Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

Probace sigurno da prikazu celu pricu iz knjiga, no kako ce to izgledati u zavrsnim sezonama, veliki je znak pitanja. Olaksavajuca okolnost je sto je prica ispricana, uz nastavak iste u igrama (mada se cini da su pisci uobrazene budale, koji pokusavaju da izmisle toplu vodu).

Link to comment



Priča se takodje da pisci Witchera nisu oduševljeni ni knjigama ni igrama, i da tu ima ozbiljnog razmimoilaženja. 
 
Meni ovo sve izgleda kao one-way u propast, Geralt je nosio ovu seriju u zubima, sad ga menjaš sa poor man’s Thorom, uz kreativne slobode koje se u poslednje vreme pokazuju isključivo kao epsko sranje.
 
edit: inače, Kavil je ogroman fan Witcher igara, sam je zagovarao ovu seriju godinama i insistirao da on igra Geralta. Ne verujem da bi odustajao od toga zbog serije u nekoj drugoj igri.


Sve više vesti i ja nalazim o ovome, sezona 3 je bila poslednji ekser u kovčeg. Cavill nije zauzet nikakvim novim projektima, jednostavno više nije hteo da bude deo ove priče. Vičeru se dešavaju D&D kao u GoT samo što je ovde glavni glumac rekao neka hvala... može, al bez mene. Ozbiljan respect ako je tačno

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Jebote da su uzeli mads mikelsena a ne ovog petlica lijama :isuse: 

 

Cavill je uskocio i u drugu sezonu house of dragons. 

 

Vecina pisaca po Holivudu su uradjeni 24/7, pola njih nepismeno al nepotizam. Kokain vise ni ne ubrajam kao drogu.  

Go woke, go broke. Doci ce do promene, inace ce kolektivno propasti. 

Link to comment
On 30.10.2022. at 10:19, goofs said:

Priča se takodje da pisci Witchera nisu oduševljeni ni knjigama ni igrama, i da tu ima ozbiljnog razmimoilaženja.

 

To sam i ja čuo ali ne kapiram koliko razmimoilaženje mora da bude u pitanju? Čovek pušta niz vodu garantovano masivan payday i rizikovaće sa nečim novim.

 

Nisam gledao Witchera od negde pola S2, smorili su žestoko, ali ni ne poznajem izvorni materijal najbolje (čitao samo Last Wish, neoduševljen).

 

Može li neko da mi na brzinu sumira šta su to sve kreativni Netflix mozgovi izmaštali, ako postoji makar i promil šanse da ih je glavni glumac zbog toga odjebao?

 

Link to comment
23 hours ago, mustang said:

Cavill je uskocio i u drugu sezonu house of dragons. 

 

Ma nije, to je neko na youtube skrpio lažni trailer od klipova iz Witchera i HOTD. Demantovao čovek da će imati išta sa drugom sezonom zmajeva.

  • +1 1
Link to comment

stani vini, kako uopšte znaš dal je serija dobra ili nije ako nisi prvi pročitao knjige pre gledanja? :fantom:

 

edit - a ne rizikuje cavill nikakav payday, naprotiv bira veći koliko vidim. vraća se u ulogu supermena

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma nije, to je neko na youtube skrpio lažni trailer od klipova iz Witchera i HOTD. Demantovao čovek da će imati išta sa drugom sezonom zmajeva.

 

Super, hvala. Jos se ja cudim sta ce njemu to u zivotu, jedino ako mu nisu ponudili 50miliona dolara i vise....i samu vest sam povrsno po naslovu procitala, nisam isla dublje da ispitam istinitost.nema se vremena :) 

Edited by mustang
Link to comment

Verovatno je do love. Snimanje filma kraće traje od snimanja serije i sigurno je isplatljivije. U Geralta je ionako ušao kada je bila priča da je gotovo sa Supermenom. Bukvalno se nije pojavljivao ni kao cameo nego su statistima sekli glave i zamračivali face u Shazam i Peacemaker. A u ovom Adam Black se prilično eksplicitno pokazuje i najavljuje.

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

stani vini, kako uopšte znaš dal je serija dobra ili nije ako nisi prvi pročitao knjige pre gledanja? :fantom:

 

Isto kao što ti odgovaraš iako nisi prvo pročitao post :fantom: Prva sezona mahom prati pomenutu knjigu, čak uspeva da bude dosadnija od nje.

 

Sad da li je to kvalitet u korist adaptacije ili u korist knjige, ne bih znao.

 

Link to comment

Ja ne bih rekao da je zbog love, nije Cavil neko kome nedostaje kinte, Nemoguca misija, Supermeni, dva Netflix filma o klinki Holmes, pa sad i Witcher. Pre mislim da spremaju nesto big oko Supermena i da ce mu to pojesti vremena, a zeli verovatno da se bavim jos necim osim Witcherom i Supermenom u zivotu.

 

52 minutes ago, Weenie Pooh said:

Može li neko da mi na brzinu sumira šta su to sve kreativni Netflix mozgovi izmaštali, ako postoji makar i promil šanse da ih je glavni glumac zbog toga odjebao?

