Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Znači Lu Vil ode iz Orlanda zbog porodičnih razloga. Snime ga u striptiz baru. Milsap dok je u jebenom bablu uspe da propusti COVID test. Kakvi moroni. 

Edited by theanswer
Link to comment

da li sto su pripremne, ili sto 4 meseca nisu igrali, ili sto izostaju neke zvezde - ovo po kvalitetu vise lici na letnju ligu no na sezonske okrsaje

  • +1 1
Link to comment

Postoji i pristojan level kurcobolje za ove utakmice, što je razumljivo za starije igrače. Verovatno će mini sezona od 8 utakmica biti malo manje loša, a dobre košarke će biti tek od drugog kola plejofa. 

Edited by Mos
Link to comment

Pa dobro, to je sve prilično očekivano, predsezona odavno ne služi kurcu, ovih skrimidža 3 dana dosta čisto da posle 4 meseca osetiš igru protiv nekog drugog ko nije iz tvoje ekipe. Ali mislim i u ovim uslovima se opet dobro vidi ko kako stoji, tipa Vašington opušteno izgubi od onog tima Denvera, vidi se kakva je banda Sakramento, vidi se koliko je Milvoki našpanovan i koliko Janis i dalje spolja ne može da pogodi ništa. Možda je liga otišla toliko u kurac da će i takvi uzeti titulu ali rekao bih da nema šanse. 

Link to comment
18 hours ago, 1n54jd3r said:

da li sto su pripremne, ili sto 4 meseca nisu igrali, ili sto izostaju neke zvezde - ovo po kvalitetu vise lici na letnju ligu no na sezonske okrsaje

 

Zato sto ovo realno i jeste letnja liga (bez publike), ko god na kraju bude sampion, ta titula ne samo da ce imati asteriks, imace i obeliks i iks i oks i zvezdicu i tarabu :D

Edited by Бруклинский
Link to comment

Da, stvarno steta sto nema Sabonisa.

Zaista nedostaje ta neka mastovitost, stavise atraktivnost, sut, tehnika i virtouznost tog raskosnog talenta aka difference maker-a.   

Link to comment

Na Istoku u ovih 8 utakmica do plejofa će biti najinteresantnije videti na šta će da liče Siksersi. Poslednji pokušaj da se od ovog rostera napravi nešto biće sa Miltonom na kecu, Simonsom na četvorci a Horfordom kao šestim igračem. Vidim da Embid opet ima neku povredicu ali bi trebalo da bude spreman za početak. Raspored im je prilično lak, nemaju problema sa nedostatkom ključnih igrača, morali bi da se saberu konačno. U suštini je manje bitno gde će završiti na kraju ovog dela ali taman do plejofa mogu da postave stvari na mesto. 

 

Na Zapadu ko i uvek dosta zanimljivije. Lejkersi su izgubili Bredlija, Ronda isto bar za neko vreme. KCP deluje da se konačno malo probudio, na njega će neko vreme da se prenese teret dok Lebron ne odluči da preuzme totalno igru spolja a to nas čeka u plejofu sigurno. Kao i AD na petici od koje beži ko od krsta. Klipersi su desetkovani cele sezone, pa će tako i početi ove utakmice. Bez Herela za sad i Lu Vila ali u plejofu ako budu kompletni prvi su favoriti za titulu. Kad počne plejof biće igra mečapa naravno a u nekom projektovanom finalu sa Lejkersima će morati da vagaju između Beverlija i Vilijamsa koliko im ko donosi a koliko odnosi. Kada se igra uspori, Vilijams postaje opasan liability u odbrani a i AD vs Herel na 5 meni deluje kao težak  mismeč bez obzira što bi Herel trebalo da bude šesti igrač sezone, ne bi me čudilo da se tu razmisli o Kavaiju na AD a PG na Lebronu.

 

Denver ima dubok tim i ne sumnjam da će se Jokić pojaviti u svom sjaju ovde, ali šta iza njega? Šta je sa Marejem, kakav će se on pojaviti? Ajde što defanzivno moraš da ga kriješ, ali ofanzivno što može da ide od sjaja od očaja. Ako on ne isporuči svoje ili u nedostatku njega ne vidimo neki ludački iskorak Herisa ili Milsapa džaba im sva ta širina u rosteru. Uz to im je Hjuston tradicionalno užasan mečap mada od svih serija u prvoj rundi, tu bih najradije gledao. Jebemumater zaslužio je neko da se posere po tom small ballu. Pomenuti Hjuston je ostao bez Gordona na 2 nedelje otprilike a on je nekako i bio najveći upitnik sad kod njih jer mu je ovo najlošija šuterska sezona u karijeri. Mislim, ako zanemarimo činjenicu da PJ Taker treba da igra peticu. Mada, možda nas je Mori sve zajebavao i Tajson Čendler vaskrsne u plejofu. Juta je izgubila Bogdanovića, sigurno najznačajniji gubitak u ovoj pauzi. Ali, barem Konli pokazuje i dalje znake života, pljuvali su ga za sve pare a on je i pre pauze počeo da igra bolje. Sad je imao isto ok utakmice ovde. Ingls bi morao da odigra nešto mada po meni on igra van granica svojih mogućnost od kad je otišao u NBA. I nije mi jasno da postoji gomila ljudi koji misle da je Gober precenjen. Čovek je zver. 

