Jump to content
IGNORED

beatoful


MocaVukotic

Recommended Posts

Hvala za ovo :heart: Sad sam se navukao i to je to. Teorija muzike mi je uvek bila dosadna, ali kad se ovako lepo zapakuje onda je uzivanje za slusati.

Super mi je bio Sting. Sve to znas, ali jos bolje kad neko to strucno objasni :)

 

A odlicno mi je i ovo.  Jos jedan dokaz da su genijalne stvari cesto do bola jednostavne

 

 

 

 

@Indy Hvala za i Joni Mitchel 

Link to comment

Od srca preporucujem da gledate i slusate analize i komentare Čilija Gonzalesa, koji je i sam izvrsni muzicar, Indy-ju je sigurno poznat. On sve dobro prozima i uvek bude zanimljivo (i ne duze od pet minuta), i obicno pored predmetne pesme ukljuci i druge, ili prezentuje na drugim instrumentima i na drugi nacin. Nema bas nesto metal na repertoaru, vec dosta nekih klasika ali i novijih pop pesama, kod kojih posebno objasnjava zasto su zarazne za siru publiku.

Ima dosta toga na tjubu, potraziti kao Chilly Gonzales Masterclass, a ovde je sta je snimljeno za 1LIVE i na engleskom je.

 

Meni je velika zelja da ga uhvatim uzivo, ali karte bukvalno nestanu za pet minuta, pogotovo ako radi taj Masterclass (ne budu uvek iste pesme)

 

 

Ovo je pogotovo dobro:

 

 


Ovde objasnjava generalno oko bozicnih melodija

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 4
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nije Beato, vec mladji kolega... Danima mi je izlazilo na Youtube kao preporuka, nije me nesto privlacilo... ispostavilo se da je skroz zanimljivo, a nekima ovde bice od interesa da ova "istorija umetnosti" ukljucuje i Black Sabbath (i uopste metal.)

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Sad me Maršal poslao ovde [emoji106][emoji106][emoji106]

Ja i žena nismo mogli da prestanemo da gledamo juče, pogotovo što ona zna napamet sve "klasike" iz 60/70 ih.
Jedan dokaz da je YT i internet alat pa ko ga kako koristi...







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment
  • 1 year later...

Neely je dečko neopisivo više usmeren na kvalitet produkcije, jedan od onih YTkanala koji opušteno može kao serija na arte ili slične televizije, tj. ono što naše generacije smatraju dobrim edu/dokumentarnim programom.

 

Beato, zavisi od videa do videa - kad radi po scenariju to je skroz ok, ali live-ovi su mu prerazvučeni, a dosta njih, poput reakcija na top-liste su prosti nabijači pregleda. Ostaju intervjui sa legendama, gde opet dosta zavisi od samih gostiju. Onaj sa Ron Carter-om npr. niko van kruga ljudi koji razumeju o kakvoj veličini se radi verovatno neće odgledati do kraja, jer je sam Carter takav karakter - suvoparan i down to business tip. Zato je intervju sa Stivom Lukaterom recimo za ne trepnuti, zbog njegove harizme i spremnosti da podeli brdo priča i dogodovština jedne studijske zverke. Nekako je ceo kanal uže usmeren na ljude koji razumeju muziku ili sviraju, ili jednostavno vole taj bend/tog muzičara o kome je konkretno tog dana reč.

 

Npr., jedan od meni omiljenih Neely-jevih videa koji baš i nije među najpregledanijim:

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...