Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

40 minutes ago, Dzudi said:

 

 

Sve vreme pokušavam da shvatim zašto ste toliko protiv taksista a podržavate nelegalan rad jednog Udruženja. 

 

 

A kako je taxista legalan.

Mislis da su svi takisti zavrsili saobracajnu skolu i polozili drzavni ispit.Evo ja ti garantujem da taj procenat nije veci od 10%.

Dakle kupili su papire na mufte,na mufte su polagali ispite ali im je posao legalan.A ha oce to.

Link to comment
26 minutes ago, laser lotus said:

 

Osim ako mi nešto nije promaklo niko nije spominjao takvo odbijanje vožnji već izbjegavanje dolaska na poziv kad procjene da mogu nekog da oderu na kvaku. Surge pricing na srpski način.

 

Ima li još zemalja gdje lopovluk sprečavaju vaučerima? Možda sam ja imao samo ludu sreću ali na par aerodroma u inostranstvu gdje sam uzimao taksi nikakvih problema nije bilo, a nije bilo ni vaučera.

 

Sa ostalim se manje-više slažem osim što mislim da bi uvođenje konkurencije mnoge stvari vrlo brzo dovelo u red.

 

 

Bukurešt... Odeš do automata, klikneš dugme, izađe ti registarska oznaka taksija i vreme dolaska... Izađeš iz zgrade, sačekaš par minuta i dođu po tebe... Milina...

Link to comment
6 minutes ago, Блок_64 said:

Dakle kupili su papire na mufte,na mufte su polagali ispite ali im je posao legalan.A ha oce to.

 

zaključao blok taksi udruženja u bgd

Link to comment

Ja ne volim generalizacije. Ne znam da li je neko položio poznavanje grada preko veze..ali poznajem one koji su zaista učili i pošteno odradili taj ispit.

 

U ovoj zemlji i ljudi sa fakultetom voze taksi jer nisu otišli iz zemlje a moraju od nečega da žive. 

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, radisa said:

Bukurešt... Odeš do automata, klikneš dugme, izađe ti registarska oznaka taksija i vreme dolaska... Izađeš iz zgrade, sačekaš par minuta i dođu po tebe... Milina...

Beograd, Bukurešt, isti k. ;)

 

Minhen - izađeš iz zgrade, odmah uđeš u prvi taksi, ne oderu te (znam, sad će se neko javiti koga su odrali).

Link to comment
4 minutes ago, laser lotus said:

Beograd, Bukurešt, isti k. ;)

 

Minhen - izađeš iz zgrade, odmah uđeš u prvi taksi, ne oderu te (znam, sad će se neko javiti koga su odrali).

Pa jbg, za kaubojske zemlje, kaobujski principi... Meni to skroz OK...

Link to comment
3 hours ago, Dzudi said:

 

 

U ovoj zemlji i ljudi sa fakultetom voze taksi jer nisu otišli iz zemlje a moraju od nečega da žive. 

 

 

 

Pa bi malo sprecili sad neke druge da to isto rade...

Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

zašto se taksisti ne bune protiv divljaka je vrlo jednostavno - tu je država da zaštiti pitome, a što ona ne funkcioniše u tom slučaju nije krivica taksista

 

o pominjanom monopolu i broju vozila - smisao licenci (ne osnovni, ali bitan za taksiste) je da budu otpremnina na kraju radnog veka, ali kod nas njima nisu raspolagali taksisti, nego grad, ko je tu dobijao otpremninu, ne znam

 

sam monopol je precenjen, u gradu postoji previše vozila, a ne može da ih nikada bude dovoljno da zadovoljeve potrebe tokom jednočasovnog špica, dan ima 24 h

 

itd

A sto onda nisu pustili drzavu da njih krotke zastiti i od car:goa, nego su danima maltretirali ceo grad? 

 

sto se tice tog sistema licenci-moze, al prvo da se organizuje da ih kupe. Dosta je bzvz da prodaju za grdne pare nesto sto im je poklonila drzava, a isto to uskracivala nekom broju ljudi, jer su oni prvi sto su vec dobili poklon to trazili.

