Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

7 hours ago, J.R. Cash said:

Na kraju nije ispalo previse bitno, ali kako je Malone bacio dva preostala tajmauta na kraju :ph34r:

 

Lakersi su skok i tranzicija (uz odbranu) i prilicno su ranjivi kad se to iskontrolise. Uzasno se muce 5 na 5. Nocas nisu dali kos na postavljenu odbranu u poslednjih sest minuta. Al zato 25 poena iz drugog napada na 12 ofanzivnih skokova. To mora da je neki rekord.

 

Ona zona im nije za kurac. Odbranili su prva dva poseda i mislim vise nijedan.

 

 

 

 

Jeste ali zato imaš udvajanja i preuzimanja u pozicionom napadu koja pozivaju ofanzivni skok jbg. Mada je sinoć bilo i dosta situacija kada Jokić, Milsap i bekovi ne zagrade i bez toga. 

Link to comment
33 minutes ago, theanswer said:

 

Jeste ali zato imaš udvajanja i preuzimanja u pozicionom napadu koja pozivaju ofanzivni skok jbg. Mada je sinoć bilo i dosta situacija kada Jokić, Milsap i bekovi ne zagrade i bez toga. 

 

Osim jednom kad je Dwight ostao s Grantom i oduvao ga iako je ovaj imao dobru poziciju, svi ostali ofanzivni skokovi su bili stvar truda i koncentracije. Najgori je onaj kad je Lebron pokupio svoje promaseno bacanje. Ako trazimo strateski uzrok ovolikog broja ofanzivnih skokova, pored velicine Lakersa, onda je to cinjenica da Denver nije neka pretnja u tranziciji pa komotno na ofanzivni skok moze da se posalje koji igrac vise nego sto je to uobicajeno.

Link to comment

Meni je utisak da je Jokic odigrao samo tri utakmice koje se mogu okarakterisati kao bas dobre u ovom plej of-u, sedma protiv Jute , sesta i sedma protiv Klipersa, ovo ostalo je bilo  ispod proseka  ili  su bile prosecne partije,  mnogo bolje je igrao u proslom plje of-u, mada u ovom je imao dosta jace protivnike, on kao prva zvezda tima (mada  mislim da ga je Murry prtekao  u ovom plej of-u), je morao da igra agresivnije, imao on all around napadacki arsenal  i morao je da ga koristi, ume on  da ide na prodore , da sutira sa poludistance, za tri poena, da igra ledjima prema kosu  ,ama bas sve.  Ne postoji razlog da on ne uzme sut za citavu cetvrtinu kao na  trecoj utakmici i ili da uzme jedan ili dva suta kada je sve bilo gotovo kao na prosloj utakmici, cak iako je istina da ga  Murray preskace , (mada ja to nisam primetio jednostavno nije zeleo da se cima u napadu , Grant i Millsap jesu posto oni kada prime loptu gledaju  samo na kos ), kao prva zvezda imas pravo da viknes na saigrace da ti dodaju loptu, ali on je jednostavno  samo posmatrao sa strane  , nije se uopste trudio niti zahtevao da mu se vraca lopta. Kakva je poenta da bude na terenu a da ne bude ukljucen u napad, zbog odbrane sigurno nije:dry:

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, Micko8 said:

Meni je utisak da je Jokic odigrao samo tri utakmice koje se mogu okarakterisati kao bas dobre u ovom plej of-u, sedma protiv Jute , sesta i sedma protiv Klipersa, ovo ostalo je bilo  ispod proseka  ili  su bile prosecne partije,  mnogo bolje je igrao u proslom plje of-u, mada u ovom je imao dosta jace protivnike, on kao prva zvezda tima (mada  mislim da ga je Murry prtekao  u ovom plej of-u), je morao da igra agresivnije, imao on all around napadacki arsenal  i morao je da ga koristi, ume on  da ide na prodore , da sutira sa poludistance, za tri poena, da igra ledjima prema kosu  ,ama bas sve.  Ne postoji razlog da on ne uzme sut za citavu cetvrtinu kao na  trecoj utakmici i ili da uzme jedan ili dva suta kada je sve bilo gotovo kao na prosloj utakmici, cak iako je istina da ga  Murray preskace , (mada ja to nisam primetio jednostavno nije zeleo da se cima u napadu , Grant i Millsap jesu posto oni kada prime loptu gledaju  samo na kos ), kao prva zvezda imas pravo da viknes na saigrace da ti dodaju loptu, ali on je jednostavno  samo posmatrao sa strane  , nije se uopste trudio niti zahtevao da mu se vraca lopta. Kakva je poenta da bude na terenu a da ne bude ukljucen u napad, zbog odbrane sigurno nije:dry:

jokic je proslu (izmedju ostalih) odigrao doktorski

sinoc je jedna od retkih u ovom po u kojima je podbacio

i to podbacio u odnosu na visok nivo koji je sam postavio i koji moze ispratiti eventualno jos par igraca u ligi

 

a i prilicno je bitan faktor u timskoj odbrani, smara vise to prozivanje

 

no ok, ti se ionako verovatno zajebavas

Link to comment

Odigrao je dobro samo prvu cetvrtinu , posle se nije video, u poslednjoj cetvrtini nije ni sutirao a to ih je umalo kostalo poraza. On mora da bude konstantno agresivan, da bi Denver imao sansu protiv Lejkersa , previse je kvalitetan u napadu da bi samo statirao, tu mora i trener da se ukljuci, posto Somborac  ima neki laid back mentalitet i neko uvek treba da ga dobro nariba da bi se ovaj potrudio.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...