Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Možda misli da je kartel koji gura CarGo jači od taxi kartela, te da se ostavlja više mesta za delovanje CarGo? 

 

Ili možda računaju na nastavak expanzije ilegalnih pa ostavljaju više za sebe?

Svodi se na isto.

Videćemo.

 

Link to comment
4 hours ago, hazard said:

 

Ne razumem. Pojasni

Misli verovatno na to da masa taksista duguje velike pare za porez, i otprilike je fazon da tim koji duguju nece dozvoliti da rade i da ce biti prinudjeni da krenu da voze car go.

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

CarGo bi bili idioti da im to dozvole. Za sad su u CarGo 99% normalni vozaci, ovi wannabe mufjuzi ce im samo srozati uslugu.

Slabo si obavešten, najveći dužnici su već prešli u Cargo, na čelu sa onim čičicom kojeg su pokazali na TV. To što je neko dužan dosta godina za socijalno i penziono uopšte ne znači da će prema tebi kao putniku biti grub i neljubazan.  Uostalom u Car go svih 100% rade bez plaćanja socijalnog, penzionog i poreskih dažbina za vozače (to jest na crno) pa nešto nisam primetio da ti to smeta. 

 

Sve studije o broju taksista se rade na bazi potreba, odnosno  izmeri se promet, onda se izračuna koliko je potrebmo za normalno radno vreme zaraditi za platu koja bi bila približna onoj u GSB. Pre neku godinu je bio predviđen potreban broj 6200 i da je država sprečila divlje taksiranje verujem da bi to sad bilo oko 7000. Pošto nije, divlje taksi firme su legalnim vozačim uzele dobar deo prometa i svako merenje će to pokazati. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Uostalom u Car go svih 100% rade bez plaćanja socijalnog, penzionog i poreskih dažbina za vozače (to jest na crno) pa nešto nisam primetio da ti to smeta. 

 

Nisam siguran da si ovde u pravu. Neki rade u CarGo kao dodatan posao, tako da ime staz na drugoj strani. Ovi koji rade ful obicno imaju svoje firme i rade tako. 

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

 

Nisam siguran da si ovde u pravu. Neki rade u CarGo kao dodatan posao, tako da ime staz na drugoj strani. Ovi koji rade ful obicno imaju svoje firme i rade tako. 

Niko nije prijavljen na socijalno i penziono, niko tu nema dozvolu za vršenje prevoza nt udruženje građana to uopšte može dobiti, a i članstvo u nekom udruženju mora biti registrovano i potpisano a ne klik na telefon. Znači kompletno nelegalno poslovanje. Razumem da vam je simpatično to što su malo jeftiniji, ali to je pre svega zato što su nelegalnim poslovanjem izbegli brojne troškove. Inače se tu radi o divljem taksi prevozu u najbukvalnijem smislu. 

Link to comment

Simpaticno mi je prevashodno sto su uljudni i sa jasnom i fiksnom cenom. Taksisti treba da ociste sljam iz svojih udruzenja ako zele da im se vrati klijentela. 

 

A nevezano za CarGo, mislim da sami vozaci prave svoje firme i tako sebi uplacuju doprinose. 

Link to comment
45 minutes ago, nesha taxista said:

Niko nije prijavljen na socijalno i penziono, niko tu nema dozvolu za vršenje prevoza nt udruženje građana to uopšte može dobiti, a i članstvo u nekom udruženju mora biti registrovano i potpisano a ne klik na telefon. Znači kompletno nelegalno poslovanje. Razumem da vam je simpatično to što su malo jeftiniji, ali to je pre svega zato što su nelegalnim poslovanjem izbegli brojne troškove. Inače se tu radi o divljem taksi prevozu u najbukvalnijem smislu. 

 

Ovo sigurno nije bilo tačno dok su poslovali kao limo servis. Kada im je zakon zatvorio tu varijantu i kada su prešli na fazon udruženje građana i pružanje pomoći na putu, ne znam kako funkcionišu. Ali ranije su mi vozači govorili da jesu prijavljeni preko firmi za limo servis.

Link to comment

evo sad su se pojavili i neki zimizoom, prikupljaju drajvere, a prednost daju ratnim veteranima. nude 10000 dnevno

 

tržišna utakmica, aplikacionog tipa

Link to comment
On 11.12.2019. at 21:14, hazard said:

 

Ovo sigurno nije bilo tačno dok su poslovali kao limo servis. Kada im je zakon zatvorio tu varijantu i kada su prešli na fazon udruženje građana i pružanje pomoći na putu, ne znam kako funkcionišu. Ali ranije su mi vozači govorili da jesu prijavljeni preko firmi za limo servis.

Ma kakvi, nisu kod nas ni u onima koji su stvarno kao limo, znam kako to funkcioniše. Razlika je samo u tome što su tad nekako mogli biti, sad ni ne mogu osim ako se preregistruju kao normalna firma za prevoz ljudi. Ali to neće. 

Link to comment
On 13.12.2019. at 22:05, kud u maglu Simoviću said:

evo sad su se pojavili i neki zimizoom, prikupljaju drajvere, a prednost daju ratnim veteranima. nude 10000 dnevno

 

tržišna utakmica, aplikacionog tipa

Ne znam da li su to ovi, isto na Z ili nešto drugo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...