Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jesam li to nešto propustio ili car:go više ne postoji? Na app stoji neka coming soon batler opcija, ugašen FB i Instagram a sajt ogoljen do nule...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
Jesam li to nešto propustio ili car:go više ne postoji? Na app stoji neka coming soon batler opcija, ugašen FB i Instagram a sajt ogoljen do nule...

Sent from my H3213 using Tapatalk


I ja pre 5 dana, a i u kombinatu koriste redovno ovih dana



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Moja greška, vidim da su menjali malo app pa je batler opcija default a to još ne radi. Nisam ih koristio dva meseca pa mi danas zatrebalo a vidim nigde ih nema.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

U car go vs taxi pollu svakako glasam za car go, ali i car go mi ide nenormalno na kurac. Počevši od mega smaračkih mejlova i notifikacija o njihovim akcijama... preko nedorečenog pravilnika... pa do bzvz supporta.

Na primer, desilo mi se da neće da me prihvate u kola sa mačkom (u transporteru), jer samo mini klasa prima životinje, a eko ne prima. Ali kad zoveš mini dođe ti eko vozilo (čak mi jedan vozač rekao da mini vozila više ni ne postoje). 

Kad sam pisala supportu, rekli su da je stvarno tako, a kad sam pitala da mi linkuju pravilnik prema kome je to tako, pošto na aktuelnom nema, samo su me iskulirali.

 

 

Edited by Shitgenstein
Link to comment

Prekršajni sud u Beogradu doneo je oslobađajuću presudu u sporu protiv Udruženja građana Kargo, kojim je dokazano da oni ne obavljaju nelegalnu taksi delatnost, izjavio je danas direktor kompanije Kargo tehnolodžis Vuk Guberinić u obraćanju novinarima ispred zgrade suda.

 

Guberinić je istakao da je Prekršajni sud naveo da je taksi javni prevoz dostupan svim građanima, dok je Kargo privatna usluga dostupna isključivo članovima udruženja Kargo.

On je rekao da je Prekršajni sud konstatovao i da postoji razlika u samoj naplati, odnosno da u taksiju građani plaćaju prevoz vozaču, dok se u Kargo ne naplaćuje prevoz, već postoji naknada za korišćenje softvera ( :ajde:). Isto tako, utvrđeno je da se za naplatu usluge taksija koristi taksimetar, dok Kargo koristi aplikaciju.

Guberinić je izrazio nadu da će sudovi i u drugim predmetima protiv Kargo postupiti u skladu sa ovom odlukom Prekršajnog suda, i doneti oslobađajuće presude. On je naglasio da su članovi njihovog udruženja u proteklom periodu trpeli različite napade, oduzimanja vozila, hapšenja, ali i veliki broj inspekcijskih kontrola.

Predsednik Udruženja građana Kargo Aleksandar Vučić istakao je da je ovo „istorijski dan za više od 800.000 članova udruženja, kao i za više od 4.000 pružalaca Kargo usluge, ali i za sve građane Srbije“ jer je, kako je rekao, doneta „pravedna presuda u interesu građana, a ne lobi grupa i taksi kartela“.

On je dodao da je u oslobađajućoj presudi konstatovano i da je inspektor drumskog saobraćaja grubo prekršio Zakon o inspekcijskom nalogu, a da se inspektor čak nije odazvao prvom pozivu na saslušanje.

Oslobađajuća presuda doneta je u postupku koji se vodi od maja 2019. godine, po prijavi saobraćajnog inspektora za nelegalno bavljenje taksi prevozom. Kako je istaknuto, u ovom slučaju korišćen je tzv. prikriveni islednik, inspektor koji se lažno predstavio i koji je naveo člana Kargo na šlep službu koja je pokušala, kako naglašavaju u Udruženju, da mu oduzme njegov privatni automobil.

 

 

https://www.danas.rs/drustvo/kargo-oslobodjen-optuzbe-dokazano-da-ne-obavljaju-nelegalno-taksi-delatnost/

Link to comment

mala charka medju prijateljima.

taksi se placa novcem a kargo parama.

kod nas apsolutno sve mora da vredja razum. ali samo gledash sa koje si strane i sve ok :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

sve nesto razmisljam dzaba se svadjaju i da ce posle krize uleteti uber, didi ili yandex, izbactii lokalnu boraniju i monopolizovati trziste.

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...