Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

9 hours ago, laser lotus said:

 

Osim ako mi nešto nije promaklo niko nije spominjao takvo odbijanje vožnji već izbjegavanje dolaska na poziv kad procjene da mogu nekog da oderu na kvaku. Surge pricing na srpski način.

 

Ima li još zemalja gdje lopovluk sprečavaju vaučerima? Možda sam ja imao samo ludu sreću ali na par aerodroma u inostranstvu gdje sam uzimao taksi nikakvih problema nije bilo, a nije bilo ni vaučera.

 

Sa ostalim se manje-više slažem osim što mislim da bi uvođenje konkurencije mnoge stvari vrlo brzo dovelo u red.

 

 


La Guardia aerodrom u Njujorku, bar tako beše pre nekoliko godina - poslednji put me je drugar pokupio sa kolima pa nisam primetio. Belfast City takodje, ne znam za International, no verujem da je isti fazon.

Link to comment

dobar, pametan i vredan može da izađe na oko sto hiljada

 

ako mu se dogodi neko čukanje, ima samo gubitak 

 

ako se razboli i ne može da radi, nema nikakve prihode

 

ako ide na odmor, ne čeka ga plata kada se vrati

 

tako da tih stotinak hiljada mora da pokrije dosta toga

 

to je bio razlog zašto baš i nisam oduševljen monopolom koji imaju, tj mislim da monopol nije primenljiv na pojedinačne taxi vozače

Link to comment

Ovo sa porezom "nije na njima nego na državi"...
Pa tako onda možeš da "ukineš" milion nekih zalerki na nepravilnosti...

-Neko ti se parkirao, da ne možeš da prođeš?

Pa nije do njega, što ga ne nosi pauk.

-Gazda ti nije uplatio doprinose

Pa nije do njega što ga ne juri inspekcija

To što neko nije sankcionisan, ne umanjuje njegov prekršaj, osim u smislu da ga stimuliše da nastavi da krši zakon.

To što neko nije uhvaćen u lopovluku, a realno je priznao krađu, ne umanjuje njegovu osobinu da je sklon krađi.



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
5 minutes ago, dragance said:


La Guardia aerodrom u Njujorku, bar tako beše pre nekoliko godina - poslednji put me je drugar pokupio sa kolima pa nisam primetio. Belfast City takodje, ne znam za International, no verujem da je isti fazon.

Nije da ti ne vjerujem da je bilo tako ali sad pogledah par linkova na netu za LGA i nigdje ni riječi o vaučerima - možeš da biraš taxi (taximetar), Uber, minibus...

https://www.nycbynatives.com/visitors_center/lga_to_manhattan.php

Quote

Travel By Taxi

This is the easiest and relatively reasonably priced way to get from LaGuardia to anywhere in Manhattan or the entire city of New York. The meter will determine the fare you'll need to pay for the trip from LGA to Manhattan (or anywhere in the city) and is per car with a maximum of 4 people. Traffic during rush hour is horrendous, so that will impact how much your fare will be.

 

Link to comment
9 minutes ago, Braća Strugacki said:

dobar, pametan i vredan može da izađe na oko sto hiljada

 

ako mu se dogodi neko čukanje, ima samo gubitak 

 

ako se razboli i ne može da radi, nema nikakve prihode

 

ako ide na odmor, ne čeka ga plata kada se vrati

 

tako da tih stotinak hiljada mora da pokrije dosta toga

 

to je bio razlog zašto baš i nisam oduševljen monopolom koji imaju, tj mislim da monopol nije primenljiv na pojedinačne taxi vozače

jbg, to je cena slobode da ne radis kad ti se ne radi. odnosno toga sto si preduzetnik. taksista zaposlen u firmi kao vozac ima sva prava koja proizilaze iz radnog odnosa, pa tako i placen odmor i placeno bolovanje. a u slucaju udesa i zamensko vozilo, jer se pametnom gazdi ne isplati da mu zaposleni sedi i duva u prste dok mu se popravlja auto.

 

ali bg taksisti su svaki pokusaj takvog organizovanja uspesno sjebali

Edited by Grunf
Link to comment
32 minutes ago, laser lotus said:

Nije da ti ne vjerujem da je bilo tako ali sad pogledah par linkova na netu za LGA i nigdje ni riječi o vaučerima - možeš da biraš taxi (taximetar), Uber, minibus...

https://www.nycbynatives.com/visitors_center/lga_to_manhattan.php

 


Kazem, beše to pre nekoliko godina. Mislim da je tada sranje bilo dobiti i Uber, tj morao si ići na posebno mesto u pripizdini. Što se Newarka tiče, tu sam se debelo zajebao uzimajući taksi, jer zaglavi u gužvi ispred tunela. Došlo me je skoro $80 do Hells Kitchen. Umesto da sam uzeo Skytrain za desetak dolara ili koliko je već. 

