Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

3 minutes ago, Milosh76 said:

A kako nazivas kad drzava da nekome 8000evra da kupi auto od minimun 13000evra uz uslov da je taksista godinu dana i da placa poreze?

Prevara? Pljacka? Ili poklon?

Prevara i pljačka svih građana Srbije, naravno i taksista među njima. 

Link to comment

Po kojoj logici se pljackaju taksisti?

Bas bi voleo da me tako opljacka drzava sto ce mi pokloniti 8000evra uz uslov da placam porez i da sam zaposlen.

Jedva cekam odgovor!

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Da bi se sve to odradilo potrebno je da inspekcija i komunalna policija posete centrale nelegalnih taksi firmi, taksi stanice autobuska, železnička, aerodrom ... za početak. 

Treba znači mnogo ljudi i angažovanja, ali sve to bi koštalo daleko manje nego subvencionisanje 6000 taksi vozila koliko je predviđeno uredbom.

 

Na jednoj FB grupi je bilo glasanje taksista da li su za ukidanje Cargo i ostalih divljih taksi firmi ili za subvencije. Rezultat u grupi je bio manje od 2% za subvencije. I da pitaš građane na ulici (ne taksiste) ne bi bilo drugačije.

 

Sa prvim delom se skroz slazem. Odavno taksi udruzenja i divljaci treba da se uvedu u red. Sto neko rece, ovo stanje traje decenijama, ja bar znam za njega od kad sam rodjen a ironija je da taj javasluk je prisutan u BGu a u manjim gradovima ne. E sad, tu je taxi mafija, koja je verovatno malo ozbiljnija od ove IT mafije pa nekako nikako da se to sredi. Da se razumemo, uopste ne sporim da iza CarGo verovatno stoji neko uvezan sa vlascu i da i to vodi neko djubre koje maznjava kintu za sebe. Ja gledam iz prespektive korisnika - meni je usluga daleko bolja sa CarGo. Kad se neko taksi udruzenje dovede u red i bude na tom nivou rado cu i njega koristiti. 

 

Druga stvar, odakle ti ideja da su obicni gradjani za ukidanje CarGo? Ja sam ili cuo Za ili uglavnom indifirentan odgovor. Sad ako ti kao taksista pitas ljude, naravno da ce iz uctivosti da ti idu na tvoju vodenicu al toliko valjda znades...

Link to comment

Cargo se očekivano dramatično pokvario nakon što je štrajk taksista završen. Čak i eko klasa je postala nedostupna, a i ako ih kojom čudom nahvatate prosječno vrijeme čekanja je između 10 i 15 minuta, po pravilu bar duplo duže nego što to procjenjuje aplikacija.

I taman sam htio da opet pokušam sa taksistima, mislio da ih pohvalim kako duže vremena nisu pokušali da kradu, kad mi je neki dan neki koga sam nahvatao na ulici - opskurno udruženje koje nisam zapamtio - usred radnog dana uključio treću tarifu.

Što se mene tiče izbor manjeg zla postaje sve teži.

Edited by keitel
Link to comment

Meni nije jasno kako vam je car go bolji, osim što je jeftiniji. Moj uprosečeni utisak je da znatno lošije voze i poznaju grad. Samim tim brže se stiže na odredište, a često robuju navigaciji. Podjednako teško ih je dobiti u špicevima. Car go samo za neku uštedu, mada u poslednje vreme za to koristim trolu...

Link to comment

Ja (qc qc qc) nisam iskusio ništa od ovog o čemu pričate.

Ok, 30. i 31. se čekalo malo duže da neko primi vožnju, ali stižu uvek u minut-dva oko onog što ti app kaže.

Takođe, ni jedan nije odbio da me vozi kuda mu kažem, bez obzira gde ga aplikacija tera (znam prečice po kraju, pa ih uvek provedem tuda).

Link to comment
On 2.1.2020. at 19:51, Hamlet Strašni said:

Meni nije jasno kako vam je car go bolji, osim što je jeftiniji. Moj uprosečeni utisak je da znatno lošije voze i poznaju grad. Samim tim brže se stiže na odredište, a često robuju navigaciji. Podjednako teško ih je dobiti u špicevima. Car go samo za neku uštedu, mada u poslednje vreme za to koristim trolu...