 

Ako je monopol precenjen, sto ga tako grcevito brane? 

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ako dobijem mini (više se ne dešava), i ako ne doda neki kilometar jer ga tako vodi aplikacija...

Mini i eco klasa ti je razlika oko 20 % u ceni, sto ti kao korisnik za jednu ili dve voznje jedva i primetis, tj nije neka znacajna razlika. 

Sto se tice te price o duzoj voznji na navigaciju mislim da ni to ne pije vodu, sigurno nece navigacija voditi par km duze za neku rutu. A i svakako uvek ti mozes da kazes vozacu kojim putem zelis da ides, jer je navigacija samo informativnog karaktera za klijenta. Svakako da nije obavezujuca.

Inace, bas puno stranaca se vozi sa CarGo, za vikend sam skoro pola vremena pricao na engleskom.

Link to comment
7 hours ago, Dzudi said:

Ja ne volim generalizacije. Ne znam da li je neko položio poznavanje grada preko veze..ali poznajem one koji su zaista učili i pošteno odradili taj ispit.

 

U ovoj zemlji i ljudi sa fakultetom voze taksi jer nisu otišli iz zemlje a moraju od nečega da žive. 

 

 

 

 

Poznavanje grada i drzavni ispit nisu isto.Kao i saobracajna skola.To su neke osnovne stvari.Najvici broj njih je sve te ispite polozio u padinskoj skeli,zabeli....pa otuda i tolika ne kultura kada je u pitanju skretanje bez migavca,stajanje gde hoce jer mu se moze.

I kako je taj sa fakultetom iz tvoje price postao taksista.Okrenuo 980.....i rekao ja hocu da budem taksistaoni mu rekli nema problema dodji posto imas zavrsen fakultet.

Link to comment

ne, nisu uzimali u obzir završen fakultet, najčešće su u pitanju ljudi iz nekadašnjih državnih firmi, tranzicioni gubitnici, prošli proceduru normalno i izašli na taksi, da negde doguraju do penzije

 

ovo za padinjak i zabelu nije tačno, što bi se zezali sa dozvolama kad mogu da divljare?

 

Link to comment
2 hours ago, Grunf said:

A sto onda nisu pustili drzavu da njih krotke zastiti i od car:goa, nego su danima maltretirali ceo grad? 

 

sto se tice tog sistema licenci-moze, al prvo da se organizuje da ih kupe. Dosta je bzvz da prodaju za grdne pare nesto sto im je poklonila drzava, a isto to uskracivala nekom broju ljudi, jer su oni prvi sto su vec dobili poklon to trazili.

 

Ako je monopol precenjen, sto ga tako grcevito brane? 

 

to sa car:go je politička igra, instrumentalizovani su, što bi oni kao grupa bili svesniji od prosečnog građanina srbije

 

ne verujem da će ikada licenca biti vlasništvo taksiste, grad raspolaže licencama i tako će ostati

 

brane monopol zato što nemaju alternativu, mada mislim da precenjujete njegovu vrednost

 

koliko taksista može da zaradi mesečno i koliko mu ostane?

Link to comment
30 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

to sa car:go je politička igra, instrumentalizovani su, što bi oni kao grupa bili svesniji od prosečnog građanina srbije

 

ne verujem da će ikada licenca biti vlasništvo taksiste, grad raspolaže licencama i tako će ostati

 

brane monopol zato što nemaju alternativu, mada mislim da precenjujete njegovu vrednost

 

koliko taksista može da zaradi mesečno i koliko mu ostane?

jeste, postala je politicka igra. mislim da na pocetku nije bila. ali to mi je manje bitno. mene jako smara sto taksisti zadrzavanje stecenih privilegija i monopola nazivaju borbom za pravnu drzavu.  a sto se zarade tice, dobar i pametan taksista u bg moze da dodje do stotinak hiljada. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...