 

Dalas je izgubio Pauela što je loše ali je Porzingis igrao bolje na pet što je dobro. Dao bih u svakom slučaju veće šanse njima nego npr Oklahomi da dobiju plejof seriju. Iako Oklahoma je baš iznenadila i Pol i SGA igraju fantastično nekako mislim da je to njihov limit. 

 

Što se osmog mesta tiče i onog što će biti najzanimljivije sigurno u ovih 8 utakmica Memfis je kompletan i još mislim da se potcenjuju njihove šanse da budu da završe u plejofu, teško će se desiti da padnu na deveto mesto a onda ih moraš dva puta dobiti ako su osmi. Ali, Portland sa Nurkićem, Pelikansi sa Zajonom, biće interesantno. 

  • +1 1
Link to comment

Denverova dubina rostera je problematična zbog toga što je to skup vrlo dobrih igrača, sa samo jednim konstantno odličnim. Svako od njih može da eksplodira i da odigra fantastičnu utakmicu ili dve, ali isto tako mogu da upadnu i u težak šuterski kanal, kao prošle godine u sedmoj protiv Blejzersa.  U pripremnim utakmicama nisu bili ni blizu kompletni, a postavama koje su igrale je odbrana trojke bila ubedljivo najveći problem. To je donekle i razumljivo, budući da su u tim utakmicama često istovremeno bilo na Terenu Jokić, Plamli, Bol Bol, Milsap i kombinacije te četvorke, plus igrači koji su došli u martu i zimus, odnosno oni koji su stigli još kasnije, ali svakako pre svega treba na tome da rade, pošto im je to i inače problematična tačka. Jokiću su generalno šištala muda da igra, što se najbolje vidi iz poslednje utakmice u kojoj je imao 0 poena, 1 šut i 6 izgubljenih lopti. Najvažnije je to što se dobro kreće, tako da bi se reklo da mu je pauza zbog korone odlično došla da dovede telo u red. MPJ je takođe bio odličan, valjda će da ga zaobiđu glupe povrede.

 

Dion Vejters se dobro pokazao u ovim utakmicama, biće dobar u minutima koje bude dobio. Day to Davis je povređen, ima problem sa okom, ali deluje da nije ništa strašno u pitanju i da će biti spreman za utakmice koje se računaju. JR je namestio ruku, a i ostale ekipe su šuterski baš raspoložene, pa će biti sipanja u svim utakmicama. Jebeni su Lejkersi baš, em su puni veterana koji hoće da dokažu da nije njihovo prošlo, em je LeBron u strašnoj formi, em im je atmosfera u ekipi odlična i stavljam ih u ravan sa Klipersima. Ako PG upadne u svoj užasni plejof mod, dobiće ih Lejkersi.

 

Od borbe za osmo i ja očekujem da Memfis završi u plejofu, a svakako se nadam da Pelikansi neće proći. Zajon mi je simpatičan, ali me hajp nervira, pa bih više voleo da prođu Memfis ili Portland.

 

Gobera mnogi smatraju precenjenim zbog toga što se uglavnom ističe samo kao rim protector, a čim ga odvuku iz reketa, brojke mu padaju. U napadu nije ništa posebno, post igru gotovo da i nema, šut mu je katastrofalan, tako da ima smisla to što ga nazivaju precenjenim. Od Jute ne očekujem mnogo, ne verujem da će uspeti da nadoknade Bojanovo odsustvo. Posebno su najebali ako dobiju Hjuston u prvoj rundi.

 

Oklahoma je zanimljiva i može svakome da napravi problem. Imali su baš dobru sezonu za koju im je predviđano da će biti na dnu zapada i sigurno su naloženi da pokažu da su samo budale mogle da ih potcene.

 

Na istoku ne očekujem iznenađenja, niti mnogo zanimljive serije, osim što mislim da Majami može da stigne i do finala konferencije.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...