Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

ok,bolje je sto sezona odmice...

 

samo ne mogu da se otmem utisku da je  serija a posebno treca sezona metafora stetnosti i zla organizovane,monoteisticke religije i njenog loseg uticaja na civilizaciju..

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

Murder at the Cottage (2021) by Jim Sheridan

 

Ja nešto bolje skoro nisam gledala. Poetika u dokumentarcu - ukratko. Sabila sam 5 jednosatnih epizoda mini-dokumentarne serije u jednom danu.

Sad čekam da prođe malo vremena pa da gledam ponovo...

Ima sve od komponenti koje mene zanimaju - nerešeno brutalno, naizgled potpuno besmisleno ubistvo u Zapadnom Korku, Irska; priroda i deo sveta koji su nestvarni; psihologija glavnih aktera i njihovi životi kroz decenije (ubistvo se desilo par dana pred Božić 1996. godine), različiti pravosudni sistemi... Nadrealan karakter osumnjičenog i neoptuženog u Irskoj, istovremeno optuženog i osuđenog u Francuskoj. 

 

I sve to je u savršenom vođenju priče, vizuelno i dokumentaristički zaokružio tvorac i ovih filmova

 

Ako ne znate ništa o ovom zločinu do sada - NI NEMOJTE UNAPRED DA SE INFORMIŠETE. Samo pogledajte mini-seriju.

 

edit. Zaboravila sam gore korumpiranost policije i nadrealne svedoke koji su odlučivali da neko postane osumnjičen, a posle povlačili iskaze, kao i policiju koja dolazi na uviđaj a pre toga nije imala posla sa ubistvima, pa se pojačanje čeka ako se dobro sećam 24h a žrtva ostaje na licu mesta... ma, nestvarno sve zajedno.

Edited by pt 2.0
  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

to je siguran znak da internet opet histeriše oko nečeg, ali nisam ni približno znatiželjan da saznam šta je u pitanju

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

Može da znači i da je crtać neopevano sranje i da su uspeli nekako da istrigeruju nostalgiju cele generacije koja je odrastala na Skubiju. Nije baš sve uvek teorija neke zavere. 

Link to comment

nije nikakva teorija zavere, prosto 1.3 i 50k glasova (ovo drugo je bitniji indikator) za kratko vreme se ne dešavaju apsolutno organski. to znači da je očigledno popularno hejtovati, a mislim vidim i sam da ceo internet priča o velmi, samo živim u neznanju zašto. nije da bih svakako gledao, ili da cenim da je neki kvalitet.

 

ali da je samo neopevano sranje koje siluje detinjstva bilo bi tipa 4.5 i maximum 10k glasova...i nikoga ne bi bilo previše briga.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
22 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

nije nikakva teorija zavere, prosto 1.3 i 50k glasova (ovo drugo je bitniji indikator) za kratko vreme se ne dešavaju apsolutno organski. to znači da je očigledno popularno hejtovati, a mislim vidim i sam da ceo internet priča o velmi, samo živim u neznanju zašto. nije da bih svakako gledao, ili da cenim da je neki kvalitet.

 

ali da je samo neopevano sranje koje siluje detinjstva bilo bi tipa 4.5 i maximum 10k glasova...i nikoga ne bi bilo previše briga.

 

kombinacija svega i svačega, kako mi se čini

 

internet histerija, sigurno

 

Velma je lezbo, sigurno utiče

 

hejtovanje Mindi Kaling, definitivno

 

 

plus, koliko sam skontao, isforsirana vulgarnost bez nekog smisla (videh neku fotku bubašvaba koje se jebu) i generalna neduhovitost

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Mos said:

Može da znači i da je crtać neopevano sranje i da su uspeli nekako da istrigeruju nostalgiju cele generacije koja je odrastala na Skubiju. Nije baš sve uvek teorija neke zavere. 

 

To sam ja, nemam ni najmanju trunku zelje da odgledam ovo, nisam imao ni pre ovih ocena. Kao da pravis Simpsons movie 20 godina kasnije i glavni lik ti je Milhaus. 

Link to comment

Ja nikad nisam voleo Skubija. Gledao naravno kao svi ali mi je bio repetativan i dosadan. Od tih CN crtaća voleo sam Dextera i ono pile i prase. Tako da Vilmu svakako ne bih gledao iz ugla nostalgije ali kako se ne pojave ti bomberi na Sredi recimo koja vozi 8.2 ocenu? Pa tako što je Sreda odlično napravljena serija (iako puna woke stvari i girl bossinga - to joj ne smeta, naprotiv poboljšava je), a ovo je verovatno uterivanje poruke na max i izbijanje očiju u svakoj sceni. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...