 

Otprilike - isprepletali su prve susrete Ciri i Geralta, ubacili origin pricu Jeneferice, ubacili nelinearni dzumbus od naracije u prvoj sezoni, pas im uzinu izjeo zbog toga. Neki likovi su malo skrajnuti, neki izmenjeni, izbaceni, klasika. E da, i na kraju druge sezone saznajes ono sto je bila zvezda vodilja celog serijala (a sto su igraci W3 znali) - zasto car zeli Ciri.

 

Nisu te izmene nesto katastrofalne, osim sto je sve onako filmski suzeno na manje razine. Ceo serijal knjiga je pomalo nevesto napisan, nije to vrhunski kvalitet i prica na momente preskace ajkulu, tako da su neke izmene dobrodosle.

 

Dirati u W3, s druge strane, je bogohuljenje i zbog toga bih delio otkaze, to je nesto najbolje proizislo iz uma Sapakovskog.

  • Hvala 1
Link to comment

Pa dobro™, sumnjam da su komplikacije još iz prve sezone bile dealbreaker za produženje saradnje u četvrtoj. 

 

Nego, da li u igrama i knjigama Nilfgardijanci nose scrotum armor & dick helmets kao u seriji? 

 

tkyqqxby1r131.jpg

Link to comment

@Weenie Pooh u igrama ima raznog nilfgardijskog armora za razne uloge u vojsci, mada uglavnom izgleda kao neka varijacija greyjoy armora:

 

nilfgaardian-guardsman-heavy-armor-set-1

 

u svakom slučaju, autori serije su već objasnili ovaj 1 kuriozitet, hteli su da im armor izgleda kao nešto što su nilfgardijci usput nabacali nasebe™:

 

https://www.ign.com/articles/2020/01/09/the-witcher-showrunner-explains-why-nilfgaard-armour-is-so-ugly

 

Quote

Talking to IGN, Hissrich explained why the armour looks so strange. “What was important for us about the Nilfgaardian army was to bring it away from the Cintran army,” she said. “[Cintra has] an incredibly well-trained army that comes from a kingdom with a lot of money. We wanted to contrast that with Nilfgaard, which obviously is a very powerful army as well, but is moving northward and has been for a while, and conscripting new people into its army.”


[The armour had to] look like they picked it up, they did it quickly, and they put them on them. It’s not meant to have the same look as standard armour.”

 

eto vidiš, lepo objasnila žena! ne budi hejter!!!

Edited by Calavera
Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

Otprilike - isprepletali su prve susrete Ciri i Geralta, ubacili origin pricu Jeneferice, ubacili nelinearni dzumbus od naracije u prvoj sezoni, pas im uzinu izjeo zbog toga. Neki likovi su malo skrajnuti, neki izmenjeni, izbaceni, klasika. E da, i na kraju druge sezone saznajes ono sto je bila zvezda vodilja celog serijala (a sto su igraci W3 znali) - zasto car zeli Ciri.

 

Nisu te izmene nesto katastrofalne, osim sto je sve onako filmski suzeno na manje razine. Ceo serijal knjiga je pomalo nevesto napisan, nije to vrhunski kvalitet i prica na momente preskace ajkulu, tako da su neke izmene dobrodosle.

 

Dirati u W3, s druge strane, je bogohuljenje i zbog toga bih delio otkaze, to je nesto najbolje proizislo iz uma Sapakovskog.

 

Ne bih ja rekao da je problem u scenarističkim izmenama toka radnje, već u samom pristupu svetu. I knjiški i računarski Witcher su grube i prljave sredine, pune nasilja, prostakluka, intriga, pohlepe, seksa, zločina, sadizma, sa moralno izopačenim likovima koji komuniciraju politički nekorektnim jezikom, uz to 100% bele. To moderni TV scenaristi ne mogu da prikažu tako, već hoće da naprave sterilnu i politički korektnu woke limunadicu za sve manjine i margine, a takav pristup se kosi sa suštinom saveta Witchera. Uostalom, evo šta oni kažu:

 

Quote

Nedavno je bivši producent Bo DeMajo rekao da se piscima koji rade na seriji ne dopadaju knjige i video igre iz „Sage o Vešcu“.

To je recept za katastrofu i loš moral… Morate da poštujete delo pre nego što vam bude dopušteno da doprinesete njegovom nasleđu“, rekao je on.

 

Mislim, jebenim scenaristima se ne dopada loš moral iz knjiga i igara, i sad će oni kao da poštuju delo više od Sapkovskog koji ga je napisao, ili CD PR koji ga je proslavio. Pa jbt. Ako hoćete moralno čisto delo, idite pišite neke svoje gluposti, a nemojte se iživljavati na nečemu čijem uspehu niste ni najmanje doprineli. Pretpostavljam da je Kavilu rečeno u kom pravcu oni imaju nameru da razvijaju seriju, i da on nije hteo da učestvuje u tome, jer je fan knjiga i igara, a svakako može da radi nešto od čega mu se ne okreće želudac.

 

Btw, W3 uopšte nije pisao Sapkovski, već ekipa iz CD PR, Marcin Blacha i ekipa. Ja mislim da Sapkovski uopšte nije pisao ništa oko igara, ili vrlo malo.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...