 

1) Prosečni car:go vozač je pristojniji i normalniji od prosečnog taksiste

2) Sve se plaća karticom, ne moram da brinem imam li keš, imam li sitno, imam li uopšte išta u džepu osim telefona (a to skoro uvek imam) - ovo je meni najbitnije. Pre par dana sednem u taksi, taksimetar otkuca tipa oko 780 dinara (koji dinar manje više), ja dajem 1000 i kažem ,,evo, 800" i lik čeprka po svom novčaniku, vraća mi 180 i kaže ,,jao izvini molim te nemam još 20 da ti vratim" - pa mislim jebi se, nemaš 200 okruglo dinara kusur, a već sam ti dao bakšiš - to je jedna od stvari koje me najviše nervira u taksiju, a u car:go-u ne postoji

3) Ušteda nije velika tokom dana, ali jeste noću, jer car:go nema noćnu tarifu

Link to comment
On 2.1.2020. at 19:24, keitel said:

Cargo se očekivano dramatično pokvario nakon što je štrajk taksista završen. Čak i eko klasa je postala nedostupna, a i ako ih kojom čudom nahvatate prosječno vrijeme čekanja je između 10 i 15 minuta, po pravilu bar duplo duže nego što to procjenjuje aplikacija.

I taman sam htio da opet pokušam sa taksistima, mislio da ih pohvalim kako duže vremena nisu pokušali da kradu, kad mi je neki dan neki koga sam nahvatao na ulici - opskurno udruženje koje nisam zapamtio - usred radnog dana uključio treću tarifu.

Što se mene tiče izbor manjeg zla postaje sve teži.

 

Kažu da su tokom štrajka dobili 150.000 novih korisnika (,,članova"). A posle štrajka, kada su krenula zaustavljanja car:go vozača i oduzimanje vozila, jedan deo ljudi kojima je to samo dodatan posao je batalio, neće ljudi da rizikuju da ostanu bez automobila. Zato je Car:GO ušao u veću nabavaku svojih vozila, ali mnogo više korisnika, manje vozača = mnogo teže dobiti auto.

 

A pre neki dan mi vozač reče da su sada isključeni svi iz sistema koji imaju kola starija od 2010. godišta. To gađa samo Mini klasu, i ljude koji voze sopstvena kola. U proteklih par dana, zbog toga, a i zbog praznika, bilo je nemoguće dobiti Mini klasu, samo kaže nema dostupnih vozila i ne prima poziv uopšte.

Edited by hazard
Link to comment

Eco vozači mogu da prihvate i Mini vožnju. Takođe ima ful vozača u Miniju, ja mislim oni Golfovi i Škode.

 

Razlika između Eco i Mini nije neka, ali zato brate Biz...

Link to comment

Biz klasa start 170 din, 1km 89din i 1min 14din, minimalna cena voznje 695 dinara.

U poslednjih mecec dana nijednom nisam uspeo da dobijem vozilo, ni eco ni mini klasu, ne znam da li je zbog prevelike potraznje ili ih vozaci masovno napustaju zbog prevelikog procenta koji im uzimaju i neisplativosti rada. Od pocetka ih podrzavam i koristim samo njihove usluge ali mi se ne svidja u kom pravcu sve ovo ide. Primetno je da marketinski forsiraju skuplje klase, kao da zele da potpuno izbace mini. Taksisti svoje cene opravdavaju time da je to luksuz, car go se uzdigao na niskim cenama koje moze priustiti skoro svako, a deluje mi da ce oni postati jos veci luksuz od taksija.

Link to comment
40 minutes ago, Krcun said:

Biz klasa start 170 din, 1km 89din i 1min 14din, minimalna cena voznje 695 dinara.

U poslednjih mecec dana nijednom nisam uspeo da dobijem vozilo, ni eco ni mini klasu, ne znam da li je zbog prevelike potraznje ili ih vozaci masovno napustaju zbog prevelikog procenta koji im uzimaju i neisplativosti rada. Od pocetka ih podrzavam i koristim samo njihove usluge ali mi se ne svidja u kom pravcu sve ovo ide. Primetno je da marketinski forsiraju skuplje klase, kao da zele da potpuno izbace mini. Taksisti svoje cene opravdavaju time da je to luksuz, car go se uzdigao na niskim cenama koje moze priustiti skoro svako, a deluje mi da ce oni postati jos veci luksuz od taksija.

Ljudi koni su vozili svoja mini/eco vozila sada voze te limuzine u vlasnistvu cargoa

Link to comment
18 hours ago, Ravanelli said:

Ljudi koni su vozili svoja mini/eco vozila sada voze te limuzine u vlasnistvu cargoa

Voze oni koji rade na platu kod njih. Ima i dalje ljudi sa svojim automobilima uglavnom u mini klasi. Ima i u eko. 

 

Ja sam poceo pre petnaestak dana da vozim car go kao dodatni posao, sa svojim autom sam u eko klasi, i prezadovoljan sam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...