Link to comment

Car go ugasio stranice na svim drustvenim mrezama. Donekle i razumljivo jer vec mesecima ispod svake objave imaju stotine negativnih komentara.
Navodno bivsi vozaci mini klase koji su otpusteni spremaju kolektivnu tuzbu.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Link to comment
On 18.2.2020. at 9:51, Grunf said:

jeste, postala je politicka igra. mislim da na pocetku nije bila. ali to mi je manje bitno. mene jako smara sto taksisti zadrzavanje stecenih privilegija i monopola nazivaju borbom za pravnu drzavu.  a sto se zarade tice, dobar i pametan taksista u bg moze da dodje do stotinak hiljada. 

Borba protiv nelegalnih firmi koje se bave taksi prevozom i jeste borba za pravnu državu. Zašto Car - go u Švajcarskoj gde ima ispostavu ne radi na ovakav način? Tamo posluje isključivo s legalnim taksistima. Ako bi probao s divljom varijantom kao u BG i u ovom obimu brzo bi završio tamo iza rešetaka. Sve to zna on jako dobro, a znaš i ti. I cela svar je u procentima. U Švajcarskoj naravno ne može onog s kim ima ugovor da odere za 30%, a ovde može. 

Link to comment
34 minutes ago, nesha taxista said:

Borba protiv nelegalnih firmi koje se bave taksi prevozom

 

A kad ce konacno poceti borba protiv divljih taksista?

Oni ti manje smetaju nego CarGo koji je oko 100km daleko od NS?

Link to comment

Evo i u Londonu, baš danas, kod Waterloo stanice video plakat “fight against transport for London killing our taxi trade”! Ej, borimo se protiv jednog od najboljih javnih prevoza na svetu (tube, bus) da ne uništi nas taksiste. Pa svuda su ista govna. Elem, stigao Ola u London :) (slično uberu).

Link to comment
Borba protiv nelegalnih firmi koje se bave taksi prevozom i jeste borba za pravnu državu. Zašto Car - go u Švajcarskoj gde ima ispostavu ne radi na ovakav način? Tamo posluje isključivo s legalnim taksistima. Ako bi probao s divljom varijantom kao u BG i u ovom obimu brzo bi završio tamo iza rešetaka. Sve to zna on jako dobro, a znaš i ti. I cela svar je u procentima. U Švajcarskoj naravno ne može onog s kim ima ugovor da odere za 30%, a ovde može. 
A to o pravnoj državi i pravdi ste shvatili tek kad se pojavio neko ko vas udara po džepu direktno?
Gde ste bili sve ove godine da se borite protiv onog divljanja na aerodromu i štajgi?
Da protestvujete protiv kolega koje ne plaćaju poreze?
Protiv divljih taksista?
Pa bilo vas je baš briga jer niste toliko bili ugroženi...
Prvdoljubivost taksista...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

nisam znao da je nesha taksista svi taksisti

 

vozim se sa aerodroma taksijem poprilično često i nisam imao nijedan problem već dugo

 

ja jedino ne volim taksiste što su kao i ostali građani ove zemlje, a ne verujem ni da je cargo bitno drugačiji

 

porez i divljake ne mogu da reše drugi taksisti, kao što ni ubice i lopove ne mogu da reše građani koji to nisu

 

 

 

 

Link to comment
40 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

porez i divljake ne mogu da reše drugi taksisti, kao što ni ubice i lopove ne mogu da reše građani koji to nisu

 

 

 

 

Pa ne bi trebalo da resavaju ni car:go, ali su svejedno drkali ceo grad danima, resavajuci ga.

Link to comment
8 hours ago, nesha taxista said:

Borba protiv nelegalnih firmi koje se bave taksi prevozom i jeste borba za pravnu državu. Zašto Car - go u Švajcarskoj gde ima ispostavu ne radi na ovakav način? Tamo posluje isključivo s legalnim taksistima. Ako bi probao s divljom varijantom kao u BG i u ovom obimu brzo bi završio tamo iza rešetaka. Sve to zna on jako dobro, a znaš i ti. I cela svar je u procentima. U Švajcarskoj naravno ne može onog s kim ima ugovor da odere za 30%, a ovde može. 

 

 

Taksisti u Beogradu nikakve veze nemaju sa pravnom drzavom i sasavim sam siguran da se ne bore za istu vec za svoj dzep.

Sto neko rece gore iznad niste se borili protiv divljih kolega (jer niste smeli),a borite se protiv brata premijerke i to na taj nacin sto jebete nas obicne gradjane.Divan nacin borbe je izabran.Pitanje zasto Car -go nema ispostavu u Svajcarskoj :D,zasto taksi u Beogradu ne radi po sistemu po kome radi taksi u New York-u.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...