidelo šta sam gledao.

 



Cela epizoda je flešbek. Nije nužno loša, zapravo je dobra origin priča, samo mi se nije preterano gledalo to, hteo sam da vidim rasplet glavne radnje.

 

Ako se ne varam, Hooded Justice je jedini od stripskih Minutaša čija sudbina, a ni pozadina, nije poznata. Lepo to ovde koriste i formiraju lik, i taj deo epizode je dobar, uokviren karakter lika, motivacija i bes koji ga pokreću.

 

Nije mi se svidelo što izgleda, bar po ovoj epizodi, ipak jeste rasizam the big bad guy ove serije. Samo čekam sledeću epizodu kad će Kineskinja da obelodani da pokušava da spase svet od KKKa XXI veka. 

 

Nije mi se svidelo ni kako je skončao Neš Bridžiš, deluje suviše mekgafinasto.

 

I zašto, o jbt zašto je crnac morao biti gej. Zašto i na koji način je to bilo bitno za radnju.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

A bre, usrali su -_- mislim, možda i nisu, ali nije mi se svidelo šta sam gledao.

 

 

  Hide contents

 

 I zašto, o jbt zašto je crnac morao biti gej. Zašto i na koji način je to bilo bitno za radnju.

 

 

 

 

Spoiler

Zato što objašnjava zašto je bez velike rasprave pristao da mu se žena i dete vrate u Oklahomu. Od žene treba da krije da je gej, a od sina da je Hoodied Justice + da je gej. Mnogo je kume. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...