Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Evo mene u Cirihu ovih dana, voze ljudi trotinete po kiši samo tako. Znači tehnoloških problema nema, videćemo voljni momenat kakav nam je u odnosu na Švajcarce. Istina, lako je po kiši, video bi ih da imaju košavu :D

Edited by Svarog
Link to comment
56 minutes ago, Svarog said:

pa to i kažem, Švajcarci kisnu ko miševi na ovim trotinetima i izgleda da im ne smeta.

videćemo kakav je naš čovek trotinetista.

 

Celice se ceo zivot. To ti je kao kad odes na balticko more, cvokoces dva dana pre nego sto se prehladis, a oko tebe decurlija uziva u plicaku.

Link to comment
On 4.11.2019. at 11:18, Venom said:

sustina ideje aplikacije™

 

http://laborcenter.berkeley.edu/the-uber-lyft-ballot-initiative-guarantees-only-5-64-an-hour/

 

Uber, Lyft, and DoorDash have unveiled their ballot initiative to undo historic worker protections ...  The initiative claims drivers will receive a guaranteed pay equal to 120% of the minimum wage (that would be $15.60 in 2021 ... After considering multiple loopholes in the initiative, we estimate that the pay guarantee for Uber and Lyft drivers is actually the equivalent of a wage of $5.64 per hour. 

 

1. Driver waiting time is not counted as work time

 

itd.

uber-lyft-gray-background-logos.png

 

U sustini, nije daleko od Amazon modela, koji izgleda otprilike ovako:

* desetine, ili stotine hiljada radnika urinira u plasticne flase i sere u kante za djubre da bi ispunili kvotu isporuke paketa (posto ne mogu da stignu da odu do WC-a)

* nekoliko hiljada visoko kvalifikovanih tech radnika zivi solidan zivot

* jedna osoba zivi ovako:

 

 

 

Jeste, samo što postoje i bitne razlike. Ako recimo radnik Amazona zaspi na poslu uglavnom se neće desiti ništa ili eventualno nešto samo njemu. Međutim, ako taksi vozač (nebitno da li je naručen aplikacijom ili telefonom) zaspi na svom poslu onda se dešavaju ovakve stvari:

 

https://www.telegraf.rs/sport/rusija-2018/vesti-rusija-2018/2967437-taksi-uleteo-medju-ljude-u-centru-moskve-8-osoba-povredjeno

 

https://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/hrvatska/taksist-na-sezonskom-radu-zaspao-sam-i-skoro-ubio-troje-ljudi?fbclid=IwAR2f9Qd5cVGQ_hPixU7n-E5IjWvfuRV_rbkwSDeCWPBmpoKPJhHR53V7A_s

 

To su recimo prvi slučajevi na koje sam naleteo u kojima su vozači ''aplikatorskih'' taksi firmi otvoreno priznali da su zaspali za volanom tokom vožnje i izazvali saobraćajne nezgode sa teško povređenim licima koja uglavnom nisu imala nikakve veze s bilo kakvim taksijem. Jedan je skrenuo s puta na trotoar i pogazio 8 ljudi na njemu dok je drugi prešao vozilom na suprotnu stranu i izazvao čeoni sudar. 

Zašto su ovakvi događaji redovna pojava tamo gde se dešava trka u cenama ko će biti jeftiniji? Taksista neke pare mora doneti kući i ako ga smanjenom cenom dovedete u situaciju da to ne može za 8 sati nego za 15 onda će on raditi tih petnaest sati pa kako mu bog da. To smo imali u Novom Sadu kad je pre oko 6 godina bio rat cena. Ogroman broj nesreća koje su izazvali usnuli taksi vozači. Neke situacije sam čak i lično video. Sem toga, zbog velikog broja jeftinih vožnji i taksija često se dešavalo  da većina vozila u nekoj ulici ili na bulevaru budu taksiji čime je naravno kretanje svih ostalih bilo otežano. Sve su to razlozi zbog kojih je zakonodavac predvideo ograničen broj vozila i fiksnu cenu. Jednostavno se videlo da je u situaciji kad imamo rat cena na dobitku ona debela manjina koja se vozi taksijem, a na gubitku i u fizičkoj opasnosti svi ostali koji naravno čine veliku većinu. 

 

U Beogradu sad imamo situaciju da premorene taksiste u Car - go firmi po premoru počinju da prate i legalni taksi vozači iz razloga koje sam već gore naveo. Svi oni gube, samo don Guberinić rutinski uzima svoj reket i na dobrom je putu da stekne imovinu kao taj s tvoje poslednje slike. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Radno vreme od 12 sati je zaista previse a toliko otprilike rade svi u CarGo (i oni koji iznajme auto i oni koji imaju svoj). Danas sam isao sa jednim, kaze da mu se za manje jednostavno ne isplati. 

 

To bi trebalo smanjiti samo mislim da ce se prica o tome povesti tek kada se desi neka nesreca. 

Link to comment

ne znam zasto, ali u beogradu je taksi skuplji nego u moskvi i pekingu. nije toliko do cene goriva sigurno.

 

ja sam prilikom boravka u beogradu koristio yandex applikaciju. nisam znao da radi, slucajno sam je pritisnuo i bio prilicno iznenadjen kada su mi iskocili karta sa vozilima u pokretu. radi, ali se nesto duze cekaju kola.

Link to comment
17 minutes ago, Shan Jan said:

Radno vreme od 12 sati je zaista previse a toliko otprilike rade svi u CarGo (i oni koji iznajme auto i oni koji imaju svoj). Danas sam isao sa jednim, kaze da mu se za manje jednostavno ne isplati. 

 

To bi trebalo smanjiti samo mislim da ce se prica o tome povesti tek kada se desi neka nesreca. 

Ne može da se tek tako smanji, sam ti je čovek rekao. Morao bi da uz isti obim posla ima veću cenu. 

Link to comment
On 5.11.2019. at 11:37, Venom said:

 

Celice se ceo zivot. To ti je kao kad odes na balticko more, cvokoces dva dana pre nego sto se prehladis, a oko tebe decurlija uziva u plicaku.

 

Upravo to hteo da napišem.

 

Sto puta u Cirihu sam se zajebao jer sam pogledao kroz prozor i video da niko ne nosi kišobran i pomislio da kiša ne pada. Kad ono...često i više od rominjanja

Link to comment

Cameo aplikacija je mnogo dobra. Štuca pa ne možeš da tako naručiš vozilo, ali u sekciji "help" je broj telefona pa nazoveš, ispričaš se sa onom tetom što ima lep glas i super.:s_d:

Link to comment
 
Upravo to hteo da napišem.
 
Sto puta u Cirihu sam se zajebao jer sam pogledao kroz prozor i video da niko ne nosi kišobran i pomislio da kiša ne pada. Kad ono...često i više od rominjanja
to je zemlja za nas shto kisnemo bez pardona :D


glede kamea. nikad probala aplikaciju, nego zovemo tetu, teta poshalje poruku, chika zove da potvrdi, mi zovemo chiku da pitamo gde je, chika zove nas :rolf:

preterujem. ali mora da se ukalkulishe vreme za diskusiju.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...