Jump to content
IGNORED

Dark a.k.a. "ništa mi nije jasno"


goofs

Recommended Posts

Leftovers i Succesion - lakmus papir forumski za ko zna znanje tj razume isto i ne :cool:

 

Obe bih svrstao u top 5 serija koje su se pojavile poslednjih 5 godina.

Edited by Mil@n
Link to comment
44 minutes ago, Mil@n said:

Leftovers i Succesion - lakmus papir forumski za ko zna znanje tj razume isto i ne :cool:

 

Obe bih svrstao u top 5 serija koje su se pojavile poslednjih 5 godina.

 

Leftovers odlična, Succession izdržao jednu epizodu...  bogatuni mi idu naQurac :fantom:

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

ne mislim na sustinu, vise na formu. treba imati muda izbaciti nesto za sta je gledaocu potrebna puna paznja i kalkulator u veme kada average US joe zeli popcorn zabavu i nesto sto ce da zbindzuje za jedno popodne. a kad se prica o formi mislim da nema dalje od darka, bar ja ne videh.

 

taj trend traje vec deceniju, mozda i vise, na jedan inception film ti dodje devet rambo razbijacina i raznoraznih limunacida, linearna radnja, jednostavan zaplet, crno na belo ko je tu sta kako i zasto. arrested development je onomad otkazan posle 3 sezone jer je imao bednu gledanost, a bitno da je two and a half men ispucao 12 sezona.

ok, kapiram.

meni zaista nije bila posebno problematicna za pracenje. pogledao sam prvo poodavno, pa pre par nedelja odlucio da nastavim. pogledao nekog indijca na jutubu koji prepricava prvu da se podsetim, i nastavio skroz lagano. mislim da je to poprilican kvalitet serije. krene da opada pred kraj trece, ali se zavrsi prilicno smisleno.

Link to comment
1 hour ago, Reaktor said:

 

Leftovers odlična, Succession izdržao jednu epizodu...  bogatuni mi idu naQurac :fantom:

 

Ne se ljutiš, ali ja ne razumem kako neko prekine seriju posle jedne epizode... Daj šansu čovječe. Bogatuni su ovde sve samo ne lijepo prikazani, naprotiv, na tome se serija i zasniva, koliko su svi odreda sjebani.

Link to comment
41 minutes ago, Mil@n said:

 

Ne se ljutiš, ali ja ne razumem kako neko prekine seriju posle jedne epizode... Daj šansu čovječe. Bogatuni su ovde sve samo ne lijepo prikazani, naprotiv, na tome se serija i zasniva, koliko su svi odreda sjebani.

 

ne se ljutim, a nemoj ni ti... jednostavno se ne kačim na takve priče.

pokrivljeni ljudi od jurcanja za kešom, pohlepa, spletke i takoto, ne dira mi dušu... a verujem ti da je ok serija, možda joj i dam nekad šansu :fantom:

Link to comment
55 minutes ago, Reaktor said:

ne se ljutim, a nemoj ni ti... jednostavno se ne kačim na takve priče.

 

Pa jbg, ja kontam da dok si krenuo da gledaš, da ti je podnošljivo. :)

Link to comment
17 hours ago, Reaktor said:

 

Leftovers odlična, Succession izdržao jednu epizodu...  bogatuni mi idu naQurac :fantom:

 

Succession je -za mene - najbolja serija koju sam gledao u poslednjih nekoliko godina. vrhunska ekipa, odlična karakterizacija likova, vrhunski režirano i montirano, obe sezone ujednačenog (viskokog) kvaliteta. jako mi je žao što je f'king korona za sada sjebala 3.sezonu. najviše sam se "plašio" da, ako sranje potraje, možda Cox ne doživi nastavak snimanja (bez njega to ne bi bilo - to). sad vidim da mu je tek 74 leta tako da - nada mi je dublja od strepnje.

 

 

Link to comment
6 hours ago, koksy said:

 

Succession je -za mene - najbolja serija koju sam gledao u poslednjih nekoliko godina. vrhunska ekipa, odlična karakterizacija likova, vrhunski režirano i montirano, obe sezone ujednačenog (viskokog) kvaliteta. jako mi je žao što je f'king korona za sada sjebala 3.sezonu. najviše sam se "plašio" da, ako sranje potraje, možda Cox ne doživi nastavak snimanja (bez njega to ne bi bilo - to). sad vidim da mu je tek 74 leta tako da - nada mi je dublja od strepnje.

Cx-SDclWQAA_IRr?format=jpg&name=900x900

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 17.7.2020. at 9:05, ToniAdams said:

ali vise od toga mi smeta sto se u drugoj i trecoj sezoni potpuno gubi ona atmosfericnost iz prve, a koja je zapravo i najvise zasluzna bila sto mi je serija zaokupila paznju.

sve manje biva tvinpiksovskog okruzenja, dok sve polako pocinje da biva predizajnirano, od kostima do glume i lajni koje izgovaraju. na kraju dobijamo nekakav matriks i to treci deo za one manje zahtevne, daklem prilican sunovrat u odnosu na pocetak.

 

Слажем се са овим. Волио бих да је серија остала више у духу прве сезоне али можда је и било неизбјежно да оде у филозофирање и лавиринт времена и свјетова. Јер ипак, alles ist miteinander verbunden :D

 

Али све у свему, одлична серија. Дуго ме није нешто овако везало за екран од почетка до краја и задовољан сам како је завршило.

Link to comment
  • 10 months later...
On 16.7.2020. at 22:20, Meazza said:

Odgedao celu trecu, ipak odlican kraj. Mada imam neke nedoumice vezane za ono zrtvovanje dece na pocetku, kao da ostatak serije sa tim nema veze.

 

To je i nama bilo pitanje, ali smo dosli do toga sta je goofs zakljucio (btw. svasta je goofs lepo slozio)

 

On 25.7.2020. at 16:33, maharaja said:

Meni kod ove serije najviše smetaju šekspirijanski dijalozi. Od klinca do starca svi bacaju mudrosti, pričaju u zagonetkama, i konstantno drže govor. U poslednje dve sezone nije bilo nijednog normalnog dijaloga.

 

Jeste bilo neceg "cudnog" sa dijalozima kako je vreme odmicalo, malo te zagonetke, malo kao da su se i ponavljale recenice, bile su dve za koje smo se stalno zezali "sad ce da kaze cuvenu.." i potrefili vise nego jednom :D
 

--------


Imali smo pitaja koja su nas kopkala do kraja, u Evinom svetu: posto ispadne da je u prvom svetu ceo klan Nilsenovih tu zahvaljujuci Jonasovoj/Adamovoj orkestraciji koja ukljucuje i transport Balaza kroz vreme, a samog Jonasa nema kod Eve, kako onda to sve tamo? Onda od cudnih stvari, ako se tako mogu nazvati, sta radi stariji Egon Tideman u Evinoj ekipi..otkud on tamo uopste? Vidimo ga samo na kratko tipa u dve scene, ali hmm?

Link to comment
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...