Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

danas išao cargoom. pojavila se opcija za biznis vozila, ništa nije bilo bliže tu i uzmem ja biznis vozilo, kapiram biće svakako jeftinije nego regularno deranje taxijem

 

dolazi vozač, krvata & sako u jebenom volkswagen arteonu od 50,000€, DSG menjač, 2.0 motor od 200 konja

 

kupili su ih već 50 i u januaru im stiže još oko 100 arteona

 

kako šta, ništa ne kapiram. da li će se prebaciti da plaćaju sve poreze, da li su se dogovorili sa državom...?

Link to comment

Koliko te je izašla vožnja i koliko km si išao? Pre nekoliko dana sam pokušavao da dobijem najpre mini, pa eco desetak puta u razmaku od sat i po vremena na kružnom kod opštine NBGD, nije bilo nijednog vozila. Nisam probao sa biznis klasom, žurio sam, pa uzeo taksi.

Edited by napadaj
Link to comment
2 hours ago, Ravanelli said:

danas išao cargoom. pojavila se opcija za biznis vozila, ništa nije bilo bliže tu i uzmem ja biznis vozilo, kapiram biće svakako jeftinije nego regularno deranje taxijem

 

dolazi vozač, krvata & sako u jebenom volkswagen arteonu od 50,000€, DSG menjač, 2.0 motor od 200 konja

 

kupili su ih već 50 i u januaru im stiže još oko 100 arteona

 

kako šta, ništa ne kapiram. da li će se prebaciti da plaćaju sve poreze, da li su se dogovorili sa državom...?

trenutno je još bolje što kada zoveš Eco opciju, vrlo često dođe biznis jer nemaju posla. Tako da sam se juče vozio Jaguarom F-Pace, a vrlo često dolaze i Arteoni (samo me on nervira jer je mnogo nizak :( ).

 

Jednom sam slučajno naručio biznis klasu i duplo je skuplja od minija i svakako je skuplja od taxija

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

U mini klasi je km oko 60 din, u eko oko 70, a evo kako Ravaneli kaze onda je biznis oko 100din/km.

Vozaci iz eko klase imaju opciju da cekiraju da primaju voznje i iz eko i iz mini, pa zato moze da zapadne auto iz eko klase da vozi mini po toj ceni.

Inace su svi vozaci u car go prijavljeni, i oni koji to rade kao dodatnu delatnost.

Link to comment

ako ti je poslednja rečenica zbog mog komentara za poreze, mislio sam da plate sve što treba da se dobije TX tabla. odnosno da se sa operacija prema zakonu o turizmu prebace na zakon o prevozu putnika.
pretpostavljam da ima još nekoliko nameta dotle

Edited by Ravanelli
Link to comment
42 minutes ago, Ravanelli said:

ako ti je poslednja rečenica zbog mog komentara za poreze, mislio sam da plate sve što treba da se dobije TX tabla. odnosno da se sa operacija prema zakonu o turizmu prebace na zakon o prevozu putnika.
pretpostavljam da ima još nekoliko nameta dotle

 

Pa po zakonu o turizmu više i ne rade. To je bilo ranije, ali im je izmenama zakona ta ,,rupa" zatvorena. Tada su se preregistrovali kao udruženje građana koje pruža pomoć na putu.

 

Za TX table nije dovoljno samo platiti namete. Da je samo do toga, verovatno bi ih već imali do sada. Problem je u kvotama, broj taksista u Beogradu je ograničen a najavljeno je jedno značajno smanjenje. Naravno neće oduzimati nikome dozvolu za taksiranje (osim onima koji ne plaćaju dažbine redovno), nego neće biti izdavanja novih dozvola dok se broj taksista ne smanji ,,prirodno" na novi, niži, propisani broj.  Dakle nemoguće je da bilo ko ko već nema TX table, iste dobije, ma koliko platio.

