Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

U Beograd svracam par puta godisnje (ako i toliko) od pocetka Covida i bas je primetno otezano dobiti Taxi/CarGo/whatever...
 
Silom prilika dosta koristimo taxi usluge i ranije sam uglavnom koristila Naxis app, CarGo ili prosto zvala telefonom i ubode se nesto posle 10ak min max... Sad u aprilu mi se desilo gotovo svakog dana ili vise puta dnevno da ni jedna taxi sluzba nema vozilo, da ga ne mozes naci ni na ulici i da potrosim preko pola h na zvanje taxija ili cekanje da neko stane na ulici! I tako svaki dan...
 
sta je u pitanju? 
nedovoljan broj vozila? Jeftina usluga?
 
Kako se vi sa tim nosite tu u Bg, jel ste primetili ovo sto i ja sa strane ili imate neko bolje resenje?
Nisam taj Yandex nikad isprobala...
uvek chetvrtkom i petkom, ili bilo kad kad pada kisha ili bilo kad kad se deshava neshto neuobichajeno u gradu, nosimo se isto, zovemo po pola sata, pa josh pola vrebamo na ulici. nije sasvim jasno zashto je tako, da linih nrma dovoljno, ali tako je vec par godina (plus dve kovdove, to mora da se dodaje na svaku procenu)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • Haha 1
Link to comment

Koja je najbolja taci aplikacija u smislu da udrezenje odgovori na zahtev, dodje vozilo u roku i slicno ? Vidim da i naxis i pink i lux imaju, plus taj yandex 

Link to comment
10 minutes ago, Lezilebovich said:

Koja je najbolja taci aplikacija u smislu da udrezenje odgovori na zahtev, dodje vozilo u roku i slicno ? Vidim da i naxis i pink i lux imaju, plus taj yandex 

Meni su najbolji Pink i Yandex. Doduše, nisam koristio Naxis. Lux je počeo opasno da trokira u zadnje vreme, dešava mi se da nema vozila u sred radnog vremena u centru grada, a da me pre toga drže po 7-8 minuta na pozivu ili na aplikaciji. Često zovem i Beotaxi, jer i oni imaju veliki broj članova kao i Pink, ali ne znam imaju li aplikaciju.

Link to comment
1 hour ago, lostfanforever said:

U Beograd svracam par puta godisnje (ako i toliko) od pocetka Covida i bas je primetno otezano dobiti Taxi/CarGo/whatever...

 

Silom prilika dosta koristimo taxi usluge i ranije sam uglavnom koristila Naxis app, CarGo ili prosto zvala telefonom i ubode se nesto posle 10ak min max... Sad u aprilu mi se desilo gotovo svakog dana ili vise puta dnevno da ni jedna taxi sluzba nema vozilo, da ga ne mozes naci ni na ulici i da potrosim preko pola h na zvanje taxija ili cekanje da neko stane na ulici! I tako svaki dan...

 

sta je u pitanju? 

nedovoljan broj vozila? Jeftina usluga?

 

Kako se vi sa tim nosite tu u Bg, jel ste primetili ovo sto i ja sa strane ili imate neko bolje resenje?

Nisam taj Yandex nikad isprobala...

 

Vidi gde ti je najbliža taksi stanica i idi tamo, skoro uvek ima slobodnih taksija (pod pretpostavkom da nije pola sata pešaka, naravno). Ja idem ili do Metropola ili do Kalenića, uvek ima slobodnih vozila različitih udruženja, vrlo retko se desi da nema kod Metropola, kod Kalenića ima uvek.

 

Btw, mislim da je uzrok ovome ogromna fragmentacija taksi usluge u Beogradu, ima desetak udruženja barem, plus samostalci, plus Car:Go, a ne postoji centralni sistem pozivanja taksija koji bi prosleđivao pozive na različita udruženja. Stoga moraš da zoveš razne brojeve, pa gde šta i kada nabodeš...

  • +1 2
Link to comment

Fragmentacija doprinosi sa 10% ovom stanju. Najveći je problem što taksi licenci nema dovoljno (a nelegalnost sprečava ove sive varijante da se omasove).

 

Btw, neki dan mi je vozač car go otkrio da juri target od 170 000 dinara u dvonedeljnom nivou za neki bonus. Doduše, delovalo je da baš dosta radi za te pare (plus ne znam koliko od toga ide njemu).

Link to comment

Ја користим кар го када не могу да добијем јандекс и неколико возача ми је испричало грозне приче - рад сваки дан огроман ризик и сл. Један је био у губитку неколико хиљада динара за један месец. Буквално је платио Кар гоу да би радио...

 

Link to comment

Car:Go sam u subotu hteo da koristim posle više od godinu dana bez njihovih usluga, pošto nisam mogao da dobijem nijedan taksi, a nije ih bilo ni na stanici u kraju. Dobio sam poruku da trenutno nema slobodnih vozila u mojoj blizini, ali da za samo 347 dodatnih dinara mogu da budem prioritetan i da će vozilo brzo doći do mene. :lolol:

 

Potpuno sam se vratio na taksi, CG ne koristim više, a posle ovog iskustva neće mi pasti na pamet da ponovo tražim njihovo vozilo.

  • +1 1
Link to comment
Just now, napadaj said:

A koliko je Lux skuplji od ostalih? Vozio sam se njima više puta, ali nisam primetio da ima nekih značajnih razlika.

Па не би смео да буде скупљи. Прописана је макс цена и мислим да је се сви придржавају. Јандекс је једно време имао могућност да у шпицу даш као неки екстра бакшиш унапред да би добио приоритет, али су то укинули.

Link to comment
17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па не би смео да буде скупљи. Прописана је макс цена и мислим да је се сви придржавају. Јандекс је једно време имао могућност да у шпицу даш као неки екстра бакшиш унапред да би добио приоритет, али су то укинули.

 

Čini mi se da sam pre nekoliko godina jednu vožnju platio solidno više nego što bi koštala da sam išao običnim taksijem, pa mi je zato ostalo u glavi da oni imaju više cene.

Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:

 

Čini mi se da sam pre nekoliko godina jednu vožnju platio solidno više nego što bi koštala da sam išao običnim taksijem, pa mi je zato ostalo u glavi da oni imaju više cene.

Ух, ја се сећам да су они били скупљи деведесетих јер су имали као само луксузна возила. Али не знам за после. Вероватно те неко онако успут ошурио...

 

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...