Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Ima kriminalaca svuda, ovo je zemlja u kojoj je i jedan raniji ministar policije bio obijač trafika, a sadašnji je do guše u krajnje sumnjivim poslovima. Jedino što taksisti ne lažu da kod njih nema kriminalaca. 

Link to comment
2 hours ago, nesha taxista said:

Mora da ima dozvolu, trebalo bi da je obrijan i pristojan, kao i da poznaje strane jezike, ali je recimo poznavanje grada mnogo važnije. Ima tome neko vreme kad sam ostavio auto na popravci i zaustavio nekog momka, rekoh mu adresu i on poče da mandrlja po navigaciji. Rekoh - dečko, ako ne znaš gde je nije problem, pokazaću ti, ali ako te još jednom budem video da gledaš u taj telefon umesto na put baciću ti ga kroz prozor!

Šta znači "poznavanje grada" u Beogradu gde se nazivi ulica menjaju često, gde za mesec dana niknu nove adrese i ulice?

Kako to taksi vozači nauče i bez navigacije a drugi ne?

Edited by Tale
Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Meni aplikacija cargo ne radi već danima. Nisam koristila za vreme korone, od marta.

Pre neki dan sam je pokrenula ponovo, app traži da se ulogujem, kad ukucam svoj mejl: "Application has stopped" i ugasi se.

I tako stalno i stalno i stalno, više i ne pokušavam.

Radila mi juče (iOS).

Link to comment
30 minutes ago, Tale said:

Šta znači "poznavanje grada" u Beogradu gde se nazivi ulica menjaju često, gde za mesec dana niknu nove adrese i ulice?

Kako to taksi vozači nauče i bez navigacije a drugi ne?


Ma to je samo bezvezan izgovor. Čuj kao radi sigurnosti da “ne gleda u telefon” :lolol:. Nigde u svetu satnav nije zabranjen, jedino što se desilo da mušterija više ne može biti zajebana.

  • +1 1
Link to comment

Dovoljno je samo da možeš da oceniš taksistu i da pogledaš ocenu pre prihvatanja da ljudi zaborave na car:go. U srpskom taksiju mi najviše smetalo što posle nekih vožnji se zapitam koliko ljudi se ovako vozilo i da ovaj taksi još vozi ljude.

A taksisti bi morali i da razumeju da vožnja po gradu ne zahteva više neko specijalno znanje i da nije potrebna neka kvalifikacija da bi vozio taksi. I u takvoj situaciji razumljivo je da žele da im zakon štiti posao, poziciju i zaradu, ali da će stvari pre ili kasnije morati da se menjaju.

Link to comment

Svuda u svetu su se promenile. Uber je po svom dolasku i popularizaciji postao breath of fresh air. U Americi sam jedva dočekao da mogu da ih koristim. Jebo te, van žutog taksija u NYC je bilo skoro nemoguće platiti karticom. Auta očajna, ne baš kao u Srbiji, ali ne daleko, usereš se od likova koji voze. Tek došao, nemam keš, i onda regularno prave sranje. Od tada se eve promenilo. U Poljskoj, Singapuru, Indoneziji, Maleziji, nema gde nisam bio i to mi je uvek prvi izbor. U Parizu mi čovek vratio novčanik i pasoš, sam me nazvao i dok je odbacio prethodnog klijenta došao za 30 minuta. Kad bi to većina taksista uradila bilo gde? Sad u UK ima sve više lokalnih aplikacija koje rado koristim nego Uber. U Belfastu FonaCab, u Glazgovu Hampden, u Yorku YorkCabs... Njima prednost zato što više paze na svoje vozače. Black Cab u Londonu samo kad moram.

Link to comment

Da, mislim na to da će i u Srbiji morati da se menjaju. Mada tu svi misle na Beograd, pošto niko ne može da bude konkurentan sa cenama u unutrašnjosti. Taksisti u unutrašnjosti bi verovatno imali druge prioritete u zakonu od zabrane konkurencije.

Link to comment

Grozim se tog ocenjivanja. Ljudi u kargo su bili kripi ljubazni. U 99 posto slučajeva im dajem 5 zvezdica bez obzira kako voze. 

 

Ako mi ne kaže dobar dan, ne oslovi me po imenu i ne bude razdragan kao da smo najbolji drugari neće moći da radi. 

 

More mrš bre

Link to comment

Meni su ukinuli ocenjivanje jos prosle gosine, samo sam petice davao. A bilo je situacija da je zasluzio 0. Neka ga, ne vozi jer voli nego ga muka naterala, ne moram i ja da ga gazim

Link to comment

Mene je Car Go počeo da ozbiljno nervira. Obično ga koristim uveče kad se vraćam kući sa posla, i primetio sam da je postala redovna pojava da u najjeftinijoj kategoriji nemaju vozila uopšte ili da imaju neka bizarna vremena odziva (mislim, 15 minuta za Energoprojekt, helou). U ovim skupljim kategorijama vozila obično bude u nekom razumnom vremenu (mada mi se i tu dešavalo da uzme vožnju iz Savamale ili tako neke lokacije), ali mi je cena tu kao do zovem taksi ili još i više, ako je najskuplja kategorija. Povrh svega, dok je srednja kategorija ranije označavala neki noviji auto, danas me je npr. u srednjoj kategoriji vozio Reno Megan koji je star brat bratu najmanje 6-7 godina i prešao barem 150 hiljada.

 

Suma sumarum, razmišljam se vrlo ozbiljno da ih deinstaliram. Jedino što mi je još uvek zgodno je što se plaća karticom bez napominjanja (mada ovo radi i kod taksi aplikacija), sve ostalo je postalo isto ili lošije nego u taksiju.

Link to comment

Ja sad vrlo često "izduvam" za vožnju kod CG i to me baš nervira.
Dok npr. Naxi nikad nije prodao a sad može keš karticom ili preko aplikacije...

... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Krcun said:

Meni su ukinuli ocenjivanje jos prosle gosine, samo sam petice davao. A bilo je situacija da je zasluzio 0. Neka ga, ne vozi jer voli nego ga muka naterala, ne moram i ja da ga gazim

I ja sam žaobitan, ne bih davao jedinice. :) Ali bih voleo da znam šta da očekujem.

Link to comment
16 hours ago, Tale said:

Šta znači "poznavanje grada" u Beogradu gde se nazivi ulica menjaju često, gde za mesec dana niknu nove adrese i ulice?

Kako to taksi vozači nauče i bez navigacije a drugi ne?

Stvar iskustva prijatelju, prosečan regularni taksista ima nekoliko puta duži staž nego onaj u Car go. Objasnio sam ti još na prošloj strani da ne bih kao putnik prihvatio da moj vozač gleda u navigaciju/mobilni tokom vožnje. Od taksiste se prirodno očekuje da poznaje grad u kom radi. Pre nekog vremena mi se desilo da sam u toku vožnje konkurisao na sledeću pritiskom na taster tableta i posle na isti način potvrdio prijem. Znači samo to, nikakvo dugo gledanje van puta, ali me je svejedno žena koju sam vozio zamolila da više ne diram tablet dok je vozim. Verovao ili ne, ljudi gledaju na te stvari i žele da se osećaju sigurno. Doduše sad već polovina putnika samo kaže kuda će i nastave da gledaju u svoje prepametne telefone. U Car go je sigurno taj procenat i veći. No, to je vaš problem, a inače je sasvim normalno da putnik želi vozača koji poznaje grad i ne mora da gleda u navigaciju. Priličan broj taksi firmi još uvek ima i radio stanice pa tu vozač može i na taj način da dobije informaciju, dakle opet bez skretanja pogleda s puta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...