Jump to content
IGNORED

Dark a.k.a. "ništa mi nije jasno"


goofs

Recommended Posts

Zatiželje radi - zašto vam je druga sezona meh ako vam je prva dojajna? Vozi po maltene istom principu. Ako vam druga nije legla neće ni treća provereno.

Link to comment

Druga je bila OK osim poslednje epizode. 

 

Spoiler

Malo im je bilo putovanje kroz vreme, pa su jos i paralelne svetove ubacili. Ne dopada mi se to resenje.

 

Link to comment

sad sam već davno gledao, ali deo meha je upravo to što se malo šta promenilo. vozi po istom principu, samo dodatno (bespotrebno) komplikuje i u nekom trenutku mi sve to postane malo too much. a i prosto je dosadnjikava druga i budućnos smara.

 

Spoiler

a onda dođemo do kraja i oni ubace paralelne fakin svetove i čovek nema kud sem da rolajzuje :dry:

 

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

odgledao sinoc, i staznam.

serija svakako nije poslednje djubre, i nije mi zao sto sam utrosio vreme, ali da je moglo i moralo puno bolje, o da.

 

sam kraj je fino zamisljan, i potpuno smislen. sama realizacija je nesto slabija, ipak sasvim solidna. pricam o samom kraju, ne o poslednjim epizodama.

opet je gomila stvari, i to onih bitnih, ostala nerazjasnjena. znam, bitno je putovanje, a ne cilj, al za malo, to je mantra koja je u poslednje vreme odgovor na svaku kritiku, pocev od losta pa nadalje.

isto kao u lostu, imam utisak da su pojedine podzaplete smisljali pet minuta pre nego stanu pred kamere. sve da bi se kao dobilo nekakvog materijala za manipulisati. nazalosti, ni ovde nisu bas u tome uspeli, pa na kraju biva premalo mesa za ovoliki komad bureka sa mesom. 

ali vise od toga mi smeta sto se u drugoj i trecoj sezoni potpuno gubi ona atmosfericnost iz prve, a koja je zapravo i najvise zasluzna bila sto mi je serija zaokupila paznju.

sve manje biva tvinpiksovskog okruzenja, dok sve polako pocinje da biva predizajnirano, od kostima do glume i lajni koje izgovaraju. na kraju dobijamo nekakav matriks i to treci deo za one manje zahtevne, daklem prilican sunovrat u odnosu na pocetak. 

 

sve u svemu nije prerdjavo, ali moralo je bolje. verujem da bi dve umesto tri sezone bile sasvim ok resenje.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

Zasto je ubijen Mads Nilsen?

 

Taj deo sa stolicom nije u potpunosti razjasnjen, bar ne eksplicitno, i meni to malo skripi. Uglavnom, ceo taj proces je bitan iz dva razloga - da posalje Jonasa u dalju buducnost da obavi ono sto se imalo obaviti (kraj prve sezone) i krajcne neku decu cije krajcovanje posledicno dovodi do ocuvanja toka i porodicnog stabla Nilsena.

 



Konkretno, Mads je ubijen da bi Ulrih imao patnje i motiva da ide u proslost da ga trazi, kako bi Hana posla za njim i posledicno rodila Silju koja je onda pramajka svih Nilsena preko svoje cerke Agnes.

 

Moguce je da je i ceo taj proces nekada u nekoj prethodnoj iteraciji sluzio da se usavrsi vremeplov, a da su nakon toga nastavili da ga ponavljaju po rasporedu iz prostog razloga sto oba sveta cine sve da bi odrzali taj status quo, jedan svet iz jednih pobuda, drugi iz drugih.

 

Malo je to nategnuto, neke stvari imaju mnogo bolje uzrocno-posledicne veze (recimo ono sa bebom Sarlot). I meni se nekako cini da je ceo podzaplet oko Ulriha i Katarine suvisan na kraju, nije imao nekog krucijalnog uticaja na epilog, valjda smo to gledali da bismo videli kako je sudba kleta i kako od iste ne mozes pobeci.

 

Inace, jedan genijalan fun fact - sve snimano u Evasvetu je snimano ogledalo-kamerom, sto znaci da su glumci morali da promene primarnu ruku, desnoruki su morali da barataju levom i obrnuto. Kazu da im je bilo prezabavno i mindfuck u isto vreme :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...