Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

14 hours ago, Mos said:

Čestitke Omiljenom, fancy-ju i kojotu (i fins fleetu?). 
 

Meni ovaj bubble bio kul odradjen. Jeste bilo shitty bez publike ali 2.5 meseca košarke je bolje nego ništa, plus je bilo dobre košarke.

 

A sad, GM sezona!

Ha bre? Pa svaki post ovde mi hejtovanje Lejkersa.

 

Jebiga. Opet da ponovim, ima 5 timova koji bi kompletni bili bolji od Lejkersa. Ali sbb kbb, ovako kako su igrali, bili su bolji od svakog tima sa kojim su se susreli. Kisele cestitke. Zasluzeno.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Fins fleet said:

Ha bre? Pa svaki post ovde mi hejtovanje Lejkersa.


Ma noćas sam zombirao pa sam tvoj post povezao nekako sa željom da Džimi maši bacanja. Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo :D

Link to comment

A kako stoji ove godine Stanley cup sa gledanoscu u odnosu na prethodne? Kako je TV publika ispratila finale Bajern-PSZ u odnosu na proslost? Kako se gledao teniski US Open u odnosu na neka prosla? Kako stoji F1?? Itd itd

 

Da mozda svet generalno sport zanima sve manje? I ubrajaju li ti zaludjenici sve raspolozive platforme za gledanje? 

 

Smara pokenjavanje po NBA koja po zanimljivosti i raspolozivom talentu stoji zapravo nikad bolje. Na stranu sto je reper stalno gledanost Dzordana, bice koje je apsolutno nedodirljiv marketinski proizvod u istoriji.

Edited by dillinger
  • +1 1
Link to comment

Liga sampiona je imala ogromnu gledanost ove godine, delom zbog toga sto su se ljudi uzeleli fudbala, a delom i zbog final8 formata koji je, ako ne bas pravedan, bar izuzetno uzbudljiv.

 

Da se ne lazemo, pizdarija sa Kinom je ozbiljno uticala na ove NBA brojke, plus malo preklapanje sa NFLom, plus malo antiklimaks finale PO, nije bilo Lakers-Celtics finala, ili Lebron na Janisa, ili Lal-Lac itd.

Link to comment

pizdarija sa Kinom nema nikakav uticaj na ovo. Brojke su samo sa USA tržišta. Tu se niko ni ne seća bilo kakve pizdarije sa Kinom koja se dogodila pre godinu dana. a i da se seća ne znam kako bi to uticalo na bilo šta.

fora je da je NBA (i hokej) uleteo u termin fudbala, a i bejzbol playoffa, svi su se nagurali u iste termine i svako je tu imao manju publiku nego inače, ali NBA i hokej su tu izginuli baš gadno.

NBA je na početku mjehura prvih nekoliko dana imao super rejtinge jer ljudi nisu gledali sport mesecima, ali odmah je to počelo naglo da pada jer su ljudi bili dugo zatvoreni i tevea im je preko glave. a verovatno i inače ljudi u avgustu malo gledaju tv.

u izbornoj godini sport obično ima nešto slabije rejtinge jer te debate imaju ogromnu gledanost, ljudi mnogo više prate vesti i sve to što dešava oko izbora.  

 

brojevi sa streaming platformi se prate, ali kapiram da još nisu uračunati. a mislim da od ove godine ovi što mere sve te brojeve (Nielsen?) počinju da broje i gledaoce koji gledaju utakmice van kuće, tj ljude koji su u kafanama, koji se čoporativno skupljaju kod nekog na gajbi da gledaju itd itd. Nemam pojma kako to rade, ali znam da se do sad to pratilo samo za Super Bowl, a od ove godine će za sve utakmice.

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

ili jos bolje objasnjenje - tzv goat ne mozu da zainteresuje ljude da ga gledaju. zamisli da si najbolja stvar koja se desila u nekom spotu, a ljudi te ne gledaju dok osvajas titulu jer im se ide napolje ili ima neki random lazni fudbal(koji se igra jedan dan u nedelji) na tv-u

  • +1 2
Link to comment

Na poziciju GM-a koji je preskocio po svemu sudeci buduceg visestrukog all-nba igraca (Doncica) je doveden GM koji je poznat po slicnom propustu (Dumars).

 

Dva razlica All-NBA igraca koja nisu bila u stanju dovesti svoje ekipe u PO prosle sezone su odjednom neprikosnovni u tandemu, uz marginalnu pomoc bivsih "asova", tj. postaju prvaci s lakocom uz najbolji skor. Ako su toliko superiorni individualno kako im nije poslo za rukom odvesti svoje ekipe u PO samostalno prosle sezone?

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
Just now, bradilko said:

le bron se povredio prosle sezone 

Lakersi u tom trenutku nisu bili konkurentni za PO, zar ne?

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...