Edited by hazard
Link to comment

super. sledeći korak je da operišu po zakonu o poljoprivrednom zemljištu.

 

ovo što pričaš deluje potpuno u kontrastu sa onim što cargo radi.

kapiram da je nešto dogovoreno sa vladom ako već ulažu cca 750k€.

a ako su ovu nabavku odigrali ovo preko nekog lizinga, onda su porsche srbija i british motors preuzeli veliki rizik.

 

odakle cargou finansiranje btw? ko im je utrčao? neki biznis anđeo, investicioni fond...?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Nemam pojma i ja se pitam, ali očigledno imaju neko ulaganje. Mislim, za srpske prilike je ulaganje od par stotina do milion evra velika cifra, ali za neke inostrane fondove je to kikiriki. Možda su ih shvatili kao visokorizičnu ali potencijalno isplativu investiciju, pa kao evo vam da se igrate neki dinar...ne znam

Edited by hazard
Link to comment
13 minutes ago, Ravanelli said:

ovo što pričaš deluje potpuno u kontrastu sa onim što cargo radi.

kapiram da je nešto dogovoreno sa vladom ako već ulažu cca 750k€.

 

 

Jedino što mi pada na pamet da ima smisla je da car:go ima neku zaleđinu u vlasti (mislim mora imati bar nekakvu, jer bi ih inače do sada skroz zatvorili), verovatno Brnabićkina ekipa, i da postoji dogovor da se servisi poput njihovog ozakone i regulišu kao drugačija kategorija prevoza (dakle ne taksi i ne da dobiju TX table) po američkom modelu. To bi značilo da taksisti imaju ograničen broj, neku garantovanu cenu i razne priviligije (žuta traka, aerodrom, i sl. - u Americi npr. imaš ogroman deo po aerodromima odmah na izlazu iz terminala gde stoje taksiji, a Uberi i Lyftovi moraju da dođu na poziv i da se guraju na nekom malom parčetu do kog treba dopešačiti i na kome više ne radi wifi često, itd.), ali ako je tako, kapiram da se čeka sa tim posle izbora, valjalo bi da taksisti glasaju za SNS.

Link to comment

Car:go je izuzetno profitabilna kompanija, ne pricam sad ni o ledjima ni o zakonu/nezakonu, samo o cistom modelu poslovanja. Imaju 200,000k korisnika na trzistu koje vapi za tom uslugom, ko zna koliko hiljada voznji dnevno, i troskove odrzavanja jednog veb servera i par IT strucnjaka.

 

U Americi bi ovakve kompanije dobijale milione investicija jos dok su na broju od 10k korisnika. Nije njima tesko da nadju finansijere.

Link to comment
39 minutes ago, hazard said:

 

Pa po zakonu o turizmu više i ne rade. To je bilo ranije, ali im je izmenama zakona ta ,,rupa" zatvorena. Tada su se preregistrovali kao udruženje građana koje pruža pomoć na putu.

 

Za TX table nije dovoljno samo platiti namete. Da je samo do toga, verovatno bi ih već imali do sada. Problem je u kvotama, broj taksista u Beogradu je ograničen a najavljeno je jedno značajno smanjenje. Naravno neće oduzimati nikome dozvolu za taksiranje (osim onima koji ne plaćaju dažbine redovno), nego neće biti izdavanja novih dozvola dok se broj taksista ne smanji ,,prirodno" na novi, niži, propisani broj.  Dakle nemoguće je da bilo ko ko već nema TX table, iste dobije, ma koliko platio.

Dal su jebeno normalni? Ja poslednjih 20ak dana ne mogu da nahvatam vozilo.

Odnosno, u 5-6 navrata sam u tom periodu zvao, bukvalno sva veca udruzenja i nista. Poslednji put zaustavim nekako lika na ulici, pricam mu to, (a nije spic, kisa ili slicno) kaze covek ma to je tako vec neko vreme pogotivo sad oko praznika

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...